HŘIŠTĚ PRO RADOST

0

V pondělí 4. září, první den nového školního roku, bylo dopoledne slavnostně otevřeno nové dětské hřiště v parku u letního kina – v turnovském Central parku. Za zvuků brazilské bubenické show skupiny Tam Tam Batucada se zde sešli místní školáci od prvních ročníků po studenty, kompletní vedení města, někteří zastupitelé a zástupci realizačních firem.

Tam Tam Batucada

Jak uvedl starosta města Tomáš Hocke, tohle hřiště vzniklo hlavně pro radost. „Město musí opravovat chodníky a silnice a starat se o spoustu jiných věcí, člověk by si ale měl někdy udělat něco také pro radost. Nejen svou, ale všech ostatních. Předchozí vedení města a zastupitelé se snažili s parkem u letního kina něco udělat, ale spoléhali spíše na nějaké dotace. My jsme si řekli, že hřiště postavíme za peníze z rozpočtu města,“ řekl starosta.

Náklady byly zhruba osm milionů korun, jedná se o první etapu úpravy parku, další etapy budou následovat po dokončení muzea horolezectví, protože dolní část parku nyní využívají stavbaři jako příjezdovou komunikaci.

Hřiště je koncipováno hlavně pro starší děti

„Děkuji architektům z pražského studia AND a všem dodavatelům. Chtěli jsme postavit hřiště, které bude odlišné od těch ostatních ve městě. To se povedlo, třeba ta velká síť je teprve druhá v republice a je původem z Koreje. Hřiště stálo hodně peněz, proto všechny prosím, abychom si tohle místo bránili, protože zničit se dá poměrně rychle úplně všechno,“ dodal starosta.
Do budoucna se počítá, že městské parky by měly svého správce, který by se o ně pravidelně staral, na hřiště v parku u letního kina by měla dohlížet bezpečnostní kamera, v jednání je využití sociálního zařízení letního kina pro návštěvníky parku.

Vedení města

Síťová prolézačka je teprve druhá v republice

…stejně tak síťový hranol se skluzavkou

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.