TURNOV OSLAVIL VÝROČÍ VÝHROU V DERBY S FKS

0

Přepeře zvládly přetěžké utkání s velice kvalitním soupeřem z Velvar. V krajském přeboru se v rámci Fotbalového víkendu ke 120. výročí založení klubu hrálo mj. i sousedské derby Turnova se Sedmihorkami. Rovensko doma na poslední chvíli udolalo poslední Hejnice pěkným gólem Gloda. Pěnčín v I. A třídě díky hattricku Schmeilera přestřílel Chrastavu. O stupínek níže zdecimované Jenišovice neměly doma se Studencem šanci. Mírová přivezla důležitý bod z Jizerských hor. Bod má také přepeřské béčko z duelu s lídrem z Držkova, ale o dva zřejmě přišlo. V OP Jablonecka dostala Skala nakládačku v sousedním Brodu. Na Semilsku vyhrál Turnov B v přeboru s Mříčnou, v soutěži Tatobity vyhrály v Kruhu!

ČFL

* FK Přepeře – TJ Slovan Velvary 3:2 (1:1). Branky 36. Synek, 50. Hadaščok, 54. Nesvadba (pk), rozhodčí Nedvěd, ŽK 1:1, diváků 150. Sestava: Truksa – Tvaroha (17. Hadaščok), Knejzlík, Nesvadba, Kventsar – Novotný, Pavlata, Martan (72. Ježek) – Janošík, Bulíř – Synek (84. Prokopec).
Velvary se v RTW Aréně představily jako velice kvalitní a houževnatý soupeř, takže pro FKP to spíš než povinné domácí body byly body tvrdě vydřené. Hosté Přepeřské zaskočili rychlou úvodní brankou Peka v 6. minutě, a navíc musel trenér Petřík starší záhy sahat do složení obrany, protože přišel o dalšího zraněného beka, tentokrát Tvarohu. „Museli jsme ze zálohy stáhnout dozadu dobře hrajícího Vojtu Novotného. Potom se nám dařilo chodit do několika slibných brejků, bohužel dlouho bez gólového efektu. Naštěstí jsme ještě do poločasu stačili vyrovnat Synkem, což pak přineslo zvrat skóre v náš prospěch. Po kontaktním gólu Velvar, jsme však museli ještě hodně zabrat, abychom to tříbodově dotáhli,“ oddechl si po své druhé výhře přepeřský kouč Josef Petřík starší. Toho hned v úvodu druhého poločasu potěšil vedoucí brankou střídající Hadaščok, který se po centru Martana pověsil do vzduchu a přehlavičkoval obránce hostů na 2:1. Po pár minutách se v pokutovém území Velvar individuálně snažil prosadit Bulíř, byl podražen a kapitán týmu Nesvadba s přehledem proměnil desítku ve dvougólový náskok. „Potom na 4:1 mohl potvrdit ještě Synek, ale nedal, takže ten závěr byl ještě hodně hektický,“ vypíchl další důležitý moment utkání vedoucí mužstva Miroslav Kvapil. Hosté totiž nesložili zbraně a v 84. minutě Šlégl dal závěru utkání svým kontaktním gólem nádech dramatu. Ale už nic a ani vítr komplikující aktérům hru nic nezměnil na dalším vítězství Přepeř.

Ostatní výsledky: Dukla B – Boleslav B 3:6, Brozany – Teplice B 2:1, Živanice – Jablonec B 2:1, Zápy – Bohemians B 2:1, Zbuzany – Chlumec 3:0, Hradec B – Ústí 3:1, Pardubice B – Liberec B 3:1.

