CHCETE SI ZAHRÁT STŘEDOVĚKOU MRTVOLU? FILMAŘI NABÍZEJÍ OSM STOVEK ZA DEN

0

(aktualizováno) Film „Josefína, tajemství templářů“ bude natáčet francouzská produkce v okolí Turnova a hradu Kost od 21. května do 15. června 2007. Podle lidí z pražské agentury „Talent management“ jde o moderní sci-fi, kdy hlavní hrdinka prochází časem a objevuje se v různých epochách lidských dějin. U nás, v Českém ráji, se budou natáčet hlavně historické scény. A historický velkofilm samozřejmě potřebuje hodně komparsistů. Staří, mladí, muži, ženy. Chcete si zahrát středověkou mrtvolu nebo loupežníka či zbrojnoše? A za 800 Kč na den, plus doprava na natáčení a stravování?

Potom musíte přijít na konkurz, který se koná ve čtvrtek 12. dubna a středu 18. dubna od 10 do 17 hodin v budově Střední umělecko průmyslové školy ve Skálově ulici. Musí vám být nejméně 15 let (mladší ať nechodí), a je-li vám mezi 15 a 18 lety, tak na konkurz musí s vámi přijít i zákonný zástupce. U těch starších stačí mít jen chuť a čas. Podle produkčních bude zapotřebí nejméně 150 lidí po celý měsíc, takže v konečném součtu může být kontrakt podepsán s několika stovkami lidí z Turnovska, protože ne všichni budou mít celý měsíc čas.

A ještě něco je důležité. Před několika lety se tu také konal konkurz na kompars do filmu. Lidi za zapsání do seznamu zaplatili pětistovku. A že jich bylo! Že se potom nikdy nic nenatáčelo a „agentura“ se vypařila, je nabíledni.

V tomto konkurzu se naopak za zapsání do seznamu neplatí nic (jen si vás vyfotí), takže to vypadá na seriózní záležitost a středověký lapka z vás opravdu může být. Máte odvahu?

Aktualizace: Výše uvedené konkurzy se v Turnově opravdu uskutečnily. Podle Martiny Birmové z agentury Talent management se jich zúčastnilo na 150 lidí. Tedy dostatečný počet na to, aby se natáčení mohlo ve druhé polovině května uskutečnit (konkurzy probíhaly i v Jičíně a Liberci). Film bude natáčet francouzská produkce a v Českém ráji se mají točit zejména dvě náročné scény, a sice rytířský turnaj s množstvím koní, jezdců a soubojů a také středověká hostina, které se budou před kamerami účastnit desítky lidí. Místo natáčení obou scén je v současnosti z pochopitelných důvodů utajeno. Máme ale příslib být částečně při tom! Tak uvidíme…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.