SPORTOVEC TURNOVA 2012, HLASUJTE PRO TOHO NEJLEPŠÍHO

0

Již po jedenadvacáté se uskuteční anketa o nejlepšího sportovce Turnova uplynulého roku. Prestižní anketu vyhlašuje Sportovní rada města Turnova a technicky ji zajišťuje Středisko pro volný čas – Žlutá ponorka. Nominace jsou rozděleny do sedmi vyhlašovaných kategorií: nejlepší sportovec loňského roku, sportovní naděje do 14 a do 18 let, družstva mládeže a dospělých, trenér a sportovní akce roku. Sportovní legendy města jsou zapisovány do Zlaté knihy turnovského sportu. Hlavní myšlenkou celého počínání je propagovat nejen úspěchy turnovských sportovců a nadějí, ale především poukázat na sport jako smysluplné využití volného času.

Celkem 15 sportovců se bude ucházet o korunku pro nejlepšího sportovce za rok 2012. Vloni ji (za rok 2011!) zaslouženě získala Michaela Gomzyk Omová z oddílu radiového orientačního běhu, na 2. místě se umístil Tomáš Dlabaja z oddílu orientačního běhu a třetí skončil cyklista Jan Čapek. Nejlepším družstvem dospělých byl vyhodnocen oddíl orientačního běhu TJ Turnov, sportovní akcí roku se stal tradičně Memoriál Ludvíka Daňka.

VYHLÁŠENÍ ANKETY – NEJLEPŠÍ SPORTOVEC TURNOVA ZA ROK 2012
Slavnostní vyhlášení výsledků ankety a předání cen oceněným proběhne v sále kina Sféra na Střelnici v sobotu 16. února. Součástí večera bude zápis do Zlaté knihy sportu města Turnova. Začátek je v 18.00 hodin, vstup zdarma.

CENA VEŘEJNOSTI
Stejně jako v předchozích ročnících, tak i letos server TvA ve spolupráci s pořadatelem ankety vyhlašuje Cenu veřejnosti. Hlasujte proto v doprovodné anketě a vyberte nejlepšího sportovce Turnova roku 2012:

* Tomáš Dlabaja – 29 let – TJ Turnov, oddíl OB
Úspěchy v roce 2012:
1. místo MS štafet (Dlabaja, Šedivý, Procházka) – historicky první štafetové zlato z mistrovství světa pro Českou republiku v dějinách orientačního běhu. Po několika letech bojů o čelní místa české trio od začátku udávalo poblíž švýcarského Lausanne tempo a v dechberoucím finiši těsně porazilo favorizované Nory a Švédy.
1. místo na MČR ve sprintu v orientačním běhu – obhajoba titulu mistra republiky ve sprintu.
3. místo na MČR na klasické trati – bronz na nejprestižnější distanci konané letos v nedalekých Skokovech.

* Jan Formáček – 19 let – AC Syner Turnov
Honza se stal mistrem ČR v hodu kladivem v kategorii juniorů (60,53 m) a zúročil tak svou dlouholetou tréninkovou píli. Navíc přidal bronz v hodu kladivem na M ČR do 22 let. Trénuje převážně v Praze na Julisce pod vedením trenéra Skoumala. Nastupující generace A družstva mužů. Trenér Radomil Skoumal.

* Michaela Gomzyk Omová – 31 let – TJ Turnov, oddíl ROB a OB
– Nominace oddílu ROB, TJ Turnov: Na mistrovství světa v rádiovém orientačním běhu v Srbském Kopaoniku znovu potvrdila, že je nejlepší ve své kategorii a kromě prvního závodu, kde obsadila druhé místo, nedala v následujících třech náročných závodech soupeřkám šanci a získala tři tituly mistryně světa.
– Nominace oddílu OB, TJ Turnov: 1. místo Euromeeting, klasická trať, Wipptal (Rakousko), 3. místo Euromeeting, krátká trať – v obou závodech v orientačním běhu byla premiantka podzimního setkání evropských reprezentací největším překvapením. Předvedla nejvýraznější výkon celé reprezentace, kdy zastínila nejen mnohem zkušenější české kolegyně, ale i zahraniční soupeřky především z Finska a Švédska. Michaela tak potvrdila po jarním mistrovství Evropy ve Švédsku, že umí závodit i v klasickém orientačním běhu na světové úrovni. 5. místo na MČR, klasická trať v orientačním běhu, Skokovy – Michaela se na nejprestižnější trati do posledních minut prala o medaili, přesto je 5. místo mezi ženskou elitou skvělým výsledkem a příslibem do příští sezony. 1. místo MČR štafety – Pavlovcová, Rufferová, Gomzyk-Omová.

* Barbora Jíšová – 20 let, AC Syner Turnov
Bára závodila 1. rokem v kategorii žen. Na M ČR do 22 let získala bronzovou medaili v běhu na 3 000 m překážek. Vylepšila si osobní rekord na 11:15,27min. Na M ČR dospělých skončila pátá. Od podzimu je Bára studentkou Lékařské fakulty UK Praha. Jedna z opor družstva žen LIAZu Jablonec, za který v soutěžích družstev hostuje. Trenér Jan Pernica.