16. ÚSTÍ n/O 26 2 9 15 23:51 15

* TJ Sokol Rovensko pod Troskami – FK Hejnice 4:3 (2:3). Branky 27. Dlouhý, 45. Mazánek, 48. Šimek (pk), 89. Glod, rozhodčí Nešněra, ŽK 1:4, diváků 75. Sestava: Hyka – Kočí, Vítek, M. Pařízek (46. Šteffan), Soukeník – Perger, Dlouhý, Štěpnička, Glod – Mazánek, Šimek.
Rovenští hostili poslední Hejnice a nedaleké Trosky zažily hodně divokou přestřelku. Domácí brankář Hyka kapituloval už v 6. minutě, kdy mu to tam po zaváhání obránců poslal Suk. Rovensko se vyrovnání dočkalo až ve 27. minutě, kdy se prosadil záložník Dlouhý. Bohužel pak si střelky nazul hejnický Kobr a během tří minut bylo po jeho dvou trefách všechno jinak, když mu v jednom případě pomohla nešťastná teč rovenského beka. Naštěstí pak vypracoval gólovku Šimek a mladý Mazánek si pohotově stihl připsat gól do kabiny, takže výchozí pozice do druhé půle už nevypadala pro domácí tak zle. A ještě víc ji záhy vylepšil Šimek. Ten byl při svém dalším průniku stažen ve velkém čtverci k zemi a sám z pokutového kopu vyrovnal. Hejnický brankář Martin si sice na jeho střelu sáhl, nicméně v síti skončila. Až do konce zápasu se pak obě mužstva snažila strhnout vítězství na svou stranu, což se nakonec podařilo domácím, když jim minutu před vypršením hrací doby tři body vystřelil parádní křížnou střelou levačkou Glod. „Hosté jsou sice poslední, ale kádr svou kvalitu má a u nás to jen potvrdil. O to je naše výhra cennější,“ byl v neděli už spokojen trenér Jaroslav Mencl.

* FK Turnov – FK Sedmihorky 3:1 (2:1). Branky 29. Š. Havel, 30. Landfeld, 74. Bernát – 9. Močkovský, rozhodčí Kadlec, ŽK 3:1, diváků 150. FKT: Franc – Provazník, Petržilka, Jíra, Rozkovec (67. L. Havel) – Landfeld, Bělina (63. Horák), Svoboda, Vencbauer, Bernát (85. Parsi) – Š. Havel. FKS: Martin Špína – Najman (53. Hranec), Marcel Špína, Mrázek, Urbánek – Falkenberg, Bejda, Močkovský, Ložek (85. Macháček) – Randák – Veber.
FKS začal s elánem, který se mu vyplatil. Neuplynulo ani deset minut, když se balon ocitl před kapitánem Močkovským a ten nekompromisně propálil France – 0:1! Tento stav vydržel téměř půlhodinu, ale následující minuta už vrátila do slavnostní nálady domácích fans radost. V rozmezí jediné minuty založil nejprve akci po levé straně mladý Rozkovec, ve velkém vápně našel Štěpána Havla a ten už si věděl rady, stejně jako po chvíli Landfeld, jehož křížná střela znamenala dokonání obratu. Ještě před přestávkou zkoušel dělovkou vyrovnat Randák, ale mířil mimo. Hned po změně stran našel dirigent domácích Svoboda Vencbauera a ten ve výborné pozici trefil hlavou pouze Špínovu pravou tyč. Srovnat mohl na opačné straně hrací plochy Ložek, kterého ideálně od lajny v šestnáctce našel Randák, ale koncovka skončila v přilehlém skladu kameniva. V přelévané hře potom vystihl rozehru hostů Bernát, vzal to na sebe, ale jeho gólovou střelu k tyči vyrazil Martin Špína na roh. Zkušený turnovský plejer si chuť spravil po chvíli, když po zpracování míče zachoval klid, s přehledem se uvolnil a pravačkou poslal merunu nechytatelně zakroucenou k zadní tyči na 3:1. Poslední šanci Karlovických vybojoval svým důrazem Urbánek, ale Ložek z vyložené pozice opět pálil nad, stejně jako byl Falkenberg nepřesný hlavou po trestňáku Randáka.

Ostatní výsledky: Lomnice – Stráž p. R. 2:2, V. Hamry B – Hrádek 3:0, Frýdlant – Višňová 0:2, Ž. Brod – Desná 0:2, N. Bor – Skalice 1:1.

