HAS, CO TĚ PÁLÍ II. ANEB JAK NEMÁME (MÁME?) RÁDI TURISTY

0

Tak jsem tady s tím vápnem, pane Werich, říkal vždy na úvod povídání s českou hereckou i lidskou legendou dnes už téměř zapomenutý pan Škutina. Tak jsem tady s tím „vápnem“, myšleno druhým diskusním kolem na témata, co nás na Turnovsku trápí. Již v prvním kole se objevilo tolik názorů a komentářů, že vybrat jedno z nich není jednoduché. Postupně dojde na všechna čtenáři naznačená témata. Cílem diskuse není věc za každou cenu vyřešit, ale řešení nabídnout, a hlavně prezentovat svůj názor a pohled, který by mohl být zajímavý také pro ostatní.

Turistika v Českém ráji, střet ochrany přírody s návštěvnickým ruchem, nedostatečné služby, relativně velmi málo lidí, kteří se v tak exponované a navštěvované krajině turistickým ruchem živí a tím také nechuť se turisty zabývat, protože je jich moc a domácím berou klid. Samostatnou kapitolou jsou turnovští obchodníci, o tom se už hodně namluvilo a napsalo, ale stejně i v sezoně na obchodech visí cedule „Zavřeno – dovolená“ a krámy zavírají už v pět odpoledne a o víkendech je v ulicích pusto a nebýt pár hospod a nově letních předzahrádek, o nějakém turistickém centru nemůže být ani řeči. Však si není ani kam pořádně odskočit, natož půjčit třeba kolo.

Vyhovuje vám tento stav, kdy to vypadá, že turisté jsou jen trpěni, kdy si sice říkáme srdce Českého ráje, ale jsme spíše jeho jiný orgán?

(K tématu je také anketa na tomto serveru.)

Související články (celkem 20)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.