HAS, CO TĚ (NE)PÁLÍ XIX. – MÁ PROJEKT TVA BUDOUCNOST?

0

Bude tomu rok, co vyšlo první tištěné číslo novin TURNOVSKO V AKCI a na dohled už je i dvouleté výročí spuštění internetového zpravodajství TvA. Ideální čas pro malé zastavení a ohlédnutí. Má vynaložená energie smysl? Má cenu rozdat mezi obyvatele Turnovska za rok víc než čtvrt milionu výtisků novin? Naplnila realita vizi autora projektu, nebo jde jen o zmapování slepé uličky?

Na počátku byla výzva vyzkoušet v Turnově a okolí novou formu aktuálního zpravodajství pomocí internetového serveru s denní aktualizací (za měsíc listopad 2008 je registrováno přes 22 tisíc unikátních přístupů). Server TvA má dnes své pravidelné návštěvníky, kteří oceňují především rychlost a pružnost zpravodajství. K internetové formě byla v prosinci loňského roku přidána také tištěná verze. Cílem bylo mj. oslovit i obyvatele regionu, kteří se o dění zajímají jen okrajově a regionální tiskoviny moc nekupují. Pomocí internetu a tištěných novin tak vznikl vzájemně propojený a ekonomicky životaschopný projekt. Ten je závislý na zájmu čtenářů a zájmu inzerentů prezentovat se veřejnosti touto formou. A že inzerenti mají konkrétní odezvu, že jejich vynaložené prostředky nejdou „do zdi“, to je pro fungování tohoto periodika podstatné.

 

Co by to ale všechno bylo bez čtenářů. Ani náklad 11.000 výtisků nepokryje plně potřeby regionu, proto je v současné době jednáno o zvýšení nákladu. Že do redakce telefonujete s přáním pravidelně noviny dostávat, upozorňujete na místa, kde se neobjevují, že noviny kolují v rodinách a že ze světa přicházejí další a další objednávky od rodáků na zasílání jejich elektronické verze, to jsou pro vydavatele příznivé zprávy.

 

Bude-li tento zájem trvat, bude zde i TvA. I nadále půjde o zpravodajství veřejnoprávního charakteru, těžko někdy bude TvA bulvár a těžko se k němu bude jen blížit. Vyvážené zpravodajství s vlastní tváří a názorem, včetně možnosti čtenářů kdykoli a bez cenzury na napsané reagovat. To je neměnné.

 

Co myslíte, je tato forma zpravodajství v regionu užitečná, nebo jde pouze o zbytečnou energii několika mála lidí, kteří na projektu TvA pracují? Víte o nějakém podstatném vylepšení? Pište, posílejte maily, telefonujte. Každá připomínka nebo námět jsou vítány. Jaká bude budoucnost, to závisí především na Vás, čtenářích…

Související články (celkem 20)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.