28. ROČNÍK ANKETY SPORTOVEC ROKU

0

Ve středu 12. února se v sále KC Střelnice uskutečnilo vyhlašování již 28. ročníku ankety o nejlepšího sportovce Turnova v uplynulém roce. Průvodci večerem byli Jindřich Kořínek ze Žluté ponorky a hudebník Jindřich Bada, který se s kolegy postaral i o hudební doprovod. V kulturním programu vystoupily turnovské mažoretky. Pod záštitou sportovní komise města jsou vyhlašovány kategorie: sportovní naděje, akce roku, nejlepší družstva a trenéři. Předání ocenění vítězům ankety je i dobrým důvodem pro setkání sportovců ze všech oddílů, což se v poslední době až na výjimky daří, sál Střelnice bývá velmi slušně zaplněn.

Do Zlaté knihy turnovského sportu byli zapsáni:
* Hana Křivanová ze Sokola Turnov. Nyní cvičí předškoláky, bývala i náčelnicí zdejšího Sokola.
* Josef „Pepíček“ Maděra (in memoriam) – vynikající a nezapomenutelný turnovský volejbalista.

Do zlaté knihy byla zapsána Hana Křivanová, předávající starosta Hocke

Cenu veřejnosti získala Jitka Šipošová (předávající jednatel Městské sportovní Turnov Jiří Veselka)

Stejně jako v předchozích ročnících i letos server TvA ve spolupráci s pořadateli ze Žluté ponorky vyhlásil anketu – Cenu veřejnosti. Na webu TvA hlasovalo 4 848 respondentů. Zvítězila Jitka Šipošová z oddílu silového trojboje a kulturistiky TJ Turnov, získala 2 295 hlasů.

VÝSLEDKY – SPORTOVEC TURNOVA 2019 (HLASOVÁNÍ ODBORNÍKŮ)

* Jednotlivci: 1. Jakub Oma, TJ Turnov, oddíl ROB, 2. Veronika Navrátilová, TJ Turnov, Musher club Český ráj, 3. Josef Egrt, AC Turnov, 4. Jitka Šípošová, oddíl silového trojboje a kulturistiky TJ Turnov, 5. Štěpán Matěcha, TJ Turnov, oddíl florbalu.

* Sportovní naděje do 18 let: 1. Jakub Šafář, AC Turnov, 2. Michal Hanyk, AC Turnov, 3. Julie Zárybnická, TSC Turnov, oddíl judo.

* Nejlepší kolektiv: 1. družstvo mužů AC Turnov, 2. ŠK ZIKUDA Turnov, družstvo mužů A, 3. družstvo mužů TJ Turnov, oddíl florbalu.

* Trenér roku: 1. Miroslav Reichl, AC Turnov, 2. Filip Stárek, oddíl orientačního běhu, TJ Turnov, 3. Jakub Mareš, TSC Turnov, oddíl judo.

* Akce roku 2019: 1. Pěkné prázdniny s orientačním během v Českém ráji, TJ Turnov, oddíl OB, 2. Memoriál Ludvíka Daňka, AC Turnov, 3. Atletický 3boj všestrannosti s Adamem (OR AŠSK a OSTS Semily).

Sportovní naděje do 18 let

Nejlepšího trenéra zpovídá J. Kořínek, vpravo předseda sportovní komise F. Zikuda

ROZHOVOR
Korunu pro nejlepšího sportovce Turnova za rok 2019 předal starosta města Tomáš Hocke Jakubu Omovi z oddílu radiového orientačního běhu TJ Turnov. Nejlepším sportovcem Turnova za uplynulý rok je již po deváté. Vloni měl výjimečnou sezonu. Dokázal skvěle načasovat formu a na mistrovství Evropy ve Slovinsku proměnil všechny tři starty v medaile, a to dvě zlaté (klasická trať 3,5 MHz a sprint) a jednu stříbrnou (foxoring). Ke dvěma individuálním titulům mistra Evropy navíc přidal společně s kolegy z českého mužského týmu i titul mistra Evropy v soutěži družstev (závod na klasické trati 3,5 MHz).

Zeptali jsme se:

* Který z těch loňských úspěchů stavíte nejvýš?
Určitě mistrovství Evropy. Na jaře jsem se zdravotně trápil, měl jsem velmi pomalý rozjezd, u nominačních závodů mně často chybělo štěstí. Forma však nakonec přišla excelentně načasovaná, všechny tři starty ve Slovinsku se podařilo proměnit v medaile, z toho dvě zlaté, co víc si přát.

* Máte ve své sportovní kariéře nějaké porovnání?
Tohle byl za celou moji kariéru vůbec nejlepší výsledek. V 39 letech…

Jakub Oma oceňoval sportovní naděje do 14 let

* Co vás čeká letos?
Pokud se mně podaří zbavit se zdravotních problémů, tak se pokusím probojovat do tříčlenné nominace na mistrovství světa, které je letos v Srbsku. Konkurence v reprezentaci je ale velká, z juniorů přešli mezi dospělé velmi úspěšní závodníci. Tak si říkám, když bude nejhůř, mám zadní vrátka, protože od 40 let mohu startovat za veterány (smích).

* Jak to vůbec v reprezentaci funguje? Přece jen závodíte s kolegy o dvacet let mladšími…
Myslím, že vztahy jsou korektní, pro mě je výzvou, že je dovedu porazit a obráceně. Ale i my, starší, se můžeme od mladých dost naučit.

* Jak vidíte svoji sportovní budoucnost?
Pokud zdraví dovolí, tak bych ještě rád nějakou dobu závodil, je to pro mě hlavně ohromný relax od práce, sportem si čistím hlavu…

Duo BigBand se Sávou Klobušickou

Pohled do sálu Střelnice

Související články (celkem 25)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.