ZÁŘIJOVÉ SPORTOVNÍ POZVÁNKY NA TURNOVSKU

0

Pomalu se nám „to“ rozbíhá. Myšleny jsou sportovní pozvánky. Není a nebylo cílem sportu na TvA přinášet vyčerpávající přehled tabulek a výsledků i ze žákovských soutěží – žáci, jejich rodiče a prarodiče prominou, to je totiž práce na plný úvazek pro jednoho redaktora a čtenářská obec těchto zpráv je velmi úzká. Nicméně – jednu ambici sport na TvA má. Tou se přinášet pozvánky na hlavní sportovní klání v regionu. Není nic smutnějšího než prázdné ochozy ve chvíli, kdy je třeba domácí celek podpořit, protože se mu nedaří, nebo naopak daří! V září je těch příležitostí zatím poskrovnu, ale soutěže jednotlivých oddílů a klubů se postupně rozbíhají. Jsou tu železný muž a žena, fotbalové soutěže, atletika i Běh Terryho Foxe…

Sobota 4. září
* IRON MAN&IRON MAIDEN.
V pořadí již 4. ročník soutěž o železného muže a železnou ženu Českého ráje. Odehrává se v Kacanovech, start a cíl je na volejbalovém hřišti naproti koupališti v Kacanovech. Prezentace na místě od 13.00 hodin. Start od 14.00 do 16.00 hodin. Disciplíny: potápění na výdrž, 15 km kolo, 1,5 km běh. Bodované rychlostní disciplíny: pití piva, pozření teplé klobásy, zvedání sudu piva… Od 19.00 hodin na místě koncert kapely Ovčie Kiahne.

 

Neděle 5. září

* ATLETIKA. 4. kolo krajského přeboru družstev mužů a žen – mezi soutěžící týmy se představí družstvo žen AC SYNER Turnov. Městský stadion Ludvíka Daňka ve Skálově ulici, začátek v 9.00 hodin.

* FOTBAL: Divize C: FK Pěnčín-Turnov – Nový Bydžov, výkop na stadionu v Koškově ulici je v 17.00 hodin.

 

Středa 8. září

* ATLETIKA. 3. kolo krajského přeboru družstev mladšího žactva skupina C – závodit mimo jiné budou i týmy turnovských žáků a žákyň. Městský stadion Ludvíka Daňka ve Skálově ulici.

 

Sobota 11. září

* Známá turnovská hospoda Zatáčka pořádá 1. ročník „ZATÁČKACAPU“ turnaje v malé kopané. Uskuteční se na hřišti u gymnázia. Začátek v 9.00. Propozice a přihlášky v Zatáčce nebo na tel. 604 916 043.

* FOTBAL. Krajský přebor: FK Sedmihorky – Slovan Hrádek n.Nisou, začátek v 17.00 hodin.

* HÁZENÁ. Muži, krajský přebor: TJ Turnov – Hradec Králové. Začátek v hale TJ ve Skálově ulici v 17.00 hodin.

* FOTBAL. Krajský přebor: FK Pěnčín-Turnov B – Železný Brod, začátek na hřišti v Pěnčíně v 17.00 hodin

 

Úterý 14. září

* ATLETIKA. 3. kolo krajského přeboru družstev nejmladšího žáctva skupina C – v soutěži se představí i turnovští žáci a žákyně. Městský stadion Ludvíka Daňka ve Skálově ulici.

 

Sobota 18. září

* ATLETIKA. 3. kolo krajského přeboru družstev juniorů a dorostu – suverénní vítězství si již ve dvou předchozích kolech vybojovali turnovští junioři, kteří si tak zajistili postup do semifinále ČR. Městský stadion Ludvíka Daňka ve Skálově ulici.

 

Neděle 19. září

* FOTBAL: Divize C: FK Pěnčín-Turnov – Velim. Výkop na stadionu v Koškově ulici je v 16.30 hodin.

 

Pondělí 20. září

* BĚH NADĚJE SE ZE VŠENĚ STĚHUJE DO PĚNČÍNA. Po loňském nevydařeném a obcí Všeň již nepodporovaném tradičním Běhu naděje (dříve nazývaném Běh Terryho Foxe), přebírá se souhlasem pražského hlavního organizátora tuto akci v našem regionu Základní škola v Pěnčíně. Běh naděje se pořádá několik let a výtěžek z něj je věnován na podporu výzkumu rakoviny. Škola v Pěnčíně se tak zařadí mezi několik málo škol, které svou účastí a sbírkou podpoří dobrou věc.

Ty, kteří se chtějí připojit, zveme na 20. září do sportovního areálu v Pěnčíně u Turnova (na fotbalové hřiště ), kde se od 14.45 hodin uskuteční prezentace. Samotný běh, popřípadě chůze nenáročnou a ne dlouhou trasou, bude odstartován v 15.30 hodin.

Miroslava Kratochvílová, Základní škola v Pěnčín, tel. 485 177 257, kratochvilova.miloslava@seznam.cz

 

Pátek 24. září

* LEDNÍ HOKEJ – NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA. Startuje další ročník oblíbené soutěže. 1. kolo: pátek 24. září od 20.00 hodin: Modřišice – Všeň, sobota 25. září od 20.00 hodin: Performers – Troskovice, neděle 26. září od 20.00 hodin: Hnanice – Sokol.

 

Sobota 25. září

* FOTBAL. Krajský přebor: FK Sedmihorky – FK ŽBS Železný Brod, začátek v 16.30 hodin.
* JUDO. Od 11.00 hodin se v hale TSC u nádraží v Turnově uskuteční 3. kolo I. ligy mužů v JUDO (finálová skupina). O postup do extraligy bude bojovat i družstvo mužů TSC Turnov.

Neděle 26. září

* FOTBAL. Krajský přebor: FK Pěnčín-Turnov B – Mšeno, začátek na hřišti v Pěnčíně v 16.30 hodin.

Úterý 28. září
* Deskové hry „Pistolník Turnovska“ – turnaj v BANG! – pro děti i dospělé. Žlutá ponorka v Husově ulici, začátek ve 12.30 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.