HAS, CO TĚ PÁLÍ VII. ANEB KAMERY, KAMERY, KAMERY

0

V turnovském bezpečnostním systému má městská policie v provozu osm kamer. Jedna je v Nádražní ulici, druhá v Hluboké ulici u Baťovny, třetí na náměstí, čtvrtá na Havličáku, pátá U Raka, šestá u gymnázia, sedmá u autobusového nádraží a osmá u Komerční banky v Palackého ulici. Podle velitele městské policie Luboše Trucky by v příštím roce mohly být instalovány další čtyři kamery.

Dvě pohyblivé – nabízí se sídliště u nádraží, resp. „šroubárenský“ panelák, ze kterého kamera uvidí na sídliště i na sportoviště u haly TSC, druhá bude asi přímo v sídlišti Výšinka mezi paneláky (u bývalého autosalonu), aby viděla na parkoviště. Zbylé dvě kamery budou pouze pevné, čili podstatně levnější. Počítá se, že by mohly být na náměstí, resp. v ul. A. Dvořáka, kde auta parkují za značkou zákaz zastavení, a brání tím průjezdu autobusů, a v Jiráskově ulici před problematickým rockovým klubem, kde pravidelně dochází k rušení nočního klidu. Je tu i možnost monitorovat pohyb na atletickém stadionu ad.

Před časem se hovořilo o cílovém stavu 10 kamer. Na dotaz serveru TvA, jaký je tedy nyní cílový počet kamer ve městě, odpověděl místostarosta Aleš Hozdecký s nadhledem, že jejich počet je limitovaný velikostí služebny městské policie a počtem televizních obrazovek, které se sem vejdou… Ale vážně, program ministerstva vnitra, který realizaci kamerových systémů podporuje dotacemi, platí až do roku 2012, takže nějaká kamera v ulicích Turnova se jistě ještě objeví.

V této souvislosti by bylo zajímavé znát názor veřejnosti:
Myslíte si, že kamery lidem berou soukromí nebo je dobře, když bude město na problematických místech takto hlídáno? Mají strážníci spíš monitorovat nebo být vidět v ulicích jinak než v autě? Měla by městská policie třeba pomáhat řídit dopravu při dopravních kolapsech nebo je to věcí státní policie a městská by se měla soustředit hlavně na pochůzkovou činnost? A jistě vás napadnou i další otázky, a doufejme, že i odpovědi. Komentáře pod článkem jsou tu pro vás!

Související články (celkem 20)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.