NEZAPOMEŇTE ZAPLATIT POPLATEK ZA ODPADY

0

V úterý 30. září je poslední den, kdy občané mohou zaplatit poplatek za likvidaci komunálního odpadu. V Turnově se platí 500 Kč na osobu a kalendářní rok. Většina občanů využívá k platbě jarní termín a do konce března zaplatí celou částku, početnější rodiny a sociálně slabí spíš využívají možnosti platbu rozdělit na dvě poloviny. A druhou polovinu částky je třeba uhradit právě do konce září. „Druhou polovinu poplatku mohou občané zaplatit v úředních dnech v pondělí a ve středu pouze v kanceláři číslo 110 odboru životního prostředí městského úřadu, který sídlí v hlavní budově v ulici Antonína Dvořáka. Nyní již nelze využít služeb městského infocentra na náměstí,“ uvádí Romana Košková, která se na radnici poplatkem za odpady zabývá.

Podle ní je každoročně registrováno asi 400 až 600 neplatičů. Pokud lidé poplatek nezaplatí nejdéle do konce roku, je od nich vymáhán trojnásobek poplatku i formou exekuce.

Výběr poplatku za likvidaci komunálního odpadu čeká pro příští kalendářní období důležitá změna. Od 1. listopadu t. r. evidenci a výběr poplatku bude zajišťovat finanční odbor radnice, sídlící v budově městského úřadu v ulici Antonína Dvořáka (kancelář č. 210). Kromě finančního odboru budou moci pro jednorázovou platbu do konce března 2009 občané využít také služeb infocentra na náměstí. V případě bezhotovostní platby je třeba si zjistit nový variabilní symbol na telefonu 481 366 214.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.