OD FLORBALU PO VOLEJBAL – VÝSLEDKOVÝ SERVIS TVA

0

Sportovní soutěže se pomalu chystají na vánoční přestávku, je tu jeden z letošních posledních sportovních souhrnů. Bohatý je především výsledkový servis turnovských florbalistů, futsalisté FC Dalmach přivezli remízu z Mělníka, což jim přineslo příjemné 3. místo v průběžné tabulce II. futsalové ligy. V přehledu je také konečná tabulka krajského přeboru házenkářů po podzimní části, je zde příspěvek o úspěchu mladých judistů v Berouně, přehled výsledků hokejových a volejbalových…

* FLORBAL:
Výsledkový servis:

* Sobota 3. prosince:
– 2. liga mužů – utkání odehráno v České Lípě: FBC Spilka&Horák Česká Lípa – TJ Turnov 16:3.
– Liga mladších žáků – turnaj odehrán v Liberci: TJ Turnov – FBC Lomnice nad Popelkou 3:9, FBC Liberec Black.
– TJ Turnov 10:0, FBC Liberec Blue – TJ Turnov 6:3, TJ Turnov – FBC Česká Lípa 4:18.
* Neděle 4. prosince:
– 2. liga mužů – utkání odehráno v Lovosicích: TJ Lovochemie Lovosice LFP – TJ Turnov 8:2.
* Sobota 10. prosince
– Liberecká liga mužů – turnaj odehrán v Liberci: TJ Turnov B – FBC LEGNEX SSKVP 6:8, FBC Liberec „B“ – TJ Turnov B 8:6.
– 2. liga juniorů – turnaj odehrán v Turnově: 1. FBC DDM Děčín 4 – TJ Turnov 6:7, TJ Turnov – USK Slávie Ústí nad Labem 5:10.
– Liga starších žáků – turnaj odehrán v Lomnici nad Popelkou: TJ Turnov – SK Bivoj Litvínov 13:10, TJ Turnov – FBC DDM Kadaň 13:17.
– Liga žákyň – turnaj odehrán v Chomutově: TJ Turnov Lvice – FbC 98 Chomutov 9:4, Mocní Tuleni Podbořany – TJ Turnov Lvice 4:4, TJ Turnov Lvice – FBC Česká Lípa-ZŠ Partyzánská 10:0. Lvice obsadily na turnaji 3. místo.
* Neděle 11. prosince
– Liga elévů – turnaj odehrán v České Lípě: TJ Turnov – FBC Gabrieluklid.cz Česká Lípa 8:2, FBC Teplice – TJ Turnov 8:1, TJ Turnov – FBC Česká Lípa-ZŠ Partyzánská 4:2. Elévové obsadili na turnaji 3. místo.

* FUTSAL
n201112141828_sport_172_011_futsal* II. liga: Mělník – Dalmach Turnov 3:3 (3:2). Sestava Dalmachu: Prokopec – Bernard, Krejčík, Bakeš, Pařízek, Zdražil, Kalousek, D. Hurt, V. Hurt. Branky: Neuman 2, Gabčo – V. Hurt, Pařízek, Kalousek.
První branku vstřelil Dalmach, když střelu Zdražila z přímého kopu dorazil Vojtěch Hurt. Za domácí zanedlouho vyrovnal Gabčo po nacvičené akci z rohového kopu. O pár minut později se však Dalmach dostal opět do vedení, když se krásnou střelou o tyč prosadil Pařízek – 1:2. Olympik má ale v týmu zkušeného Neumana, který ještě do konce poločasu stačil dvěma góly otočit skóre ve prospěch Mělníka – 3:2. Ve druhé půli byly šance na obou stranách, ale ujalo se až obhození Kalouska – 3:3. Více branek už ve druhém poločase nepadlo, když oba brankáři prokázali své kvality. Slovy trenéra Krejčíka: „Mělník na nás vyrukoval rychlou kombinační hrou a naším cílem bylo vycházet do rychlých brejků, což se nám i dařilo. Kaňkou na zápase je bohužel více žlutých karet pro náš tým a některé byly až moc přísné.“ Ve 12členné tabulce je FC Dalmach na 3. místě. Více na www.dalmach.cz

* HOKEJ
* 4. kolo základní části Jičínské hokejové ligy, hrané na zimním stadionu v Jičíně 6. prosince: HC Pěnčín/Daliměřice – HC Běchary 8:5 (2:1, 5:2, 1:2). Sestava HC Pěnčín/Daliměřice: Kašpar – A. Kozderka, Rössler, Kutěj, Kučera – M. Kozderka, Odcházel, Sluka – Taibr, L. Šlechta, Oplt – J. Škréta, Č. Škréta, Studnička. Branky a nahrávky: 15. Kutěj (Taibr), 15. Oplt (M. Kozderka), 26. Oplt (Taibr), 28. Sluka (Odcházel), 29. Odcházel (M. Kozderka), 31. Kutěj (Sluka, Odcházel), 40. Oplt, 53. L. Šlechta – 11. M. Kořínek, 29., 33. Aleš, 43., 58. Brodský, vyloučení 3:1.
Pro TvA Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz

