PÉČE O TĚLO I DUCHA. HLAVNĚ NA POHODU!

0

Možná jste v situaci, kdy si při pohledu do zrcadla říkáte: „Tak ještě chvíli a budu si muset koupit o číslo větší kabát. Ještě chvíli a ten pracovní nápor mne přivede k infarktu.“ To vše může vést k rozhodnutí něco radikálně ve svém životě změnit. Jídelníček i pracovní vytížení. A pokud možno u toho zůstat. Troufnete si na změnu sami? Mnozí ano, je ale hodně těch, kteří vyhledají pomoc. Jsou zde specializovaná zdravotnická zařízení i firmy orientované na zdravý životní styl, které vás zahrnou různými zaručenými podpůrnými prostředky. Co vám ale řekne každý: Důležité je se hýbat! A třeba i pod dohledem zkušeného trenéra ve fitness centru. Proč ne?

V Turnově jsou tři takováto specializovaná veřejná zařízení. Na výzvědy jsme se vydali do toho největšího a pravděpodobně i nejmodernějšího: Red Gym v Palackého ulici s vchodem ze Skaličky – 360 metrů čtverečních, 30 cvičebních míst. „Otevírali jsme vloni v červnu, s manželkou jsme si splnili takový dlouhodobý sen,“ říká majitel centra David Černý. Jak dodává, z prosté životní potřeby s manželkou přešli na zdravý životní styl a hledali v Turnově místo, kam by mohli jít cvičit a bylo jim tam dobře. „Hledali jsme určitý komfort při cvičení, nejsme příznivci upocených boucháren, kde jeden cvičenec naráží na druhého a není tam dostatek prostoru. Nakonec jsme se do toho rozhodli jít sami a udělat vše po svém.“

Velmi záhy manželé zjistili, že se vydali na hodně trnitou cestu, ale jsou odhodlaní vytrvat a stát si za svým. Dnes v prostorách centra laděných do červené barvy – proto Red Gym – vytvářejí zájemcům o cvičení především pohodu, která přináší druhotný efekt v tom, že se sem lidé rádi vracejí. „Je pravda, že jsme možná stávajícím fitkům pár lidí přetáhli, ale spíš k nám přišli ti, co s cvičením chtějí začít. Hodně našich klientů je také z řad pracovníků firem, kteří v Turnově našli práci,“ vysvětluje David Černý.

Speciálně pro ty, kteří s pravidelným cvičením chtějí začít, zde nabízejí doplňkové služby. „Doporučujeme s cvičením začít pod dohledem zkušeného trenéra, s kterým si sednete a stanovíte si cíl, kterého budete chtít dosáhnout. Poradíme s jídelníčkem, přidáme spoustu osobních zkušeností. Je to individuální, někomu pod dohledem trenéra stačí tři či čtyři hodinové lekce a pak třeba jen konzultace jednou za měsíc, někdo vyžaduje užší spolupráci,“ přibližuje Renata Černá, která se právě tomuto věnuje. Výsledky na sobě můžete vidět už po měsíci, je to ale hodně o trpělivosti a pravidelnosti cvičení. Cvičit byste tak měli dvakrát, ideálně třikrát v týdnu.

Většina laiků má představu o přemrštěných cenách. Ve skutečnosti je to ale trochu jinak. Vstup do centra přijde na 80 Kč a můžete tady být celý den a ještě se osprchovat, lekce s trenérem stojí 300 Kč. Když si koupíte měsíční permanentku, přijde vás na 750 Kč. Ve fitness Red Gym mají otevřeno ve všedních dnech od 8.00 do 21.00 hodin, o víkendech od 13.00 do 17.00 hodin. „O provozní době, když jsme začínali, jsme měli trochu jiné představy, museli jsme ji ale upravit. Třeba o víkendech lidé o cvičení zájem nemají, stejně tak bývá prázdno třeba v pátek večer, kdy se omladina věnuje jiným činnostem,“ doplňuje s úsměvem David Černý. Aby ale bylo jasno, do zdejšího fitka nechodí jen mladí, mají tu i padesátníky a šedesátníky. „Hodně mě překvapilo, kolik chodí starších žen, které se chtějí udržet v kondici, přichází k nám i hodně starších mužů. Mladí cvičí rádi ve skupinkách, nabízíme mj. i funkční kruhový trénink pro skupinu do patnácti lidí, který vede účastnice mistrovství republiky v bodyfitness Jitka Šípošová. Stále se snažíme přicházet s nějakými novinkami, aby lidem u nás bylo dobře a rádi se k nám vraceli,“ uzavřela Renata Černá.

Interiér fitness centra Red Gym

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.