RARITA NA KOLEJÍCH

0

V sobotu 12. srpna mohli při dopolední jízdě historického vlaku mezi Turnovem a Rovenskem pod Troskami fanoušci železnice vidět jednu raritu. Podle plánu měl na pravidelnou prázdninovou trasu vyrazit historický vlak v čele s lokomotivou T334, zvanou Rosnička. Protože ale turnovská parní lokomotiva řady 310, řečená Babička, v minulých dnech po zásadní opravě kotle prodělala úspěšně tlakovou zkoušku, bylo třeba ji také vyzkoušet v plném provozu. Po víc než půl roce, během něhož byla úplně rozebrána a znovu sestavena (ZDE), se na trať vydala poprvé právě tuto sobotu. Byla to rarita, kterou už hned tak neuvidíte – na jednom konci vlaku Rosnička a na druhém Babička.

Babička v čele vlaku pod Troskami (12. 8. 2017)

Podle Josefa Semeckého, předsedy Klubu přátel železnic Českého ráje, proběhla provozní zkouška dobře. Objevilo se jen pár drobností, které v dílnách opraví v řádu dnů, takže nic nebrání obnovené premiéře parního vlaku v sobotu 26. srpna, kdy se Babička slavnostně v čele historických vlaků vrátí na trasu z Turnova do Rovenska pod Troskami a do Semil (jízdní řád ZDE).

V rámci jízd historických vlaků na cestující v Rovensku pod Troskami čeká retro autobus, který je vyveze k hradu Trosky a zase zpět k vlaku. Je to jedna z letošních nových nabídek aktivit v Českém ráji.

Lokomotiva řady 310 na výjezdu z Hrubé Skály směrem k Turnovu

Takto poskládanou soupravu zase hned tak neuvidíte! (snímek je pořízen od turnovské Maškovky).

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.