I. A TŘÍDA

* TJ Sokol Pěnčín – TJ Spartak Chrastava 4:3 (2:1). Branky 39., 47. a 68. Schmeiler, 27. Vít, rozhodčí Hnětynka, ŽK 5:4, diváků 125. Sestava: Semenský – Vondrák, Mikula, Mendlík, Jaček (82. Šerpán) – Lhoták, J. Škréta, M. Žďárský, Schmeiler – Vít (89. Gábr), Borovička (70. Stoklasa).
Pěnčínští sokolové na favority umí, a přesvědčili se o tom i hráči do té doby druhé Chrastavy. Pro domácí doslova a do písmene nešťastná byla 13. minuta, v níž hosty poslal do vedení Hořák. Bez parťáka Bárty to pak na sebe vzal Vít a zase bylo oč hrát. Mač pak osvěžil jiný hráč, a to Schmeiler. Ještě před koncem prvního poločasu zaskočil Zoula v brance Chrastavy a otočil skóre pro své barvy, aby se dvě minuty po změně stran strefil do Zoulova obdélníku podruhé už na 3:1. Ale ani to Spartakem neotřáslo a Hořák překonal domácí jedničku Semenského v duelu už podruhé. Ve střeleckých dostizích tak musel pokračovat střelec dne zkompletováním svého hattricku. Jenomže v 83. minutě dostali výhodu Penaltyho kopu Hejničtí a Šoršán z bílého puntíku snížil na 4:3. „Byl to zase nervák až do samého konce, ale kluci to nakonec zvládli na jedničku, takže palec nahoru,“ culila se ještě druhý den pěnčínská masérka Jovanka Nechvátalová. A o tom, že to nebyla žádná procházka růžovým sadem svědčí sedm žlutých karet v rukách rozhodčího Hnětynky.

Ostatní výsledky: Ruprechtice – Kr. Studánka 0:3, Doubí – FKK/L 2:2, Rynoltice – Semily 6:1, Mimoň – Rychnov 4:0, LOKO – B. Kostel 5:1, Bělá – FC Pěnčín 0:12.

I. B TŘÍDA

* TJ Sokol Jenišovice – SK Studenec 1:7 (0:4). Branka 70. Vavřich, rozhodčí Mach, ŽK 2:1, diváků 50. Sestava: M. Cejnar – Kamenský, Bubák, J. Cejnar, Svoboda – Žák, Nedelchev, Fiala, Dvořák – Cidlinský, Vavřich.
V jenišovické sestavě nezůstal z různých důvodů kámen na kameni, a to se pochopitelně výrazně projevilo na konečném výsledku. „Ani Martin neměl být, ale musel jít hrát i s horečkou,“ prohlásila třeba turnovská legenda Zdeněk Bubák, jinak též otec stopera Jenišovic. Do hry nešel ani jeden z bratří Hurtových, chyběl také Marek Randák a další plejeři, takže musel do pole dokonce i druhý gólman Jan Cejnar. Studenec atakuje čelo tabulky a jako první Martina Cejnara pokořil 9. minutě Efenberg. Hattrick si pak střihnul ostrostřelec Šír, který ke dvěma gólům z první půle ten třetí přidal v 66. minutě. Návazný sled branek mu narušili ve 40. minutě Čech a po hodině hry spoluhráč Cejnar. Teprve pak se dostali ke slovu domácí, jejichž čestný úspěch byl dílem kapitána Vavřicha, která tak studeneckého čapáka Drbohlava připravil o vychytanou nulu. Na sedmičku stav zakonzervoval z desítky pět minut před koncem Šoufek.

