STAVBA ROKU LIBERECKÉHO KRAJE? OBNOVA ŽIDOVSKÉ SYNAGOGY V TURNOVĚ!

0

Již 5. ročník soutěže o stavbu roku se konal pod záštitou náměstka hejtmana pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova Víta Příkaského a prezidenta Českého svazu stavebních inženýrů, Svatopluka Zídka. „Soutěž je určena zejména pro projekty a díla malých a středních firem, nevládních neziskových organizací a subjektů podporovaných Libereckým krajem,“ vysvětlil náměstek hejtmana Vít Příkaský. Vyvrcholení letošního ročníku Stavby roku Libereckého kraje se uskutečnilo v úterý 15. září v multimediálním sále Krajského úřadu v Liberci vyhlášením celkem čtyři kategorií.

Jako první bylo vyhlášeno ocenění Ing. Dr. Štěpána Ješe. Ocenění bylo uděleno Občanskému sdružení Lunária Jindřichovice pod Smrkem za „Žijící skanzen“.

O dalším vítězi rozhodla prostřednictvím ankety veřejnost. Nejsympatičtějším stavebním počinem roku 2009 se stala obnova synagogy v Turnově, kterou realizovala společnost s ručením omezeným Profes projekt a investorem bylo město Turnov. Anketa probíhala na internetu.

Cenu Stavba roku Libereckého kraje JUNIOR obdrželi studenti SPŠ stavební Liberec, Jan Jarý a Jiří Červa, za zpracování zastavovací bytové studie v Kunraticích.

 

n200909161008_zap_393_09_stavbaOcenění nejvyšší – Stavba roku Libereckého kraje – získala společnost Profes projekt za obnovu synagogy v Turnově. Trofej a právo užívání titulu Stavba roku Libereckého kraje předal vítězům náměstek hejtmana pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova Vít Příkaský.

 

Květa Šírová

oddělení tiskové a vnějších vztahů LK

kveta.sirova@kraj-lbc.cz

(redakčně kráceno)

O historii synagogy více ZDE.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.