* JUDO
n201112141828_sport_173_011_judoSedm děvčat a chlapců z oddílu Judo TSC Turnov se v sobotu 3. prosince zúčastnilo turnaje „Berounský medvěd“. V kategorii mláďat bojoval velmi dobře Lukáš Jansa – jednou zvítězil, dvakrát prohrál a obsadil 5. místo. Velké překvapení však přinesl výkon Alexe Richtra, který předvádí turnaj od turnaje stále lepší judo! Po dvou vítězstvích podlehl až v dramatickém finále. Starší žáci ve složení Aneta Ječná, Petra Hájková a Tadeáš Šéfr podali rovněž výborné výkony.
Konečné umístění zástupců Turnova na turnaji:
1. místo – Petra Hájková
2. místo – Andrea Prokorátová, Alex Richtr, Aneta Ječná
3. místo – Jakub Sucharda
5. místo – Lukáš Jansa, Tadeáš Šéfr

* NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI
* 9. kolo, hrané na zimním stadionu od pátku 9. do neděle 11. prosince: SDH Troskovice – HC SDH Hnanice 1:8 (0:5, 1:1, 0:2), HC Sokol Turnov – HC Modřišice 1:5 (0:2, 0:2, 1:1), HC Všeň Pojizeří – HC Performers Turnov 0:5 (0:1, 0:3, 0:1).
Pro TvA Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz
Tabulka po 9. kole:
1. HC Performers Turnov  9 9-0-0-0-0 45:13 27b.
2. HC SDH Hnanice           9 7-0-0-0-2 54:24 21b.
3. HC Modřišice                  9 5-0-0-0-4 29:29 15b.
4. HC Všeň Pojizeří            9 2-0-0-1-6 25:41  7b.
5. HC Sokol Turnov            9 2-0-0-0-7 17:35  6b.
6. SDH Troskovice             9 1-1-0-0-7 17:45  5b.

* VOLEJBAL
* II. národní liga: TJ Sokol Malá Skála – TJ Lokomotiva Liberec 3:2 (-26,21,-22,26,19), 3:0 (23,23,27), hráno v sobotu 10. prosince.
Utkání začalo ve svižném tempu a obě družstva se přetahovala o vedení. Na obou stranách se hráči dobře pohybovali a překonávali se v obětavosti, když na konci setu byli šťastnější ti z Liberce. Do druhého setu nastoupili Maloskalští odhodláni vyhrát; výbornými bloky a zákroky v poli se to povedlo – 25:21. Třetí set se podobal tomu prvnímu, vítězství v něm vybojovali hosté až v koncovce 25:22. Ve čtvrtém setu se na hřišti odehrávala bitva o každý míč, kdy útočili hlavně největší tahouni obou družstev domácí kapitán Krňák a hostující Matoška. V koncovce setu se štěstí přiklonilo ke straně domácí Malé Skály, která tak dokázala zápas dotáhnout zápas do tie breaku. Do posledního setu vkročili lépe hráči Liberce, kdy už vedli 5:0, poté se domácí vzchopili a postupně začali náskok stahovat. Přetahovaná o každý míč pokračovala až do stavu 19:17, kdy s trochou štěstí vybojovali vítězství domácí volejbalisté. Sestava prvního zápasu: Novák, Krňák, Kovář, Finke, Kouble, Brychcí, střídal Mach.
Od úvodu hvizdu druhého zápasu byl stav setu opět velmi vyrovnaný. Vedení se přelévalo z jedné strany na druhou, kdy v koncovce setu stálo více štěstí na straně Malé Skály, která dokázala zvítězit 25:23. Druhý set začal stejně jako ten první, ovšem v polovině setu domácí vytvořili několik chyb a do hry se vrátil kapitán Krňák. Díky dobrému výkonu na síti a v poli se domácím povedlo stav setu zvrátit a zvítězit stejným rozdílem 25:23. Ve třetím a posledním setu se Maloskalští stále snažili dotáhnout mírný náskok soupeře. Díky dobrému střídání se v koncovce domácím povedlo Liberec dotáhnout a následně i porazit 27:25 a celkově 3:0. Sestava: Pražák, Kovář, Kobr, Finke, Mach, Brychcí, střídali Krňák, Hořák a Kouble.
„Chtěl bych hráčům poděkovat za předvedený výkon, neméně velkou pochvalu si zaslouží i naši skalní fanoušci, kteří byli zase velmi slyšet. Po měsíční pauze se představíme na domácí palubovce 14. ledna s družstvem Modřan, které je v tabulce na prvním místě. Přijďte nás povzbudit v cestě za udržením v soutěži,“ shrnul trenér Petr Preisler. Více na www.tjmalaskala.wbs.cz