SILVESTROVSKÝ BĚH UZAVŘEL NEBÝVALÝ ROK AKCÍ V TURNOVĚ

0

Letošní 48. ročník Silvestrovského běhu, který se koná v areálu Maškovy zahrady, poznamenala epidemie chřipky, kvůli které se na start hlavního závodu postavilo jen 29 běžců. Podmínky byly ale jinak více než dobré – suchá trať, polojasno, teplota 11 stupňů nad nulou, divácká podpora.

Není divu, že padl nový traťový rekord! Ten zaběhl již veterán Jiří Čivrný ze Semil, který se podle svých slov v Turnově zúčastnil již více než dvaceti silvestrovských běhů a pamatuje tak i původní trať sídlištěm u nádraží. V letošním ročníku zvítězil s velkým náskokem stylem start cíl.
„Ještě jsem tam měl malou rezervu, v cíli jsem byl sám překvapen, že to bylo až tak rychlé, protože od asi třetího kola už jsem byl v čele sám, a to se pak člověk těžko motivuje. V mých 42 letech je to opravu velký úspěch. Děkuji pořadatelům za krásně připravený závod, kterého se vždy rád účastním,“ shrnul v cíli své pocity vítěz závodu. V příštím roce chce, jak uvedl, hlavně dál běhat pro radost, jeho přáním je zúčastnit se nějakého půlmaratonu, či klasického maratonu.
Nejrychlejší ženou byla letos Jana Pekařová z Turnova.

Silvestrovský běh symbolicky uzavřel nebývalý rok akcí, které se letos uskutečnily především k 750. výročí města.
Poslední akci roku tradičně pořádají Městská sportovní Turnov, AC Turnov a Asociace školních sportovních klubů ČR.

Více včetně výsledkové listiny přineseme v samostatném článku.

Nejrychlejší ženou byla Jana Pekařová

Vítězný Čivrný uprostřed

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.