KORUNA PRO VÍTĚZE ANKETY O NEJLEPŠÍHO SPORTOVCE MĚSTA ZA UPLYNULÝ ROK PATŘÍ MICHAELE OMOVÉ

0

Zatímco vloni se vzhledem k výjimečným sportovním úspěchům nejlepším sportovcem Turnova stal Jakub Oma z oddílu radiového orientačního běhu, letos slavila jeho sestra Michaela. Ta po několika letech, kdy závodila v klasickém orientačním běhu, vloni zaznamenala velký návrat mezi radiové „orienťáky“. V nominačních závodech vybojovala divokou kartu k účasti na mistrovství světa v Bulharsku. Tam ve třech soutěžích, v kterých startovala, získala tři medaile a potvrdila svoje místo ve světové špičce. V závodě foxoring a sprint získala 1. místo a stala se tak dvojnásobnou mistryní světa, a v závodě „klasika“ 3,5 MHz obsadila 2. místo. Není tedy pochyb o tom, že koruna pro vítěze letos již 25. ročníku tradiční turnovské ankety jí právem patří!

Stejně jako v předchozích ročnících i letos server TvA ve spolupráci s pořadateli ze Žluté ponorky vyhlásil anketu – Cenu veřejnosti. Na webu TvA hlasovalo 2 149 respondentů, zvítězil kanoista Jan Miller.
Anketu o nejlepšího sportovce vyhlašuje Sportovní rada města Turnova a technicky zajišťuje Středisko pro volný čas – Žlutá ponorka. Slavnostní večer s předáváním ocenění se uskutečnil v úterý 28. února ve velkém sále Střelnice.

201703012028_sport_42_017_sportovec

VÝSLEDKY – SPORTOVEC TURNOVA 2016 (HLASOVÁNÍ ODBORNÍKŮ)
* Jednotlivci: 1. Michaela Omová, TJ Turnov, oddíl ROB, 2. Jakub Oma, TJ Turnov, oddíl ROB, 3. Josef Egrt, AC Turnov, 4. Jan Kazda, TJ IMPACT Turnov, kicboxing, 5. Petr Kazda, TJ IMPACT Turnov, kicboxing.
* Sportovní naděje do 18 let: 1. Barbora Hůlková, AC Turnov, 2. Matouš Petřík, TJ Turnov, oddíl boxu, 3. Milan Hošek, AC Turnov.
* Nejlepší kolektiv: 1. TJ Turnov, oddíl volejbalu, družstvo mužů A, 2. TJ Turnov, oddíl florbalu, družstvo mužů, 3. ŠK ZIKUDA Turnov, družstvo A.
* Trenér roku: 1. Jakub Mareš, TSC Turnov, oddíl judo, 2. Dušan Král, AC Turnov, 3. Pavel Starý, TJ Turnov, oddíl volejbalu.
* Akce roku 2016: 1. Memoriál Ludvíka Daňka, AC Turnov, 2. 90 let házené v Turnově, TJ Turnov, oddíl házené, 3. Pěkné prázdniny s OB v Českém ráji, TJ Turnov, oddíl OB.
* Do Zlaté knihy turnovského sportu byli zapsáni: pilot RAF za II. světové války Ludvík Košek (1916 – 1944) in memoriam a Miroslav Reichl, trenér AC Turnov.

n201703012027_sport_38_017_sportovecVÍTĚZKA LETOS VYHLÍŽÍ HLAVNĚ MISTROVSTVÍ EVROPY V LITVĚ
Počtvrté se vítězkou ankety stala Michaela Omová. Poprvé si korunu pro vítěze odnesla v roce 2000, úspěšná byla také v letech 2005 a 2011. „Pro mě je vždy důležitý sport samotný, který mě stále hodně baví, ankety jsou až na pomyslném druhém místě. Velmi si ale ocenění vážím. Je to příjemné a povzbuzující,“ řekla Michaela Omová bezprostředně po vyhlášení výsledků. A jak dodala, bylo jí trochu líto, že jen o bod zvítězila nad svým bratrem. „Bylo by krásné, kdybychom korunu pro nejlepšího sportovce získali oba najednou.“
Michaelu letos čeká především mistrovství Evropy v Litvě, kam se ale nejdříve musí nominovat, takže jsou před ní kilometry a kilometry tréninkových tratí. A jak dlouho se radiový orientační běh dá dělat na takto vysoké úrovni? „V hlavní ženské kategorii to už moc dlouho nebude, je to ale sport, který můžete dělat celý život rekreačně, a tak to mám i naplánované,“ dodala Omová.
K vítězství v anketě gratulujeme a jistě za všechny čtenáře TvA přejeme hodně štěstí a zdraví!

201703012027_sport_39_017_sportovec

201703012027_sport_40_017_sportovec

201703012028_sport_41_017_sportovec

Související články (celkem 25)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.