O BRONZU ROZHODLY V LÍPĚ UŽ V SOBOTU NÁJEZDY, HOKEJISTŮM SKONČILA SEZONA

0

PLAY-OFF HOKEJ/  S uzdraveným Fikrtem mezi tyčemi, ale bez nemocného Mizeríka se turnovští hokejisté pokusili v sobotu 5. března v České Lípě napravit reputaci z prvního nezvládnutého domácího utkání o 3. místo v krajské soutěži. I přes veškerou snahu a nelibost s posuzováním některých situací rozhodčími hosté na třetí zápas nedosáhli. O konečném zisku bronzové medaile se po bezbrankovém prodloužení rozhodovalo v samostatných nájezdech. Českolipští v nich byli produktivnější, takže bronz zůstal u nich doma.

* HC Česká Lípa – HC Turnov 1931 4:3 SN (2:1, 1:1, 0:1), branky 14. a 27. Maděra (TS a Isach), 57. Duda (Petr Zákoutský), rozhodčí Štěpán – Halada, Šolc, vyloučení 3:8 (Jágr 5´ a Zbroj 5´+ do konce utkání!), využití 0:0, zásahy brankářů 23:42, diváků 180.
Sestava: Fikrt – Jiří Zákoutský, Jan Zákoutský, Kysilka, Zbroj, Petr Zákoutský – Duda, Jágr, Řezníček – Baran, Maděra, Isach – Šimůnek, Žmolil, od 30. Mikule.

Přetahovanou, v níž ani jeden z týmů nechtěl udělat zbytečnou chybu, načal už ve 3. minutě českolipský Rašín. Turnovu se podařilo díky Maděrou proměněným trestným střílením ve 14. minutě vyrovnat. Jenomže autor turnovského hatricku Krupička minutu před koncem první třetiny vrátil domácím těsné vedení. A aby toho nebylo málo, v prostřední části hry zvýšil náskok již na rozdíl dvou branek v 25. minutě Holčák. Naštěstí se hosté díky gólové realizaci Isachovy nahrávky agilním Maděrou dostal zpátky do hry. 

Poslední dějství tak bylo hodně dramatické a emoce na obou stranách doslova zkrápěly celou ledovou plochu. Po vybídnutí Petrem Zákoutským se v samotném závěru utkání z Mizeríkova postu prosadil Duda, a tak se za remízového stavu 3:3 muselo prodlužovat. V nastaveném čase se už ani jednomu z týmů nepodařilo překonat brankáře soupeře, takže se dostalo až na samostatné nájezdy. V jejich loterii se štěstí usmálo na domácí mančaft a nebylo co řešit. „Kluci bojovali, ale do sestavy promluvily jak zranění, tak i absence některých hráčů, takže bohužel. Sezona byla hodně náročná, a tak teď bezprostředně nemáme nad čím bádat,“ telefonoval z místa děje člen výboru Petr Soudský.

Jak jsme již avizovali, k podrobnějšímu hodnocení právě skončené premiérové mistrovské sezony krajské hokejové ligy mužů, se společně a podrobněji vrátíme. Jinak výbor HC Turnov 1931 momentálně připravuje oficiální rozloučení týmu s letošní zimou a svými příznivci, kteří byli ve všech zápasech dalším symbolickým hráčem navíc. Pro bližší informace o programu této akce, s atraktivním přátelským utkáním, sledujte weby HC a TvA.  
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Související články (celkem 23)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.