MODRÝ KOCOUR BARVÍ SVŮJ KOŽICH DO ŽLUTOMODRÉ!

0

Ve čtvrtek 7. dubna startuje jeden z největších divadelních svátků v České republice, festival Modrý kocour, respektive Žlutomodrý kocour. Každoroční maraton více než dvaceti divadel a několika špičkových koncertů patří k největším kulturním akcím Libereckého kraje, který každoročně přiláká více než dva tisíce diváků.

Žlutomodrý kocour začne tento rok netradičně v dubnu, konkrétně ve čtvrtek 7. dubna. Organizátorům se zdál únor dosti riskantním termínem, rozhodli se proto pro duben. Jestli to bude změna trvalá, není v tuto chvíli jisté. „V roce 2020 jsme byli jediným festivalem, který stihl proběhnout před nástupem pandemie, v tom jsme měli ještě štěstí. A když jsme viděli během roku 2021, jak nestabilní situace vládne v jakýchkoli predikcích vývoje, rozhodli jsme se festival raději poposunout mimo zimní měsíce,“ vysvětluje ředitel festivalu Mario Kubaš.
Stejně jako nikdo tehdy nečekal epidemii, nikdo nečekal, jaká hrůza postihne Ukrajinu. Ředitel festivalu Mario Kubaš se spolu se svým týmem rozhodl festival přejmenovat. Chtějí tímto vyjádřit podporu Ukrajině. Navíc zamýšlejí takový název festivalu ponechat do té doby, dokud Ukrajina nebude opět svobodná. Právě Ukrajině bude zasvěceno i slavnostní zahájení, které se letos ponese v komorním, solidárním duchu. Podrobnosti nechce tým prozrazovat.
Lze však říci, že slavnostní páteční představení Ať žijí lidé. Abdul je poskládané z výpovědí lidí z Čečny, na kterou zaútočilo putinovské Rusko. Ano, svět si tenkrát neuvědomil, jak zrůdně smýšlí Vladimir Putin. Organizátoři doufají, že v návštěvnických řadách přivítají i ukrajinské přátele, kteří budou mít na všechna představení vstup zdarma. Tedy pokud máte ve svém okolí nějaké ukrajinské přátele, vyřiďte jim, že je na festivalu přivítáme podpůrnou náručí. Sláva Ukrajině!

Na festivalu, které je i postupovou přehlídkou na Mladou scénu v Ústí n. Orlicí, Šrámkův Písek a Divadelní Piknik Volyně, bude uvedeno více než 20 představení, což ze Žlutomodrého kocoura dělá jeden z největších divadelních festivalů v České republice, který daleko přesahuje hranice Turnova a Libereckého kraje. K vidění budou amatérská i poloprofesionální divadla všemožných žánrů. Kvůli pandemii tento rok, bohužel, nebude uvedena žádná pohádka, přetlak způsobený absencí jednoho ročníku neumožnil program rozšířit pro děti.
Po večerech nebude opět chybět hudební vyžití. Čtvrtek rozezní KUS velký objev festivalu, semilský DJ Michal and David, který posledně způsobil velký poprask. Páteční večer rozezní Střelnici slavný a opěvovaný DJ Ventolin. A pokud máte kytaru či jiný přenosný nástroj, berte s sebou do KUSu v sobotu na pozdní večer na společný volný jam session!

A stejně jako minulý rok mají vstup zdarma na všechna představení i senioři, krom slavnostního zahájení, o které je tradičně enormní zájem. Permanentka v předprodeji na bezmála třicet akcí v rámci festivalu Žlutomodrý kocour stojí pouze 450 Kč. Aktualizovaný program festivalu tradičně na webu www.festival-modry-kocour.cz.

Související články (celkem 33)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.