SPORTOVEC TURNOVA 2014: JAKUB OMA

0

Anketa o nejlepšího sportovce Turnova se letos uskutečnila již po třiadvacáté! Prestižní anketu vyhlašuje Sportovní rada města Turnova a technicky ji zajišťuje Středisko pro volný čas – Žlutá ponorka. Již po sedmé se od roku 1992, kdy byla anketa vyhlášena poprvé, stal sportovcem roku Jakub Oma z oddílu radiového orientačního běhu. Na druhém místě skončil kickboxer Petr Kazda, třetí byl volejbalista Petr Konečný, čtvrtý skončil atlet AC Syner Jaromír Mazgal a na pátém místě skončil kickboxer Jan Kazda. V kategorii družstev zvítězili po zásluze prvoligoví volejbalisté TJ Turnov, trenérem roku 2014 se stal Jakub Mareš z oddílu juda, sportovní akcí roku se stal tradičně Memoriál Ludvíka Daňka.

Do Zlaté knihy turnovského sportu byli zapsáni: Milan Matějka ze ZŠ Skálova, Jan Mlejnek a Jan Rakouš (oba z oddílu volejbalu). O udílení ocenění rozhoduje odborná sportovní komise vytvořená pouze k tomuto účelu, ve které jsou osobnosti turnovského sportu, zástupci jednotlivých klubů a oddílů, zastupitelé města a novináři. Cenu veřejnosti pořadatel vyhlašuje ve spolupráci se serverem Turnovskovkaci.cz. Letos byla účast rekordní, ankety se zúčastnilo 1 894 respondentů. Vítězný volejbalista Jan Charousek získal 662 hlasů. Výsledky podrobně najdete na www.zlutaponorka.turnov.cz.

201503081726_sport_55_015_sportovec

ROZHOVOR
Jakub Oma
se stal sportovcem Turnova již po sedmé v historii.
* Je to pro vás důležité?
Přiznám se, že ankety pro mě zase tak důležité nejsou. Důležité je, aby sloužilo zdraví a bavil samotný sport. Obojí zatím funguje.
* Svými úspěchy byste mohl aspirovat na titul sportovce Turnova uplynulého dvacetiletí…
„To si nemyslím, je tady hodně kvalitních sportovců. Anketa to rok od roku ukazuje víc a víc. Dnes byl při vyhlašování plný sál, přišlo hodně mladých, což mě moc těší. Je to hodně pozitivní signál do budoucna.
* Jak dlouho jste v radiovém orientačním běhu na pomyslné špičce v republice? A jak dlouho se tam dá vydržet?
Do juniorské reprezentace jsem nahlédl v patnácti, což bude letos 20 let. Pokud slouží zdraví a věnujete se naplno tréninku, tak zkušenosti postupně nahrazují skutečnost, že člověk již tomu nemůže dávat tolik, jako třeba v průběhu studia. Nejsme profesionální sport, svoji činnost musíme vhodně kloubit se zaměstnáním.
* Překvapilo vás letošní vítězství?
V minulých letech jsem měl pocit, že náš sport je v Turnově až příliš na výsluní, nejsme masový ani divácký sport, proto musím říci, že mě vítězství docela překvapilo. Děkuji všem, kteří pro mě i pro radiový orientační běh hlasovali.
* Základnu ale tady máte velkou…
To je pravda, máme tu Martina Baiera, po jistém útlumu reprezentace ji na výsluní opět přivedl trenér Andrej Gomzyk, který také žije zde, jen víc mladých talentů, kdyby přicházelo.
* Jaké máte plány pro letošní rok?
V Mariánských Lázních budeme pořádat mistrovství Evropy, rád bych se tam kvalifikoval…
* Tak hodně štěstí nejen za redakci TvA!

201503081727_sport_57_015_sportovec

Jakub Oma na MS v ROB v Kazachstánu v roce 2014 prokázal světovou extratřídu a vybojoval kompletní sbírku cenných kovů – stal se mistrem světa na klasice v pásmu 144 MHz, na klasice v pásmu 3,5 MHz získal stříbro a ve foxoringu bronz. Na domácích šampionátech se stal třikrát mistrem ČR (noční závod, klasika 3,5 MHz, štafety) a jednou byl stříbrný (klasika 144 MHz). Vyhrál i celkové hodnocení Českého poháru 2014.

201503081727_sport_56_015_sportovec

201503081727_sport_58_015_sportovec

Související články (celkem 25)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.