BÝVALÉ KINO V ŽIŽKOVĚ ULICI OKUPUJÍ „DIVOČÁCI“!

0

Již několik týdnů mají obyvatelé turnovské Žižkovy ulice neobvyklou atrakci – z balkónů mohou krmit rozložitou bachyni s mladým a rozpustilým potomkem. Jestliže první večer to byl pro parkující řidiče po vystoupení z vozidla šok v domnění, že jde o divočáky, dnes už dvojici čínských prasátek berou všichni jako zdejší kolorit. „V první chvíli jsem volal policii, ale operační důstojník v Liberci mě odkázal na měšťáky. Tam mně služba sdělila, že o všem vědí. Jde o zvířata uprchlá chovateli, a že věc je v řešení,“ přiblížil pan Pavel, jeden z obyvatel tamního minisídliště. Podle něho to vzhledem k přilehlým Rývovým sadům zas až taková rarita není. „Nejsem sám, komu především v zimním období kuny přehryzaly kabely u auta, nemluvě o tom, že jsem se při večerním vynášení odpadků jednou musel o kontejner dělit se zrzatou liškou.“

Přítomnost zvířecí dvojice s neustále kmitajícími ocásky, zvlášť teď o prázdninách, vítají hlavně děti a zastavující se kolemjdoucí. „Zvířátka jsou snad prozatím klidná, a tak nevidím žádný důvod k panice. Kluk je z prasátek u vytržení, a takhle nablízko je ještě nikdy neviděl, takže jsme si je i na památku nafotili,“ prozradila nám jedna z  přihlížejících maminek.
 
První kontakt ovšem někdy doprovázejí i jiné pocity. „Cestu z města jsem si jednou navečer zkrátila vyšlapanou stezkou kolem tenisového kurtu, a když proti mně z křoví vyšlo dost velký zvíře, jediný, co mě napadlo, bylo, že jestli to přežiju, tak si doma musím hned přeprat bombarďáky,“ bere dnes už s humorem blízké setkání třetího druhu Ivana H., bydlící v turnovském safari.

Naše story je zatím bez konce, a jak dlouho se tmaví kámoši zdejší omladiny budou dožadovat žrádla pod balkóny jejich bytů, je ve hvězdách. Její další vývoj však budeme i nadále pozorně sledovat.
Zaznamenal Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.