ČISTÁ JIZERA: MILIARDOVÝ PROJEKT JIŽ ZNÁ DODAVATELE STAVBY V JEDNOTLIVÝCH MĚSTECH

0

Do pěti měst bývalého okresu Semily zamíří v následujících měsících největší dotace všech dob: více než půl miliardy korun na projekty Čistá Jizera I a II. „Ani dotace bohužel nepokryje veškeré náklady, města a VHS ze svých rozpočtů budou muset do projektu vložit kolem 400 milionů korun, takže v konečném součtu se jedná skoro o miliardovou akci. Práce v některých místech budou zahájeny nejspíš na přelomu dubna a května tohoto roku,“ uvedl Milan Hejduk, předseda Vodohospodářského sdružení Turnov.

Stavět se bude v Turnově, Semilech, Lomnici nad Popelkou, Jilemnici a Rokytnici nad Jizerou. Kromě oprav a výstavby nových kanalizačních sítí projekt obsahuje také rekonstrukci čistírny odpadních vod v Lomnici nad Popelkou, stavbu vodovodu v Rokytnici nad Jizerou (včetně výstavby dvou vodojemů a rekonstrukce jedné čerpací stanice pitné vody), přeložky inženýrských sítí a příspěvek na následnou úpravu komunikací ve všech městech. Na území okresu Semily Čistá Jizera zahrnuje celkem 73 kilometrů nových kanalizací a zhruba 11 kilometrů vodovodů. Rozsahem ohromný je i počet nově napojených nemovitostí – 2500.

Na sklonku loňského roku proběhla výběrová řízení na dodavatele stavebních prací v jednotlivých městech, nyní jsou zabezpečena všechna platná stavební povolení na části kanalizace v komunikacích (povolení celých přípojek je předpokládáno na jaře 2009). „Vodohospodářské sdružení Turnov bylo jedním z prvních v republice, které dostalo takový objem peněz. To se odrazilo i v kvalitě jednotlivých výběrových řízení. Zájem firem byl velký,“ přibližuje Hejduk. Na počátku ledna jsou již známí dodavatelé stavebních prací ve všech pěti městech, po schválení spolufinancování z obecních rozpočtů začnou konkrétní jednání o zahájení stavebních prací. „Harmonogramy budeme řešit v průběhu února, v tuto chvíli bohužel nelze říct, kde se v jednotlivých městech začne nejdříve stavět. Uděláme ale všechno pro to, aby se obyvatelé každého města o projektu a kalendáři stavebních prací dozvěděli co nejvíc. Chápu, že jim to přinese těžkosti v běžném každodenním životě. Na druhou stranu ale nová kanalizace bude velkým příspěvkem k našemu životnímu prostředí a věřím, že díky ní bude Jizera ještě čistější než v současnosti je,“ uzavřel předseda VHS.

 

ROZSAH PRACÍ V PROJEKTU ČISTÁ JIZERA I a II V JEDNOTLIVÝCH MĚSTECH

Projekt Čistá Jizera je rozdělen na dvě části – Čistá Jizera I a Čistá Jizera II

ČJ I – Turnov, Semily, Jilemnice

ČJ II – Rokytnice nad Jizerou, Lomnice nad Popelkou.

 

TURNOV

* Dodavatel: Stavby silnic a železnic, a. s., U Dálnice 261, 403 39 Chlumec (do výběrového řízení bylo podáno celkem sedm nabídek).

* Celková cena vzešlá z výběrového řízení: 248 500 389 Kč (cena s rezervou bez DPH).

* Rozsah a popis stavby: Předmětem díla je zejména výstavba kanalizace v celkové délce 15 374 metrů (včetně výstavby pěti čerpacích stanic odpadních vod a obnovy povrchů většiny komunikací v celé šíři), dále potom rekonstrukce kanalizace v celkové délce 11 238 metrů (včetně rekonstrukce sedmi odlehčovacích komor a dalších potřebných vodohospodářských zařízení na síti), přeložek stávajících inženýrských sítí a obnovy povrchů většiny komunikací v celé šíři.

* Výstavba se postupně dotkne těchto ulic a městských částí: Na Stebni, Nudvojovice, Hruštice – Károvsko (propojení), Palackého ulice, Na Kamenci, Durychov, Kobylka, Bukovina, Dolánky.

* Součástí projektu budou i přidružené akce připravované městem Turnov – kompletní rekonstrukce některých ulic (povrchy komunikací, chodníky, městský mobiliář, veřejné osvětlení, elektrorozvody apod.).

* Rekonstrukce stávajících kanalizačních stok a objektů na kanalizační síti se týká ulic: Skálova, Žižkova, Alej legií, Koněvova, Zborovská, Karla Vika, Partyzánská, Františka Kavana, Jeronýmova, Husova, Lidická, 5. května, Žukovova, Rokycanova, Na Hrázce, Tázlerova, Vejrichova , Antonína Dvořáka, Na Stebni, Výšinka, Hruboskalská, Valdštejnská, Jiráskova, Palackého, 1. máje a malá část Nádražní.

* Celkově se rekonstrukce stávající kanalizace dotkne asi 575 přípojek (zhruba 2800 obyvatel), nových přípojek vznikne 515 (přibližně 1935 lidí).

 

SEMILY

* Dodavatel: Sdružení kanalizace Čistá Jizera I – Semily, Želivského 14 a, 466 05 Jablonec nad Nisou (jedná se o sdružení firem –  SaD, v. o. s. Jablonec n. N. & Radomil Pittner Česká Lípa). Do výběrového řízení bylo podáno celkem 14 nabídek.

* Celková cena vzešlá z výběrového řízení: 134 982 838 Kč (cena s rezervou bez DPH).

 

JILEMNICE

* Dodavatel: Lubomír Dvořák, Mírová 3336, 580 01 Havlíčkův Brod (do výběrového řízení bylo podáno celkem 17 nabídek).

* Celková cena vzešlá z výběrového řízení: 55 682 478 Kč (cena s rezervou bez DPH).

 

LOMNICE NAD POPELKOU

* Dodavatel: SUBTERRA, a. s., Bezová 1658, 147 14 Praha 4 – Braník (do výběrového řízení bylo podáno celkem 10 nabídek). Součástí soutěže na dodavatele byly i městem zpracované projekty přeměny klíčových ulic (parkování, chodníky, zeleň, osvětlení apod.).

* Celková cena vzešlá z výběrového řízení: 233 068 923,24 Kč (cena s rezervou bez DPH).

 

ROKYTNICE NAD JIZEROU

* Dodavatel stavby: Stavby silnic a železnic, a. s. (SSŽ), Národní třída 10, 113 19 Praha 1, Závod Liberec (do výběrového řízení bylo podáno celkem 14 nabídek). Součástí soutěže na dodavatele byly i městem zpracované projekty přeměny klíčových ulic (parkování, chodníky, zeleň, osvětlení apod.).

* Celková cena vzešlá z výběrového řízení: 177 681 213 Kč (cena s rezervou bez DPH).

 

Zdroj: Tisková zpráva VHS

Související články (celkem 20)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.