PŘEPEŘŠTÍ OCHOTNÍCI LETOS EXCELUJÍ S POLSKOU KRVÍ

0

Poměrně náročnou operetu z díla Oskara Nedbala Polská krev si pro letošní sezonu vybrali ochotníci z Přepeř. Premiéra byla 3. dubna v přepeřské sokolovně, představení viděli diváci v Jenišovicích, Lestkově, Libošovicích, Přáslavicích a zatím naposledy v neděli 25. dubna na Valdštejně. Derniéra bude v saloonu V jeteli v Ploukonicích v sobotu 2. května od 20.00 hodin. „Víc představení nehrajeme, už bychom to těžko dávali dohromady. Lidé si vybírají dovolené, pracují na zahrádkách. Každý rok hrajeme jen v zimě a na jaře. Už čtyřicet let!“ uvedl režisér, organizátor a hlavní hybatel ochotnického spolku Ladislav Johan. Ten vloni při stém výročí spolku prohlásil, že by si jako sedmdesátník už zasloužil nějakého nástupce. Protože se ale dosud neobjevil, pokusí se prý ještě pár divadelních představení připravit.

n201004261316_vakci_25_010_prepereV posledních letech Divadelní soubor Sokola Přepeře sehrál řadu úspěšných představení. Vloni to byla klasická Lucerna, před tím například Limonádový Joe, Mamzelle Nitouche, Tři mušketýři, Perly panny Serafinky… Letos padla volba na jednu z nejoblíbenějších operet. „Operet jsme už hráli hodně, dá se říct, že z těch nejlepších nám zbyla právě už jen Polská krev. Jenže na ni jsme léta neměli dobré zpěváky. Až letos. Vzali jsme malý autobus a zajeli se do Hudebního divadla v Karlíně na představení podívat. Každý už věděl, co bude hrát, tak se mohl soustředit na svoji roli,“ přibližuje Ladislav Johan.

Spolek má nyní asi 35 členů všech věkových generací. O divadlo v Přepeřích je poměrně slušný zájem. Často hrají rodiče s dětmi, nebo se původně dětští herci vracejí k divadlu v dospělém věku. „Nemyslete si ale, děvčata do představení si já pečlivě vybírám. Dívka musí být především hezká. Ta když něco zkazí, tak jí to divák odpustí. Když je ošklivá a ještě nic neumí, tak si lidi řeknou, že do divadla už víc nepůjdou,“ vykládá s humorem sobě vlastním Ladislav Johan.

n201004261316_vakci_26_010_prepere

n201004261316_vakci_27_010_prepere

n201004261317_vakci_28_010_prepere

V tuto dobu ještě Přepeřští nevědí, co přesně budou hrát příští rok. Možná to budou Starci na chmelu, nebo Tři mušketýři po 30 letech. Jak vidno, bude se na co těšit!

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.