NEJLEPŠÍ SPORTOVEC TURNOVA ZA ROK 2019? – HLASUJTE V ANKETĚ!

0

Na titulním snímku jsou nejlepší sportovci města za rok 2018. Králem turnovského sportu se stal Jakub Oma z oddílu radiového orientačního běhu, nejlepším kolektivem byli volejbalisté TJ Turnov, trenérem roku Jakub Mareš z TSC Turnov, akcí roku 2018 v Turnově byl Krajský všesokolský slet.

Anketa o nejlepšího sportovce Turnova se letos uskuteční již po dvacáté osmé! Prestižní anketu vyhlašuje Sportovní rada města a technicky ji zajišťuje Středisko pro volný čas – Žlutá ponorka. Nominace jsou rozděleny do sedmi vyhlašovaných kategorií: nejlepší sportovec loňského roku, sportovní naděje do 14 a do 18 let, družstva mládeže a dospělých, trenér a sportovní akce roku. Sportovní legendy města jsou zapisovány do Zlaté knihy turnovského sportu. Hlavní myšlenkou celého počínání je propagovat nejen úspěchy turnovských sportovců a nadějí, ale především poukázat na sport jako smysluplné využití volného času.

VYHLÁŠENÍ ANKETY – NEJLEPŠÍ SPORTOVEC TURNOVA ZA ROK 2019
Slavnostní vyhlášení výsledků ankety a předání cen oceněným proběhne v sále KC Střelnice ve středu 12. února 2020 od 18.00 hodin. Součástí večera bude zápis do Zlaté knihy sportu města Turnova. Vstup je volný.

CENA VEŘEJNOSTI
Stejně jako v předchozích ročnících i letos server TvA ve spolupráci s pořadatelem ankety vyhlašuje Cenu veřejnosti. Hlasujte proto v doprovodné anketě a vyberte nejlepšího sportovce Turnova roku 2019. Hlasování končí 11. února v 16.00 hodin.

NOMINOVÁNI JSOU:

* Brožová Markéta, TJ IMPACT Turnov kickboxing
V roce 2019 se zástupkyni turnovského kickboxu podařilo ve váze do 65 kg hned třikrát vystoupat na nejvyšší stupeň, jednou na Leon Open v Mostě a hned dvakrát na Christmas Cupu na stejném místě. Největšího úspěchu následně dosáhla na MČR, kde získala stříbrnou medaili.

* Egrt Josef, AC Turnov
Vrhačská opora družstva mužů AC Turnov vloni vybojovala skvělé 4. místo na MČR do 22 let v hodu kladivem. V kategorii dospělých se student TU v Liberci dostal na 9. příčku. Josef Egrt se pomalu připravuje na trenérskou dráhu, již vede skupinu mladých vrhačů AC Turnov, ale i nadále zůstává nenahraditelnou oporou družstva mužů, které vloni opět vybojovalo prvenství ve druhé národní lize.

* Erlebachová Ilona, TJ Turnov, oddíl Musher club Český ráj
V kategorii Master získala turnovská reprezentantka titul mistryně Evropy v disciplíně Bikejöring, která spojuje jízdu se psem na kole.

* Franců Jaroslav, motoristický sport
Tento soukromý, amatérský motocyklista z Pelešan je už třetí sezonu nejrychlejším veteránem, ačkoliv závodí se soupeři mnohdy o dvě generace mladšími. Začínal jako motokrosový závodník v 70. a 80. letech v Dukle a později mu učarovaly speciálně upravené motorky (ne plochodrážní) pro plochou dráhu. V seriálu závodů FT veterán – typ závodu flattrack, vypsaných Autoklubem ČR, získal titul Mistra republiky v roce 2017 a v letech 2018 a 2019 ho obhájil.

* Kazda Jan, TJ IMPACT Turnov kickboxing
Dlouhodobě úspěšný kickboxer se vloni zúčastnil MS v rakouském Bregenzu, kde ve váze -90 kg obsadil druhé a třetí místo a tím navýšil počet svých medailí z MS na 26.

* Klár Martin, TJ Turnov, oddíl Musher club Český ráj
V Belgii, která hostila mistrovství Evropy, získal společně se svoji fenkou Trinity v disciplíně Bikejöring zlatou medaili.

