TAKÉ LETOS SE VE MĚSTĚ BUDE STAVĚT, HLAVNĚ STŘELNICE

0

Poslední lednový čtvrtek turnovští zastupitelé odsouhlasili rozpočet města na rok 2007. Podrobně je zveřejněn na stránkách města (najdete ho zde). Rozpočet počítá s příjmy ve výši zhruba 378 milionů korun a výdaji přes 403 milionů korun. Rozdíl bude uhrazen z úvěru, zadluženost města se vyšplhá na 87 milionů korun.

Rozpočet schválili koaliční zastupitelé (ODS, Nezávislý blok a KDU-ČSL), proti byla opozice v podobě Turnovské koalice. Nejkontroverznější v novém městském rozpočtu je pro mnohé dlouhodobá investice na výstavbu kulturního domu Střelnice. Letos na pokračování stavby půjde z rozpočtu 58 milionů korun, stavba by měla být dokončena na konci tohoto roku, se zprovozněním se počítá na jaře 2008. Celkově nový kulturní dům přijde na víc než 150 milionů.

strelStavbu Střelnice provází dlouhodobě smůla, jen co byla stará budova na jaře 2002 zdemolována, zemřel mecenáš Horáček, který měl stavbu investovat, nakonec bylo staveniště zakonzervováno a zavezeno hlínou. Myšlenku stavět za své, čili bez státních dotací, prosadil exstarosta Hejduk. Vysoké náklady na stavbu, které omezují další investice ve městě, jsou trnem v oku mnoha lidem. Před nedávnem tu dokonce policisté vyšetřovali podezření z korupce, resp. z porušování povinností při správě cizího majetku. Podnět k vyšetřování dal kontrolní výbor zastupitelstva, kriminálka ale šetření již zastavila jako neopodstatněné. Snad je to poslední kauza a odpovědní se spíš zaměří na podstatné věci. Jak bude vypadat provoz nové Střelnice až bude dostavěna?, dá město více peněz na kulturu?, budou se tu konat plesy a taneční?, kdo je bude organizovat?, z čeho se bude hradit ztráta z provozu kulturního zařízení a kdo ji bude hradit?

Kromě Střelnice bude letos zahájena ještě jedna významná stavba, která ale není moc vidět, a sice rekonstrukce židovské synagogy v Krajířově ulici. Zde se, narozdíl od Střelnice, podařilo získat dotaci z evropských fondů. V polovině letošního roku bude také dokončena stavba kanalizace na Daliměřicích a Hrubém Rohozci.

Nemáte k tématu nějaký komentář? Co myslíte, není to náhodou tak, že za pět, deset let už bude nový kulturní dům takovou samozřejmostí, že nad peripetiemi kolem jeho výstavby mávneme rukou a řekneme si: Hlavně, že je!

Související články (celkem 19)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.