STŘELNICE: HOTOVO NA KONCI ROKU, FUNGOVAT BUDOU ALE POUZE KANCELÁŘE KCT

0

V prosinci by měla podle starostky Turnova Hany Maierové proběhnout kolaudace nového kulturního domu Střelnice. Od ledna 2008 zde bude fungovat Kulturní centrum Turnov, s.r.o., začne „normální“ provoz ve smyslu předprodeje vstupenek, kancelářského zázemí a přesunu oficiálního sídla společnosti. Na vnitřní vybavení zatím peníze chybí. Tady si starostka slibuje úspěch od společné žádosti s partnerským městem Niesky v Německu.

„V našem partnerském městě mají staré vybavení kulturního domu, žádost o dotaci z evropských fondů tedy dáme společně,“ uvedla starostka na pondělní tiskové konferenci radnice. Podle ní Turnov na vnitřní dovybavení kulturního domu potřebuje částku ve výši 15 – 20 milionů korun. Jestli bude žádost úspěšná, se na turnovské radnici dozví v první polovině příštího roku. Podle starostky ještě stále platí datum otevření Střelnice, a sice 1. 9. 2008. Jestli ale toto datum bude moci být opravdu dodrženo, dnes asi s naprostou jistotou nikdo neřekne. V každém případě bude třeba ještě dokončit úpravu venkovních prostor před kulturním domem, jde o částku zhruba sedmi milionů korun, která byla ze současných prací vyjmuta. „Budeme se snažit, aby venkovní prostor před Střelnicí byl řešen současně s křižovatkou ulic A. Dvořáka a Markova, kde by měl být kruhový objezd,“ uvedl místostarosta Jaromír Pekař. Zastupitelé města v této souvislosti také rozhodli, že Markova ulice by měla do budoucna být obousměrná.

S otevřením nové Střelnice souvisí i budoucnost budovy kina v Žižkově ulici. O tom jednali na svém zářijovém zasedání radní města. Po útlumu v minulých letech se v poslední době zase lidé do tradičního kina vrací, radní proto rozhodnutí odsunuli, hlavně ale v souvislosti se záměrem Fokusu, který v budově kina sídlí a stále trvá jeho záměr postavit pro hendikepované nové zařízení v Tázlerově ulici a kino opustit.

Město Turnov si také letos na dostavbu společenského centra Střelnice vezme úvěr ve výši 60 milionů korun od Českomoravské záruční a rozvojové banky. O úvěru rozhodli zastupitelé města a podle místostarosty Pekaře není celý určen jen na Střelnici, ale jeho část půjde také na opravy silnic a výstavbu kanalizace.

Související starší články o Střelnici a její výstavbě z městského rozpočtu čtěte na serveru TvA ZDE a ZDE.

Související články (celkem 19)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.