SPORTOVEC TURNOVA 2013, DEJTE HLAS TOMU NEJLEPŠÍMU PODLE VÁS!

0

Anketa o nejlepšího sportovce Turnova se koná již po dvaadvacáté! Prestižní anketu vyhlašuje Sportovní rada města Turnova a technicky ji zajišťuje Středisko pro volný čas – Žlutá ponorka. Nominace jsou rozděleny do sedmi vyhlašovaných kategorií: nejlepší sportovec loňského roku, sportovní naděje do 14 a do 18 let, družstva mládeže a dospělých, trenér a sportovní akce roku. Sportovní legendy města jsou zapisovány do Zlaté knihy turnovského sportu. Hlavní myšlenkou celého počínání je propagovat nejen úspěchy turnovských sportovců a nadějí, ale především poukázat na sport jako smysluplné využití volného času. O korunku pro nejlepšího sportovce Turnova za rok 2013 se uchází 16 nominovaných (viz níže). O konečném umístění rozhoduje odborná porota, o ceně veřejnosti hlasují čtenáři TvA.

Nejlepším sportovcem Turnova za rok 2012 se stal Tomáš Dlabaja z oddílu orientačního běhu. Ten se mj. významnou měrou podílel na historicky prvním štafetovém zlatu pro Českou republiku na mistrovství světa. Na druhém místě skončila Michaela Gomzyk Omová z oddílu radioorientačního a orientačního běhu, třetí byl Jaromír Mazgal z AC Syner Turnov. Čtvrté místo obsadil Jakub Oma z oddílu radiového orientačního běhu, pátá byla Petra Pavlovcová z oddílu orientačního běhu. Nejlepším družstvem dospělých za rok 2012 byla vyhodnocena štafeta žen TJ Turnov, oddílu orientačního běhu, sportovní akcí roku se stal tradičně Memoriál Ludvíka Daňka. Trenérem roku byl Dušan Král z AC Syner Turnov. Cenu veřejnosti získal hlasováním na webu TvA Jan Formáček z AC Syner Turnov. Do zlaté knihy turnovského sportu byl zapsán Vojtěch Hančil z Tenisového klubu Turnov.

VYHLÁŠENÍ ANKETY – NEJLEPŠÍ SPORTOVEC TURNOVA ZA ROK 2013
Slavnostní vyhlášení výsledků ankety a předání cen oceněným proběhne v sále kina Sféra na Střelnici v sobotu 22. února. Součástí večera bude zápis do Zlaté knihy sportu města Turnova. Začátek je v 18.00 hodin, vstup zdarma.

CENA VEŘEJNOSTI
Stejně jako v předchozích ročnících i letos server TvA ve spolupráci s pořadatelem ankety vyhlašuje Cenu veřejnosti. Hlasujte proto v doprovodné anketě a vyberte nejlepšího sportovce Turnova roku 2013.

Nominováni jsou:

* Baier Martin – 38 let – TJ Turnov, oddíl ROB
Účastník mistrovství Evropy v rádiovém orientačním běhu v polské Kudowě Zdroji, v konkurenci závodníků ze 27 států se mu podařilo vybojovat 2. místo ve foxoringu a získat titul mistra Evropy v klasickém závodě v pásmu 3,5 MHz.

* Bakeš Lukáš – 33 let – TJ Turnov, FC Dalmach
Hráč futsalového týmu hrající druhou futsalovou ligu. Je důležitým článkem v obraně a i díky němu se Dalmach mohl pyšnit jednou z nejlepších obran ve druhé lize. FC Dalmach Turnov se v sezoně 2012/2013 umístil na 6. místě. Opět dokázal plnit turnovskou halu diváky a bavil je atraktivní hrou. Trenér Aleš Krejčík.

* Dlabaja Tomáš – 30 let – TJ Turnov, oddíl OB
MS Finsko: 20. místo na krátké trati, 9. místo ve štafetách, potvrzení výkonnosti v širší světové špičce i navzdory svalovému zranění z posledního tréninku před vrcholem sezony. Euromeeting, Skotsko: 1. místo na klasické trati, mezinárodní utkání světových reprezentací, generálka v terénech podobných mistrovství světa 2015. Oringen, Švédsko: 11. místo, nejvýznamnější světové vícedenní závody. MČR na klasické trati: 3. místo, bronz z nejprestižnější disciplíny v orientačním běhu. MČR družstev: 1. místo, po dvou letech a loňském stříbru návrat na první místo. Tentokrát Tomáš rozhodoval o zlatu těsným soubojem s jičínským finišmanem Štěpánem Kodedou.
Jukola, Finsko: 18. místo s týmem Rajamäen Rykmentti. Štafety, kterých se zúčastní přes 1 300 týmů.

* Formáček Jan – 20 let – AC Syner Turnov
Honza se stal mistrem ČR v hodu kladivem v kategorii mužů do 22 let (59,73 m) a zúročil tak svou dlouholetou tréninkovou píli. Navíc přidal 8. místo v hodu kladivem na MČR dospělých. Trénuje převážně v Praze na Julisce pod vedením trenéra Skoumala. Opora A družstva mužů. Trenér Radomil Skoumal.

* Gaisl Luboš – 28 let – AC Syner Turnov
Luboš se v roce 2013 výrazně zlepšil ve „své“ disciplíně 3 000 m př. Na Memoriálu Ludvíka Daňka skončil na této trati třetí a zaběhl si velmi kvalitní osobní rekord 9:00,99 min. Na mistrovství ČR doběhl na této trati pátý. Druhý den pak skončil dokonce čtvrtý v běhu na 5 000 m! Je obětavou oporou družstva mužů. Na Hruštici byl druhý (v roce 2012 zde zvítězil). Trenér Jan Šebelka.