* Matěcha Štěpán, TJ Turnov, oddíl florbalu
Opora turnovského týmu, hrajícího národní ligu, má za sebou další úspěšnou sezonu. Ročník 2018/2019 zakončil po 22 zápasech s celkem 50 kanadskými body, za 30 branek a 20 asistencí. Stabilní formu si drží také v probíhající sezoně.

* Miller Jan st., TJ Turnov, oddíl kanoistiky
Mnohanásobný mistr ČR ve vodním slalomu (kategorie C1, tj. kanoe jednotlivců) ve věkové třídě masters zvítězil v roce 2019 v Českém poháru veteránů (seriál závodů). Na mistrovství ČR veteránů pak vybojoval 2. místo. V českém oblastním žebříčku sezony 2019 obsadil 2. místo ve své věkové třídě a 10. místo v absolutním pořadí.

* Navrátilová Veronika, TJ Turnov, oddíl Musher club Český ráj
Turnovská musherka má za sebou úspěšný rok, který korunovala 1. místem na mistrovství světa v kategorii scooter se dvěma psy. K tomu přidala 2. místo na mistrovství Evropy v kategorii scooter a rovněž 2. místo získala také na MČR v kategorie scooter se dvěma psy.

* Oma Jakub, TJ Turnov, oddíl radiového orientačního běhu
V roce 2019 dokázal skvěle načasovat formu a na mistrovství Evropy ve Slovinsku proměnil všechny tři starty v medaile, a to dvě zlaté (klasická trať 3,5 MHz a sprint) a jednu stříbrnou (foxoring). Ke dvěma individuálním titulům mistra Evropy navíc přidal společně s kolegy z českého mužského týmu i titul mistra Evropy v soutěži družstev (závod na klasické trati 3,5 MHz).

* Sokolářová Šárka, TJ Turnov, oddíl orientačního běhu
Šárka má za sebou nejúspěšnější sezonu své kariéry, kterou završila bronzovým kovem z MČR v nočním OB, k tomu přidala 4. místo z MČR na klasické trati v kategorii juniorek D20.

* Šipošová Jitka, TJ Turnov, oddíl silového trojboje a kulturistiky
Turnovská kulturistka má za sebou veleúspěšný rok, získala 1. místo na mistrovství České republiky v kategorii bodyfitness nad 164 cm. K tomu přidala 2. místo na mistrovství Čech.

* Vančura Václav, TJ Turnov, oddíl Musher club Český ráj
V roce 2019 se tento musher stal mistrem Evropy v kategorii scooter, k tomu navíc přidal ještě bronzovou medaili na MČR, rovněž v této kategorii

Nejlepší sportovec Turnova za rok 2019. Dávám svůj hlas:

 • * Šipošová Jitka, TJ Turnov, oddíl silového trojboje a kulturistiky (47%, 2 295 Hlasy)
 • * Franců Jaroslav, motoristický sport (22%, 1 074 Hlasy)
 • * Sokolářová Šárka, TJ Turnov, oddíl orientačního běhu (21%, 1 004 Hlasy)
 • * Brožová Markéta, TJ IMPACT Turnov kickboxing (4%, 188 Hlasy)
 • * Navrátilová Veronika, TJ Turnov, oddíl Musher club Český ráj (1%, 51 Hlasy)
 • * Oma Jakub, TJ Turnov, oddíl radiového orientačního běhu (1%, 47 Hlasy)
 • * Egrt Josef, AC Turnov (1%, 45 Hlasy)
 • * Kazda Jan, TJ IMPACT Turnov kickboxing (1%, 37 Hlasy)
 • * Miller Jan st., TJ Turnov, oddíl kanoistiky (1%, 32 Hlasy)
 • * Matěcha Štěpán, TJ Turnov, oddíl florbalu (1%, 30 Hlasy)
 • * Erlebachová Ilona, TJ Turnov, oddíl Musher club Český ráj (0%, 16 Hlasy)
 • * Vančura Václav, TJ Turnov, oddíl Musher club Český ráj (0%, 15 Hlasy)
 • * Klár Martin, TJ Turnov, oddíl Musher club Český ráj (0%, 14 Hlasy)

Počet hlasujících: 4 848

Nahrávání ... Nahrávání ...

Související články (celkem 22)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.