ČISTÁ JIZERA PŘICHÁZÍ DO DALŠÍCH ULIC

0

V současné době probíhá rekonstrukce kanalizace ve Skálově ulici. Projekt odkanalizování pěti měst semilského okresu „Čistá Jizera“ vstoupil v Turnově v pondělí 18. května do další etapy. Přípravné práce začaly v ulici 1. máje u nádraží, která bude od 25. května až do konce letošního září pro provoz uzavřena. Obyvatele čekají provizorní příchody a příjezdy objížďkami z okolních ulic.

Pracovat se začíná také v ulici U Tří svatých na Výšince. Oblíbená zkratka ze sídliště na Kyselovsko nebude průjezdná až do konce roku. V první etapě budou stavební práce prováděny od garáží na křižovatce s ulicí Jaspisovou směrem k soše U Tří svatých (zhruba do poloviny července). Po dokončení této etapy budou stavební práce prováděny z druhé strany – od čerpací stanice Benzina na Kyselovsku k soše U Tří svatých (od poloviny července do prosince tohoto roku). Po celou dobu výstavby kanalizace bude tato místní silnice uzavřena pro automobilovou dopravu. Vjezd bude povolen pouze rezidentům a dopravní obsluze. Definitivní dokončení veškerých uvedených prací je předpokládáno na konci prosince t. r.

n200905210909_zap_226_09_vrchhuraPráce na rekonstrukci staré a výstavbě nové kanalizace zkomplikují život obyvatel i firem. Stavební ruch nyní na Vrchhůře asi nejvíc zasáhne oblíbenou jahodárnu firmy Sempra. „Bohužel právě v době, kdy k nám lidé budou jezdit pro jahody, bude příjezdová silnice od sídliště rozkopaná a lidé budou muset použít objížďku od benzínky v Kyselovsku. Hodně nám to zkomplikuje provoz a doufám, že to neodradí naše stálé zákazníky. Zkoušeli jsme žádat o odsunutí výstavby alespoň o měsíc až bude největší jahodářská sezona u konce, ale bohužel to už prý nejde, protože musí být dodržen harmonogram prací,“ postěžoval si jednatel společnosti Vladimír Louda.

 

Takto postižených podnikatelů bude bohužel víc, proto je důležité, aby se lidé zajímali, kdy budou stavební práce probíhat zrovna v jejich ulici. Aktuální informace o stavbě kanalizace najdete na www.vhsturnov.cz v sekci Čistá Jizera.

 

* Konkrétně v Turnově se roce 2009 projekt týká těchto lokalit: U Tří svatých, u házenkářského hřiště v Palackého ulici, ulice Skálovy, Žižkovy, Aleje Legií, Antonína Dvořáka, Hruboskalské, Pod Stránkou, Palackého – mezi ul. Krajířovou a Trávnicemi, ulice 1. máje, křižovatky ulic Nádražní a Přepeřské.

* V roce 2010 se stavební činnost přesune do těchto ulic a míst: Na Stebni, Nudvojovice, Hruštice, Károvsko, Kobylka, Bukovina, Dolánky, ulice Koněvova, Zborovská, Jeronýmova, Husova, Lidická, 5. května, Na Hrázce, Tázlerova, Vejrichova, Výšinka, Hruboskalská, Valdštejnská, Jiráskova.

* V roce 2011 se v Turnově projekt Čistá Jizera dotkne lokalit: Hruštice, Károvsko, Kobylka, Dolánky, ulic Karla Vika, Františka Kavána, Partyzánské, 5. května, Rokycanovy, Komenského a bloku bytových domů v ulici 5. května.

 

Dodavatelem stavby v Turnově je firma EUROVIA CS, a. s., práce si vyžádají celkem částku ve výši 300 milionů Kč. Ve městě vznikne nová kanalizace v délce 15 kilometrů, 11 kilometrů kanalizace bude rekonstruováno.

Související články (celkem 20)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.