DIVADELNÍ HODINY TIKAJÍ, SLYŠÍTE? MODRÝ KOCOUR STARTUJE UŽ ZA MĚSÍC!

0

24. ročník jednoho z největších divadelních svátků v této zemi bude rekordní. Modrý Kocour nabídne 27 představení! Těšte se na pestrou směsici činohry, experimentálních představení a pohádek. Divadelní maraton, na který se sjíždějí divadla a diváci z celé České republiky, startuje ve středu 20. února v Městském divadle Turnov, kde bude uvedena hořká komedie Všichni jsme herci aneb Co by kdyby.

„Vždy se snažíme do Turnova přilákat to nejlepší z českého amatérského divadla. A právě toto představení, které bylo uvedeno na Jiráskově Hronově, k té špičce bezesporu patří. Jsem moc rád, že na Kocourovi budeme mít hned několik tzv. Hronovských inspirací. Poprvé navíc uvedeme v neděli i Chrudimskou inspiraci, tedy špičkové loutkové divadlo, tentokrát na biblické téma Bůhví, jak to bylo,“ vysvětluje ředitel festivalu Mario Kubaš.

Modrému kocourovi se v posledních letech neobyčejně daří, minulý rok přilákal do turnovských hledišť bezmála 2 500 diváků. Velký ohlas mělo slavnostní zahájení, během kterého ředitel festivalu připravil přímo na pódiu tatarák z obrovského výseku hovězího masa. „Zatím mohu pouze prozradit, že tématem letošního ročníku bude plynutí času a že jsme na kampani spolupracovali s turnovským klubem aktivních seniorů. Nechte se překvapit,“ říká spiklenecky Mario Kubaš.

A právě jako výraz díků a toho, že Kocour myslí i na starší diváky, budou mít letos senioři zdarma vstup na jakékoli přestavení Modrého kocoura. Pro neseniory začne předprodej permanentek počátkem února za zvýhodněnou cenu 350 Kč, pro studenty potom za 250 Kč. Permanentka platí na vstup na slavnostní zahájení, na všechna amatérská i profesionální divadla včetně pohádek, které otevírají festivalové dny v pátek, sobotu a v neděli.
Anna-Maria Zwyrtek, marketing a PR festivalu, pr@festival-modry-kocour.cz

Sledujte aktuální materiály a web festivalu www.festival-modry-kocour.cz.

MODRÝ KOCOUR 2019
Středa 20. až neděle 24. února

Související články (celkem 26)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.