Masopustní veselí ZŠ Skálova (Alešova) oživilo Turnov II

0

Tradiční akce, na kterou se všichni z Turnova II vždy v únoru těší, je masopust. Ten připravují pedagogové a žáci ze základní školy ve Skálově ulici. „Chceme tuto tradici přiblížit lidem a jsme rádi, že se již o masopustu v Turnově II ví,” sděluje Vendula Bičíková, která je hlavní organizátorkou celé akce. A jak se masopust v pojetí ZŠ v Alešově ulici vyvíjel? Vendula Bičíková vysvětluje: „Dříve jsme obcházeli nejbližší mateřské školy, potkávali veřejnost v ulicích. Poslední roky jsme se přesunuli k obchodu Billa do Nádražní ulice a všichni, kteří mají zájem, se přijdou na naše vystoupení podívat.”

A je hodně k vidění! Různé masky od ženicha a nevěsty až po zvířata různých tvarů a barev, ale také hudba a tanec. „Pro letošní rok jsme nacvičili pět masopustních písniček. Děti tancují samy, ve dvojicích i ve skupině, masopustní rej je tak veselý a barevný.” A i na bohaté masopustní občerstvení došlo – maminky i babičky napekly dětem do košíčků dobroty, které žáci poté rozdávali přihlížejícím.
ZŠ Skálova (Alešova) děkuje všem, kteří přišli tuto akci podpořit, mockrát si všichni vážíme i finanční podpory návštěvníků akce. Vybrané peníze budou použity na vylepšení školních prostor. -jp-

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.