SNAP CALL, TAMDOLETMA A LETY MIMO: BENEFIČNÍ KONCERT PRO ŠIMONA FERBASE

0

Vůně svařeného vína a už na prahu Kulturního centra Střelnice pohodová atmosféra plná úsměvů a sváteční nálady. Večer, kdy nezáleží na ničem jiném, než na dobrých skutcích. Ten, kdy zlo prostě nemá šanci a je možné věřit v zázraky. V sobotu 21. prosince se přesně takový odehrál díky spojení tří kapel, které se rozhodly podpořit někoho, kdo pomoc potřebuje. Kapela Snap Call již předloni spolupracovala s iniciativou skautů Pro dobrou věc a tím zahájila tradici, ve které se letos rozhodla pokračovat. Ovšem v ještě větším stylu.

Snímky z koncertu 21. prosince

Tentokrát se akce konala ve velkém sále Střelnice a kromě zmíněných Snap Call vystupovala ještě kapela Tamdoletma a závěr večera patřil partičce Lety Mimo. Benefiční koncert byl pořádán pro Šimona Ferbase, veselého kluka s těžkou spastickou formou dětské mozkové obrny. Na akci dorazilo přes 250 lidí a společně pro Šimona vybrali 20.535 Kč. Jako bonus ke třem hodinovým setům kapel bylo možné zakoupit také lístky do tomboly. Do ní věnovaly všechny kapely něco ze svého merche. Výtěžek z tomboly byl poté přidán k dobrovolnému vstupnému a celková vybraná částka byla tedy jejich součtem. Příchozí se také mohli vyfotografovat ve fotostánku, který byl u příležitosti benefice vytvořen v předsálí.

Všechny kapely ze sebe vydaly na pódiu maximum a každý song byl odměněn bouřlivým potleskem. Šimon akci sledoval z první řady. Když pak po vyhlášení sumy do mikrofonu sám poděkoval. Byl to ten nejsilnější moment celého večera. Slzu v oku měli i drsní rockeři ukrytí ve stínu sálu. To, co Šimon vzhledem ke své nemoci dokázal, bylo jasným poselstvím pro nás všechny. Že nic není nemožné a všechno jde, když se jen trochu chce. Proto bychom měli děkovat tomuhle klukovi, který dokázal jedním slovem otevřít srdce všech přítomných a dostat do nich naději. O tomhle jsou totiž Vánoce především. Děkujeme, Šimone! A velké díky i všem, co se na této akci podíleli. Je vidět, že se v Turnově dobrým skutkům opravdu daří.
Zuzana Kolářová, zuza.kolarova@gmail.com

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.