NECHTE SI UMÝT SKLO A POMOZTE NEMOCNÝM LEUKÉMIÍ

0

Turnovští skauti se zapojují do několika humanitárních akcí, které pořádá Junák, svaz skautů a skautek ČR. Jednou z nich je i KAPKA, humanitární akce Nadace pro transplantaci kostní dřeně a Junáka. Cílem této akce je pomoci lidem postiženým nemocemi krtvetvorby, například leukémií. Dobrovolníci v celé České republice budou o víkendu 11. až 13. června na benzinových pumpách umývat okna vozidel a zároveň řidiče zasvětí do působení Nadace.

Pokud bude chtít řidič pomoci na místě, může přispět finanční částkou do připravených zapečetěných kasiček. Z vybraných prostředků je hrazeno rozšiřování Českého národního registru dobrovolných dárců kostní dřeně.

KAPKA je projekt jedinečný tím, že se snaží oslovit širokou veřejnost a vysvětlit důležitost dobrovolníků pro darování kostní dřeně. Zatímco samotnou transplantaci platí zdravotní pojišťovny, vyhledání vhodného dárce – a s tím spojené vytvoření registru potenciálních dárců kostní dřeně – je hrazeno pouze prostředky, které se podaří Nadaci získat od dárců a sponzorů. Cílem KAPKY je oslovení lidí, kteří jsou ochotni se zapsat do Registru dárců kostní dřeně a zároveň získání finančních prostředků na jeho existenci.

 

Během minulých ročníků se skautům podařilo vybrat více jak 6 milionů korun.

 

Na Turnovsku bude sbírka KAPKA probíhat v daných dnech na smluvených benzinových pumpách, a to v pátek a sobotu v dopoledních hodinách na Benzině (Valdštejnsko) a Shell v Příšovicích.

Další informace na www.skaut.cz/kapka

Jana Pekařová

jana.pekarova9@gmail.com

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.