SPORTMIX: PODĚKOVÁNÍ SPORTOVCŮM ZA REPREZENTACI TURNOVA V LOŇSKÉM ROCE A AKTUÁLNÍ VÝSLEDKY Z ORIENTAČNÍHO BĚHU

0

V úterý 25. května odpoledne se v atriu turnovského muzea uskutečnilo slavnostní ocenění turnovských sportovců za rok 2020. Setkání se standardně koná vždy na konci února v sále Střelnice, letos to ale epidemická situace nedovolila. „Volili jsme alespoň tuto náhradní formu, protože jsme turnovským sportovcům chtěli poděkovat osobně. Loňský rok byl výjimečný pro nás pro všechny a chceme alespoň takto symbolicky ocenit sportovní výkony, kterých sportovci dosáhli i přes množství omezení v průběhu epidemie koronaviru,“ přiblížil za pořadatele tradiční ankety Tomáš Zakouřil ze Žluté ponorky.

V atriu muzea byli oceněni jednotlivci, kolektivy mládeže i sportovní naděje do 14 a 18 let, kolektivy dospělých a juniorů, sportovní akce loňského roku a trenéři. Tentokrát byli oceněni všichni navržení, pořadí nebylo stanoveno. Korunka pro vítěze tradiční ankety nejlepší sportovec roku 2020 tak zůstala osiřelá, resp. by ji získal někdo z těchto navržených:

* Brandtner Michal, TJ Turnov, oddíl kanoistiky – vítěz Českého poháru veteránů 2020 v paddelboardingu.
* Egrt Josef, AC Turnov – sedmé místo na MČR v hodu kladivem.
* Matějková Barbora, TJ Turnov, oddíl orientačního běhu – bronz na MČR juniorek na klasické trati.
* Miller Jan st., TJ Turnov, oddíl kanoistiky – vítěz v Českém poháru veteránů.
* Palatínus Vojtěch, TJ Turnov, oddíl florbalu – 43 kanadských bodů v národní lize.

ORIENTAČNÍ BĚH

Turnovští mladí orientační běžci přivezli z mistrovství republiky ve sprintu ze Šternberka tři medaile!
Celkem 20 turnovských orientačních běžců se vypravilo 22. a 23. května na MČR ve sprintu a na MČR smíšených sprintových štafet potvrdit dobrou formu a poctivou přípravu. Sobotní MČR ve sprintu ve Šternberku nabídlo za přítomnosti televizních kamer vcelku jednoduché a dost krátké tratě s jednou náročnější nepřehlednou pasáží. A závodnicím v turnovském dresu to „cinklo“ hned 3x! Zlatou medaili získala v D16 bezchybným výkonem Lea Martanová a na stupně vítězů ji navíc doprovodila bronzová Michaela Novotná.
V juniorkách byla z turnovských závodnic nejlepší Bára Matějková (na snímku) na 3. místě, na 5. a 6. místě pak skončily Elin Martanová a Róza Vejražková. Chlapci už tak nezářili, vyčnívá výborný běžecký výkon juniora Kryštofa Hájka, který odběhl trochu smolný závod. Byť skončil jen 6 sekund za nejlepším Čechem, byla z toho nepopulární „brambora“. Umístění v obou juniorských kategoriích by bylo ještě o místo lepší, ale díky pravidlům ČSOS dostali medaile i slovenští závodníci před nimi. Z trojice našich mužů se blýskl 13. místem Jeroným Kamenický.

V neděli pak všechny čekalo MČR sprintových štafet v lázeňské Litovli. Na startu byly dva dorostenecké a hned čtyři dospělé a velmi omlazené turnovské štafety. V každé štafetě startovali vždy dva chlapci a dvě dívky. Dopředu bylo jasné, že obhajoba loňského zlata dorostenecké štafety nebude reálná, většina zlatého týmu letos startovala už za „dospělé“ štafety. Jednoduché tratě byly opět až moc krátké a byl to nesmírně rychlý závod. Naše obě dorostenecké štafety začaly výborně, Judita Mellanová i Kristýna Matyášová přiběhly na čele závodu na 4., resp. 6. místě, ale naši mladí chlapci zatím ještě na nejlepší neměli rychlostně, a ani chybkám se nevyhnuli, takže z toho bylo nakonec 11. a 29. místo (celkem 38 štafet).
Závod dospělých byl pro Turnov trochu nešťastný. První štafetu rozbíhající Elin Martanová se „disknula“ na cílové krabičce, což mrzelo ze všech nejvíc ji. Ostatní mladí junioři a juniorky doplnění o několik zkušených závodníků běželi velmi dobře, a nakonec z toho bylo 13., 20. a 33. místo. První, po závodě diskvalifikovaná turnovská štafeta, doběhla ještě před druhou turnovskou štafetou. Vpředu to byl neuvěřitelný sprint reprezentantů, kde se stahovalo po sekundách, ze sprintových štafet se stává opravdu krosový přebor.
Bylo to hezké, Turnov byl hlavně v sobotu hodně vidět, ale už se všichni těšíme do lesa!
Filip Stárek, filipstarek@tjturnov.cz

Snímky ze setkání turnovských sportovců v atriu turnovského muzea 25. května:

Turnovské sportovní naděje…

Skeletonista Timon Drahoňovský se starostou města

Jana Pekařová z oddílu orientačního běhu

Zástupci loňské úspěšné akce 250cr

Ocenění za loňské úspěchy šachového oddílu získal i František Zikuda

Zástupci oddílu orientačního běhu – Filip Stárek a Jindřich Kořínek

Související články (celkem 25)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.