TURNOV MÁ STARONOVOU KRÁLOVNU SPORTU

0

Eliška Martínková z AC Turnov se již podruhé za sebou stala nejlepším sportovcem Turnova za uplynulý rok. Bohužel se ani tentokrát nemohla předávání ocenění nejlepším sportovcům města osobně zúčastnit. Spolu se svojí trenérkou Kateřinou Čermákovou, která se pro změnu stala nejlepším trenérem roku 2022, poslala zdravici z Kolumbie, kde se společně připravují na nadcházející sezonu. Korunku pro královnu turnovského sportu tak v zastoupení v sále Střelnice v podvečer v úterý 28. února převzala její maminka (na titulním snímku se starostou města Tomášem Hockem). Na 2. místě v kategorii Sportovec roku se umístila Jana Pekařová z TJ Turnov, na 3. příčce skončila Karolína Janatková z TJ Turnov, oddílu florbalu.

Na tomto místě je dobré poznamenat, že kategorie nejlepších sportovců, akcí, oddílů i trenérů v tomto roce prošla zásadní generační obměnou. Otázkou zůstává, proč se do ankety – třeba jen v kategorii mladých sportovních nadějí – nezapojují i turnovští hokejisté a fotbalisté…

Jak v rámci předávání ocenění nejlepším sportovcům poznamenali zástupci města – místostarosta Jan Lochman, radní Jana Svobodová a Tomáš Špinka či zastupitel Lumír Šubert, jako předseda sportovní komise – poděkování patří všem, kteří zejména mladé sportovce podporují a ke sportu vedou. Tedy především rodičům, školám a jednotlivým sportovním oddílům. Turnov je město sportu zaslíbené, to platí dlouhodobě… „Medaile, diplomy, různá sportovní ocenění. Vystavíte si je v pokoji, ale časem na ně začne padat prach. Co zůstává, jsou zážitky a parta lidí, která vaše sportovní zážitky sdílí. To je to, co zůstává natrvalo. Proto všem turnovským sportovcům přeji do nadcházející sezony hlavně hodně zdraví, špetku štěstí a spoustu pochopení ze všech stran. Ať vám to klape a ať toho lvíčka ve znaku Turnova hrdě nesete na svých dresech na sportovních utkáních v naší zemi i v zahraničí,“ popřál sportovcům starosta města Tomáš Hocke.

VÝSLEDKY – SPORTOVEC TURNOVA 2022 (HLASOVÁNÍ ODBORNÍKŮ)
* Jednotlivci: 1. Eliška Martínková, AC Turnov, 2. Jana Pekařová, TJ Turnov, oddíl orientačního běhu, 3. Karolína Janatková, TJ Turnov, oddíl florbalu.
* Sportovní naděje do 18 let: 1. Jakub Šafář, AC Turnov, 2. Timon Drahoňovský, TJ Sokol Turnov, skeleton, 3. Michaela Novotná, TJ Turnov, oddíl ROB, oddíl OB.
* Nejlepší kolektiv: 1. TJ Turnov, oddíl orientačního běhu, štafeta žen, 2. TJ Turnov, oddíl volejbalu, družstvo juniorek, 3. Šachový klub Zikuda Turnov, družstvo mužů A.
* Trenér roku: 1. Kateřina Čermáková, AC Turnov, 2. Aleš Drahoňovský, TJ Turnov, oddíl orientačního běhu, 3. Michaela Uchytilová, TJ Sokol Turnov.
* Akce roku 2022: 1. 250 ČESKÝ RÁJ, Outdoor sport Český ráj, 2. Memoriál Ludvíka Daňka, AC Turnov, 3. Pěkné prázdniny s OB v Českém ráji, TJ Turnov, oddíl orientačního běhu.

Eliška Martínková, královna turnovských sportovců za rok 2022, zvládla naprosto skvěle přechod mezi dospělé atletky. Juniorské medailistce z MS i ME se hned v první sezoně mezi dospělými podařilo kvalifikovat na MS i ME v chůzi na 20 km. Již na začátku roku se Eliška představila v Ománu při MS družstev v chůzi, zde obsadila v individuálním závodě skvělou 27. pozici. V létě pak absolvovala velmi náročný program, když v červenci obsadila 21. příčku díky času 1:34:45 hod na MS v americkém Eugene. Několik týdnů poté byla členkou české výpravy na ME v Mnichově a patřila mezi nejúspěšnější české atlety, když obsadila vynikající sedmé místo (1:31:44 hod). Mimo mezinárodních závodů Eliška zvítězila v závodě MČR v chůzi na 20 km. Přechod z juniorských kategorií do velké světové atletiky je vždy velmi obtížný, ale Eliška Martínková to díky své pracovitosti zvládla na jedničku.

Jana Pekařová, TJ Turnov, oddíl orientačního běhu. V roce 2022 se stala mistrem ČR na klasické trati, získala bronzovou medaili ve sprintu (oboje v kategorii juniorek). Reprezentovala ČR na juniorském MS v Portugalsku, kde vybojovala 12. místo na klasické trati a 5. místo ve štafetě. Dále startovala na Akademickém MS (21. místo) a světových pohárech (oboje ve Švýcarsku). „Odběhla“ si i na MS ve sky runningu (horský běh) v Andoře, kde získala 2x 3. místo v kategorii do 20 let. Je členkou „dospělé“ reprezentace v OB pro rok 2023.

Karolína Janatková, TJ Turnov. Talentovaná hráčka a odchovankyně turnovského florbalu, která má za sebou veleúspěšný rok. Po přestupu do Vítkovic získala 3. místo v extralize žen a její výkony ji dovedly až do reprezentace juniorek, se kterou získala na mistrovství světa v Polsku stříbrnou medaili.

Do Zlaté knihy turnovského sportu byl zapsán Zdenek Maršálek z Šachového klubu Zikuda Turnov

Sál Střelnice…

Ocenění nejmladších sportovních nadějí (zastupitel Otto Jarolímek)

Akce roku 2022: 250 ČESKÝ RÁJ, Outdoor sport Český ráj

Timon Drahoňovský a zakladatel ankety Karel Štrincl

Michaela Uchytilová se umístila na 3. místě v kategorii Trenér roku

Místostarosta Jan Lochman a Jana Pekařová – kategorie „Nejlepší kolektiv“

Tomáš Hocke a Jana Pekařová – kategorie „Sportovec roku“

Moderátor Jindřich Kořínek a maminka Elišky Martínkové

Tři nejlepší v hlavní kategorii

Společný snímek na závěr setkání…

Související články (celkem 25)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.