KINO SFÉRA PŘIDÁVÁ PROJEKCE FILMU LÍDA BAAROVÁ A CHYSTÁ SE NA LETOŠNÍ NOVINKY

0

Česká filmová novinka z dílny Filipa Renče Lída Baarová se může co do návštěvnosti už teď srovnávat s nejúspěšnějšími filmy loňského roku. V turnovském kině Sféra má za sebou už pět takřka vyprodaných projekcí a vidělo ji tedy k pěti stům diváků. Další budou mít šanci ještě v pondělí 8. a 15. února vždy od 19.30 hodin. „Obecně platí, že české filmy mají v kinech největší úspěch, spolu s nimi také animáky a silné značky,” říká dramaturg kina Adam Švancar. Loni převálcoval všechny své konkurenty animovaný snímek Mimoni, dohromady přišlo na deset projekcí neuvěřitelných 2 103 diváků. „Mimoně jsme promítali i jako film za vysvědčení v letním kině, takže tím čísla ještě narostla. Také letos určitě šikovným žákům a studentům nějakou takovou odměnu připravíme,” prozrazuje Švancar.

Na druhém místě pomyslného žebříčku se loni umístil film Padesát odstínů šedi s 896 diváky, na jeho pokračování se mohou diváci těšit příští rok. Třetí skončil animovaný snímek studia Pixar nazvaný V hlavě a čtvrté místo obsadila sci-fi legenda Star Wars: Síla se probouzí. „Hvězdné války měly premiéru až na konci prosince, což je trochu ve srovnání znevýhodňuje,” upozorňuje dramaturg. Pátá příčka patřila loni českému filmu Fotograf s Karlem Rodenem v hlavní roli.

„Při výhledu do nového roku je jasné, že nás čeká spousta superhrdinských novinek, animáků, ale i zajímavé české filmy.” V roce 2016 půjde do kina třeba neotřele pojaté zpracování Polednice nebo film Teorie tygra, který tvůrci přirovnávají k oblíbeným Vratným lahvím. Milovníky pohádek pak určitě potěší na konci roku Anděl páně 2.

Ze zmíněných komiksových filmů se pro fanoušky chystá marvelovský Captain America: Občanská válka, X-Men: Apokalypsa a hlavně očekávaný Batman v. Superman. „Z animáků přijdou na řadu třeba Angry Birds ve filmu, Kung Fu Panda 3, Hledá se Dory nebo další Doba ledová,” uzavírá Švancar.

Adéla Beranová, adela.beranova@kcturnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.