PRVNÍ ADVENTNÍ NEDĚLE 2023

0

Zapomenuta je doba, kdy se slavnostní rozsvícení vánočního stromu z důvodu pandemie koronaviru konat nemohlo. Z mysli jsme ty dva roky, i když to bylo docela nedávno, rádi vytěsnili (ZDE). Už vloni se tato tradiční akce uskutečnila ve standardní podobě a stejně tomu bylo i o první adventní neděli 3. prosince 2023.

Zaplněné turnovské náměstí, přes které je pro tuto akci zhruba na hodinu zastavena doprava, zapálení první adventní svíce, vystoupení pěveckého sboru Karmínek. Adventní postavy ztvárněné žáky z dramatického kroužku ZŠ Žižkova pod vedením Jany Kepkové.

Víte třeba, že v kostýmu Mikuláše letos již po osmnácté vystoupil Otto Tomsa? V prvních letech žák této školy, dnes otec dvou dětí, z nichž to starší již navštěvuje stejnou základní školu. Tomu se říká tradice!

Letošní vánoční strom patří k těm nejkrásnějším, které Turnov kdy měl, jedle ojíněná rostla v Luční ulici Na Kamenci, majitelé ji věnovali městu jako vánoční strom…

Podrobnou fotoreportáž z nedělní módní přehlídky v Uličce řemesel a ze slavnostního rozsvícení vánočního stromu přineseme zítra.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.