* Kazda Jan – 38 let – TJ Turnov, IMPACT KICKBOXING
Ve dnech 22. až 26. října se v Řecku na Krétě konalo mistrovství světa v kickboxu, kde Honza obsadil 3. místo ve váhové kategorii 90 kg, cestou za bronzovou medailí měl tři zápasy, když prohrál až s pozdějším vítězem. V březnu úspěšně složil zkoušky na černý pás (1. dan) v kickboxu, jedná se o první mistrovský stupeň. Zkouška se skládá z náročné fyzické, technické a teoretické dovednosti s možností předávat zkušenosti svým svěřencům. Trenéři Osička, Kapín, Vičík.

* Kazda Petr – 38 let – TJ Turnov, IMPACT KICKBOXING
Ve dnech 22. – 26. října na mistrovství světa v kickboxu obsadil 1. místo ve váhové kategorii 85 kg, cestou za titulem porazil tři soupeře, když ve finálovém zápase porazil K. O. ve 3. kole o hlavu většího německého soupeře a po zásluze se stal MISTREM SVĚTA!!! – Nejstarším v historii. V březnu úspěšně složil zkoušky na černý pás (1. dan) v kickboxu. 14. prosince získal prestižní ocenění na Noci Mistrů pořádaném ČUBU. Trenéři Osička, Kapín, Vičík.

* Kučerová Bohuslava – 55 let – TJ Turnov, oddíl házené
Bohuslava Kučerová patří k nejstarším házenkářkám v soutěži (ročník narození 1958!). Již řadu let je členkou turnovského házenkářského družstva žen, které hraje 2. ligu. Po podzimní části soutěžního ročníku 2013/2014 se stala brankářkou s nejmenším počtem obdržených branek (ve 2. lize), k čemuž samozřejmě přispěla i obrana před ní. Této brankářce patří obdiv za její nasazení do každého zápasu a za přístup k tréninkům, na které dojíždí až z Jiřetína pod Bukovou. Trenér Roman Fuchs.

* Mareš Jakub – 27 let – TSC Turnov, oddíl judo
Nejlepší závodník družstva, který dokázal zvítězit ve všech kolech jarní i podzimní části první ligy. Trenér Radek Louda.

* Matěcha Štěpán – 22 let – TJ Turnov, oddíl florbalu
Po svém působení v extraligové Mladé Boleslavi se Štěpán rozhodl před sezonou 2012/2013 vrátit do oddílu, ve kterém s florbalem začínal. V úspěšném týmu mužů patřil po celý ligový ročník k základním kamenům. To dokládají i konečné statistiky, kdy ve 20 utkáních nasbíral úctyhodných 52 kanadských bodů za 36 branek a 16 asistencí. Rok 2013 zakončil Štěpán dalšími slušnými čísly. Ve druhé lize dokázal v 11 zatím odehraných zápasech nasbírat již 40 kanadských bodů za 12 branek a 28 asistencí. Štěpán je lídrem týmu i mimo hřiště. Trenér Jan Kovář.

* Mazgal Jaromír – 20 let – AC SYNER Turnov
Míra v roce 2013 získal na mistrovství ČR v kategorii mužů 5. místo v hodu diskem a na mistrovství ČR do 22 let skončil čtvrtý ve vrhu koulí a pátý v hodu diskem. Je oporou „prvoligového“ družstva mužů. Trenér Dušan Král.

* Miller Jan st. – 45 let – TJ Turnov, oddíl kanoistiky
Mistr České republiky ve vodním slalomu v kategorii C1m ve věkové třídě masters. Celkový vítěz (bez ohledu na věkovou třídu) několika postupových závodů (Trutnov, Spálov ad.) v této kategorii, v absolutním pořadí českého oblastního žebříčku singlkanoistů (C1m) obsadil 7. místo.

* Möller Jan – 21 let – Klub lyžařů Turnov
Mistr ČR v obřím slalomu na in-line bruslích, 2. místo na MČR ve slalomu na in-line bruslích, celkové vítězství CILA CUP 2013 – v seriálu závodů na in-line bruslích, 6. místo ve slalomu světového poháru v Březně u Jirkova, 8. místo ve slalomu světového poháru v Němčičkách. Trenér Arnošt Möller.

* Oma Jakub – 33 let – TJ Turnov, oddíl ROB
Účastník mistrovství Evropy v rádiovém orientačním běhu v polské Kudowě Zdroji, v konkurenci závodníků ze 27 států se mu podařilo vybojovat 3. místo ve foxoringu, 2. místo obsadil ve sprintu a 2. místo v klasickém závodě v pásmu 3,5 MHz.

* Omová Michaela – 32 let – TJ Turnov, oddíl OB
MS Finsko: 35. místo na klasické trati. MČR na klasické trati: 2. místo, stříbro z nejprestižnější disciplíny v orientačním běhu. MČR družstev: 1. místo, Michaela byla rozhodujícím článkem, když zaběhla na předposledním úseku výrazně nejlepší čas dne a vyslala finišmana Tomáše Dlabaju na závěrečný úsek s těsným, ale klíčovým náskokem před SC Jičín. 2. místo v rankingu, dlouhodobé soutěži Českého svazu orientačních sportů

* Šulcová Alžběta – 20 let – TJ Turnov, oddíl boxu
Bětka Šulcová po půlročním tréninku nastoupila ve třech utkáních v české národní boxerské lize v kategorii žen a je zatím bez porážky. Navíc díky svému předvedenému pojetí boxu byla nominována na mistrovství ČR, což je po tak krátké době obrovský úspěch. Ten byl bohužel zhatěný zraněním lokte. Trenér Jan Bartoš.

(Zpracováno dle materiálů Žluté ponorky.)

Související články (celkem 25)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.