* Jan Kazda – 37 let, TJ Turnov, IMPACT KICKBOXING
Na MS v kickboxu (konaném v Orlandu; USA) ve dnech 19. – 24. 9. 2012 obsadil ve váze do 90 kg 3. místo.

* Petr Kazda – 37 let, TJ Turnov, IMPACT KICKBOXING
Na MS v kickboxu (konaném v Orlandu; USA) ve dnech 19. – 24. 9. 2012 obsadil ve váze do 85 kg 3. místo.

* Petr Koubus – 37 let, TJ Turnov, FC Dalmach
Brankářská jednička futsalového oddílu Dalmach Turnov, který dovedl svými výkony mužstvo v sezoně 2011/2012 až do finále play-off 2. ligy (2. nejvyšší soutěž v ČR). V základní i nadstavbové části svůj tým podržel výbornými zákroky a zasloužil se o nejmenší počet obdržených branek ze všech týmů.

* Jakub Mareš – 26 let, TSC Turnov, oddíl judo
Jakub patří dlouhé roky mezi úspěšné čs. závodníky. Po startech v ligových družstvech JC Litoměřice a JC Liberec se v roce 2012 vrátil do svého mateřského oddílu v TSC. Zde byl jednoznačně nejlepším ligovým závodníkem. Jeho pedagogických schopností (učitel TV) využívá oddíl i v oblasti trenérské. Trenér Radek Louda.

* Zdeněk Maršálek, Ing. – 46 let, Šachový klub ZIKUDA Turnov
1. místo KP jednotlivců v bleskové hře (Nový Bor).
1. místo Otevřený turnaj OPEN Liberec.
22. místo MČR v bleskové hře (Praha).
Dále se jako kapitán družstva „A“ i „B“ podílel na úspěchu těchto družstev v týmových soutěžích.

* Jaromír Mazgal – 19 let, AC SYNER Turnov
Míra se stal Mistrem ČR ve vrhu koulí v kat. juniorů výkonem 18,74 m (hala), získal bronz na „dospělém“ halovém M ČR (17,75 m). Na M ČR do 22 let skončil 3. v hodu diskem výkonem 53,30 m. Reprezentoval ČR na juniorském mistrovství světa v atletice v Barceloně. Zde skončil 18. v hodu diskem a 17. ve vrhu koulí. Byl oporou A družstva mužů. Je stále velikým diskařským talentem. Trenér Dušan Král.

* Jan Miller, st. – 44 let, TJ Turnov, oddíl kanoistiky
Úspěšný závodník ve vodním slalomu v kategorii C1. Několikanásobný mistr ČR ve věkové třídě veteránů (masters) v roce 2012 obsadil na mistrovství ČR 4. místo. V českém oblastním žebříčku 2012 skončil na 3. místě mezi veterány a na 7. místě v absolutním pořadí. Vybojoval celou řadu medailových umístění (v absolutním pořadí) na jednotlivých postupových závodech (3x 1. místo, 4x 2. místo).

* Jan Möller – 20 let, Klub lyžařů Turnov
Jan Möller je dlouholetým závodníkem KL Turnov v alpských disciplínách. Řadu let se ovšem v letní sezoně věnuje slalomu na in-line bruslích. V roce 2012 se v této disciplíně stal mistrem České republiky v kategorii mužů. Vzhledem ke svým studijním povinnostem nemohl absolvovat celý seriál republikových pohárových závodů CILA CUP 2012. I přesto však v jeho celkovém hodnocení obsadil v kategorii dospělých 4. místo. Trenér Arnošt Möller.

* Jakub Oma – 32 let, TJ Turnov, oddíl ROB
Účastník mistrovství světa v rádiovém orientačním běhu v Srbském Kopaoniku. V těžké konkurenci 37 závodníků se mu podařilo získat postupně všechny tři medaile. Titul mistra světa ve sprintu, druhé místo ve foxoringu a třetí místo v pásmu 144Mhz.

* Jana Omová – 61 let, TJ Turnov, oddíl ROB
Náročný horský terén na mistrovství světa v rádiovém orientačním běhu v Srbském Kopaoniku znamenal pro veteránské kategorie čtyři velmi těžké závody. Dvě stříbrné a jedna bronzová medaile budou připomínkou nelehké cesty ke stupňům vítězů.

* Petra Pavlovcová – 19 let, TJ Turnov, oddíl OB
Petra je nejlepší českou juniorkou, což v roce 2012 potvrdila zlatou medailí z klasické i krátké trati a vítězstvím v českém národním žebříčku. Spolu s Michaelou Gomzyk Omovou a Ivou Rufferovou byla členkou zlaté štafety OB TJ Turnov žen na MČR štafet a členkou stříbrného družstva dospělých. Reprezentovala ČR na juniorském MS na Slovensku. Petra byla členkou družstva Gymnázia Turnov, které na celostátním finále přeboru škol v Olomouci obsadilo 1. místo! Trenér Filip Stárek.

(Zpracováno dle materiálů Žluté ponorky)

Související články (celkem 25)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.