* TJ Albrechtice v Jiz. horách/Jiřetín – SK Mírová pod Kozákovem 0:0. Rozhodčí Šedina, ŽK 3:2, diváků 200. Sestava: T. Mach – Korček, Hejduk, Jíra, Taibr – Iluska, Poledne, Nosek, V. Kůtek – T. Kůtek (83. Fejtek), Červinka.
Velmi cenný bod dovezli hráči zachraňujícího se SKM ze hřiště klubu s dost jazykolomným názvem. Byť v mistrovském žebříčku spolu oba celky sousedí, domácí mají bodů přece jen nepoměrně víc. „Byl jsem se podívat a byl jsem v šoku. Krásný areál a velká návštěva, která si i přesto, že gól nepadl, fotbal v naprostém klidu užila,“ podělil se o své bezprostřední dojmy věrný příznivec Mírové Jiří Jíra, jehož oba synové, a to jak gólman Jiří, tak i defenzivní šuter Marek, červeno-bílý dres oblékají. I přes náznaky slibných příležitostí na obou stranách si tedy hlavní arbitr Šedina mohl na karty místo střelců psát jenom žlutá napomínání. Z toho však měli radost jen oba brankáři – mírovský Tomáš Mach a albrechtický Brožíček, míň už oba trenéři, o mírovském Pavlu Jandovi nemluvě.

* FK Přepeře B – Sokol Držkov 1:1 (0:0). Branka 81. Ježek, rozhodčí Šnýdl, ŽK 3:3, diváků 50. Sestava: Čamrda – Baudys, Žukowski, Habr, Kubáček – Tobiaš, Císař, Melichar, Tokan – Ježek, Prokopec.
Suverénně o autobus vedoucí Držkov vybojoval v Přepeřích za tratí bod, když se utkání příliš nepovedlo mladému rozhodčímu Šnýdlovi. „Tak tohle už jsem dlouho neviděl. Naši posíleni několika málo hráči širšího kádru Áčka byli po celý zápas lepším týmem, ale bohužel. Sudí nám neuznal regulérní gól Tobiaše a přehlédl evidentní penaltový faul na Ježka, takže jsem musel hráče krotit, ač jsem jejich reakce docela chápal,“ kroutil nechápavě hlavou v pozici hlavního pořadatele s rozporuplnými pocity Miroslav Kvapil. I přes neodpískanou penaltu Ježek držkovského Dvořáka v 81. minutě nakonec přece jen prostřelil, nicméně hostům bod skrze Čamrdu vystřelil kanonýr Brož.

Ostatní výsledky: Jablonec – Smržovka 1:3, Mšeno – Plavy 4:2, Bozkov – Lučany 4:2, Harrachov – H. Branná 6:3, dohrávka: Jablonec – Přepeře B 5:3.

Okresní kopaná

* Jablonecko-OP: Ž. Brod B – Malá Skála 8:2 (3:1) Kotrba, Kubín, Jos. Důl – Držkov B 2:0, Zásada – Mšeno B 10:0, KOVO – FC Pěnčín B 3:6, Kokonín – Plavy B 2:2, Hodkovice B – volno.

11. J. Mšeno B 17 1 0 16 25:122 3

* Semilsko-OP: Turnov B – Mříčná 6:2 (3:0) P. Havel 2 (1x pk), T. Havel, Marek, Parsi, Mrkáček, Stružinec/Lomnice B – Roztoky 6:4, Jilemnice – Poniklá 4:2, Benecko – Libštát 1:2, Martinice – N. Ves 1:4.

10. BENECKO 15 1 2 12 18:62 5

* Semilsko-OS: Kruh – Tatobity 2:4 (2:1) Kunst 2, Mlejnek, Kordutch, Bozkov B – Future 3:1, Semily B – Vysoké 2:5, Studenec B – Víchová 3:0, Zál. Lhota – Horka 3:1.

1. Zálesní Lhota 15 12 3 0 64:16 39
2. FC Tatobity 15 11 0 4 49:24 33
3. Sokol Horka 15 10 2 3 47:28 32
4. TJ Vysoké 15 8 1 6 37:39 25
5. FC Víchová 15 6 2 7 38:33 20
6. S Bozkov B 15 6 1 8 39:37 19
7. Sokol Kruh 15 6 0 9 43:39 18
8. Studenec B 15 5 1 9 35:49 16