ŘIDIČŮM KONČÍ ZLATÉ ČASY, RADARY BUDOU ZASE ZAPNUTY!

0

Od ledna tohoto roku jsou všechny radary na měření rychlosti na Turnovsku i jinde v republice vypnuté. Rychlost neměří, řidiče, kteří kolem projedou třeba stovkou, maximálně vyfotografují, žádný postih ale na nikoho nečeká. Důvodem byla zákonná změna, která od ledna tohoto roku sice dál umožňuje městské a státní policii rychlost měřit, ale nově musí být místo měření označeno přenosnými dopravními značkami v případě, že měření provádí městská policie. Ve vyhlášce ale chybělo vyobrazení těchto značek, nikdo pořádně nevěděl, jak mají vypadat. Tohle už ale patří minulosti.

„Nyní máme k dispozici novelu vyhlášky, která obsahuje i vyobrazení značek. Postupně se tedy provoz radarů obnoví,“ uvedl Pavel Vaňátko, vedoucí odboru dopravy MěÚ Turnov. Podle něho budou značky k dispozici ve druhé polovině dubna, bude nutné ještě počkat na vyjádření policie, která stanoví měřící úseky. Teprve poté bude možné značky u komunikací osadit.

„U státních silnic musíme mít ještě souhlas Libereckého kraje, turnovské ulice 5. května a Bezručova jsou ale v naší správě, tady předpokládám řízení velmi krátké. Nejzazší termín opětovného zprovoznění radarů bych viděl na začátek května,“ přiblížil Vaňátko.

Lidem mezi tím hodně otrnulo. Jak vyplývá ze statistiky městské policie, rekord zatím drží řidič, který se v dopoledních hodinách všedního dne řítil Bezručovou ulicí rychlostí 138 kilometrů v hodině! Jeho pirátskou jízdu sice radar zaznamenal, řidič ale zůstane bez postihu. „Kolem radaru v ulici 5. května u nemocnice se v současnosti jezdí v průměru rychlostí devadesát kilometrů v hodině, když radar fungoval, bylo to vcelku bezpečné místo, minimálně domácí jezdili padesátkou,“ připomněl velitel městské policie Luboš Trucka.

Radar v ulici 5. května byl první, který byl na jaře 2007 na Turnovsku instalován. V regionu jich stojí ještě pět dalších: jeden ve Ktové, dva v Radvánovicích, v Turnově v Bezručově ulici a na silničním průtahu městem ve směru od Liberce. V květnu jim bude navrácena jejich původní funkce. U ulicích města a v okolních obcích bude opět na silnicích bezpečněji.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.