V TURNOVSKÉM GRANÁTU VZNIKLY DALŠÍ CENY PRO GALAVEČER ČESKÉHO SLAVÍKA

0

Sobota 26. listopadu večer, TV NOVA v hlavním vysílacím čase: Předávání cen a vyhlášení výsledků 46. ročníku ankety Český slavík Mattoni 2011. Z pohledu Turnova možná není ani tak zajímavé, kdo anketu vyhrál, jako ceny, které byly při této příležitosti předávány. Cenu pro nejlepšího zpěváka, zpěvačku a skupinu tvoří již od počátku ankety důvěrně známá plastika, vyrobená v turnovském Družstvu umělecké výroby Granát. Letos zde kromě toho vyrobili další dvě nové ceny – cenu pro objev roku a pro absolutního vítěze. Obě jsme již v TvA představili. Nebylo to všechno. „K našemu překvapení jsme byli pořadateli těsně před akcí požádáni, abychom v rekordním čase vyrobili ještě dvě ceny – cenu stanice MTV pro videoklip roku a potom ještě cenu pro naši v současnosti nejlepší tenistku Petru Kvitovou. Samozřejmě nemusím příliš zdůrazňovat, o jak prestižní objednávku pro nás šlo. Na realizaci jsme měli asi jen dva týdny,“ uvedl Miloslav Šorejs, předseda představenstva d.u.v. Granát.

n201111280911_zap_352_2011_granatV případě světoznámé hudební stanice MTV je to vůbec poprvé, co v naší zemi podobnou cenu udělovala. „I v případě námětu a výroby této ceny jsme se drželi podoby již tradičních cen v Českém slavíkovi, aby se svým vzhledem příliš neodlišovala. Podmínkou bylo výrazně umístit logo MTV. Jako materiál byl použit sochařský bronz, stříbro a křišťál,“ přiblížil designér Milan Hejral z d. u. v. Granát, autor a tvůrce ceny v jedné osobě.
I druhá z nových cen měla v zadání jednu podmínku – tenisovou raketu. „Další podmínkou bylo, že se nic nesmělo dopředu prozradit, protože to bylo překvapení večera pro diváky i pro Petru Kvitovou. Kdo televizní přenos viděl, tak potvrdí, že se to povedlo,“ řekl Miloslav Šorejs. I na tuto cenu byl jako materiál použit sochařský bronz, stříbro a křišťál, zde byl komplet navíc obohacen 42 českými granáty. Tvůrci této ceny jsou designéři družstva Karel Merta a Martina Cymbálová.

n201111280907_zap_353_2011_granatA jak vůbec letošní anketa dopadla? První příčku v kategorii zpěvaček obhájila Lucie Bílá. Skupinou roku je Kabát. Prvenství v kategorii zpěváků obhájil Karel Gott, který získal již svého 37. slavíka. Absolutním vítězem se letos stala Lucie Bílá. Diváci zvolili objevem letošního roku Gabrielu Gunčíkovou. Slavíka v kategorii Skokan roku získala Monika Bagárová. Cenu MTV pro klip roku získali Charlie Straight. Mezi vystupujícími se neztratila ani kapela Xindl X, která se dá částečně pokládat za dalšího zástupce Turnovska působením frýdštejnských bratrů Dalibora a Jana Cidlinských.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.