KAM O ČTVRTÉM BŘEZNOVÉM TÝDNU?

0

(aktualizováno) Definitivním koncem zimy a folkovým týdnem, když přijede Žalman a spol a koná se předkolo festivalu Zahrada 2007, s Mateřinkou nakonec, tak by se daly shrnout nejzajímavější pozvánky na nadcházející dny. Jako vždy začneme programem divadla a kina, podrobný přehled najdete na internetových stránkách Kulturního centra Turnov zde. O dalších akcích podrobněji:

V pondělí 19. března se od 14 hodin v klubovně penzionu v Žižkově ulici konají MUZIKANTSKÉ TOULKY. Pořad na počest mistra houslaře F.X. Drozena, významné osobnosti Turnovska. V letošním roce uplyne 35 let od jeho úmrtí. Účinkuje Eva Kordová a Petr Pešek. Určeno pro obyvatele penzionu a ostatní zájemce z řad veřejnosti.
Týž den se v kině od 19 hodin uskuteční diashow fotografů Kateřiny a Miloše Motani z jihozápadu USA – TAJEMSTVÍ POUŠTĚ.

V úterý 20. března se od 16 hodin koná ve Žluté ponorce v Husově ulici další setkání klubu dvojčat (klub také pořádá bazárek věcí pro dvojčata v pátek 23. března – koná se v Hasičárně na Daliměřicích, chcete-li prodávat, tak sem přijďte po 15. hodině, vlastní prodej bude od 16 do 18.30 hodin).
V úterý 20. března bude také v 16 hodin zahájena výstava fotografií Petra Marhana v knihovně a od 19.30 koncertuje v divadle folková legenda. Přijede ŽALMAN & SPOL.

Ve středu 21. března se v knihovně od 18.30 hod. uskuteční další pořad z cyklu přednášek ZA TAJEMSTVÍM SOULADU, JAK ČISTIT SVĚDOMÍ?

V pátek 23. března hraje v restauraci Šetřilovsko od 20 hodin místní kapela CORCOVADO s hosty.
Od 19 hodin se v sále ZUŠ hraje divadlo – ve hře Divotvorný klobouk vystoupí členové souboru Jizeran z Rakous.
Od 20 hodin je v sále v Kacanovech v pořadí šestý SKAUTSKÝ PLES.
Tento den  večer a v části sobotní noci se také v klubu TURN-OFF v Jiráskově ulici uskuteční STROBEROOKIES NIGHT – Jordy (funky groovy techno) – Mildee (techno) – Dejan (tech-electro).

V sobotu 24. března je v sokolovně ve Skálově ulici od 9 do 12 hodin  BURZA SBĚRATELŮ poštovních známek, pohlednic, odznaků, mincí, bankovek, nálepek, telefonní karet…
Týž den se od 13 hodin v kině uskuteční MATEŘINKA 2007 – oblastní kolo festivalu mateřských škol z Turnova a okolí.  A od 14 hodin se v divadle koná semifinále písničkářů a dvojic folkového festivalu ZAHRADA 2007.
V sobotu 24. března se v Rovensku pod Troskami uskuteční v pořadí druhý Protidálniční ples, začátek je ve 20 hodin.

 V neděli 25. března pořádá v Tatobitech občanské sdružení DĚDINA tradiční průvod SMRT NESEME ZE VSI. Sraz všech účastníků je v zahradě Masarykovy školy v Tatobitech v 9.45 hodin, nezapomeňte si s sebou vzít hudební nástroje.

Ze sportovních pozvánek zaujme hlavně fotbalové derby mezi Turnovem a Semily. Výkop je v sobotu 24. března v 15 hodin v Semilech. Jedná se o první jarní mistrovské utkání, po podzimu jsou Semily páté a FK Pěnčín-Turnov přezimoval na prvním místě. Utkání bude pokračováním letitých místních derby, kdy už asi nikdo nespočítá, kolikrát se obě mužstva v minulosti „poprala“ o body. V Semilech se pyšní tím, že šest sezon v posledních letech hráli divizi a pět let Českou fotbalovou ligu (2000 – 2005) . V Turnově se hrála druhá nejvyšší republiková soutěž v letech 1993 – 1996.

Probíhající výstavy:
V Muzeu Českého ráje je to prezentace dvou zdejších výtvarníků, Davida Szalaye a Jana Vybírala, ta končí 25. března, v galerii „U Sasíků“ vystavují studenti AVU, v muzejní galerii Safír jsou k vidění fotografie s názvem „Žáby Českého ráje“ od Martina Šandery, v divadelní galerii vystavuje Fotokoláže Jana Bauerová. Ve vestibulu budovy kina probíhá výstava fotografií čtenářů Hlasů a ohlasů Turnovska.

Avíza:
V
pátek 30. března se hlavně pro děti koná NOC S ANDERSENEM, děti, které se zúčastní a budou chtít v knihovně prožít celou noc se ještě mají šanci přihlásit. Počet účastníků „nočních her“ je omezen.

Mimořádná nabídka na zájezd DO ČESKÉHO KRUMLOVA na divadelní představení komedie C. Goldoniho: SLUHA DVOU PÁNŮ – před otáčivým hledištěm v zámecké zahradě! Koná se 8. a 9. června 2007, cena je 1 300 Kč (v ceně vstupenka na divadelní představení, doprava, ubytování, stravování). Odjezd je od budovy Obchodní akademie a Hotelové školy Turnov v pátek 8. června ve 14.30 hodin, příjezd v sobotu 9. června v 18 hodin.
Informace a závazné přihlášky se zálohou 600 Kč přijímá Radek Drašnar – OAHŠ Turnov, tel. 481 350 011, 604 337 406, e-mail: r.drasnar@oahs.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.