SBĚR TEXTILU V TURNOVĚ PO PRVNÍM ROCE FUNGOVÁNÍ

0

Město Turnov ve spolupráci s firmou Dimatex CS má v současnosti ve městě rozmístěno celkem 15 kontejnerů na sběr nepotřebných oděvů, textilu a párovaných bot. Celkem bylo během roku 2008 (v období únor až prosinec) vybráno 75 tun materiálu a výtěžnost byla něco málo přes 86 procent. Harmonogram svozu těchto kontejnerů se ustálil na svoz jednou týdně, vždy v pondělí dopoledne. V případě nutnosti je harmonogram po dohodě upravován.

Na konci loňského roku a začátkem roku 2009 se projevilo, že v některých lokalitách nejsou kontejnery dostatečně využívány a z toho důvodu došlo k jejich přemístění do nových lokalit. Přemístěny byly kontejnery ze Skálovy ulice od internátu OAHŠ a z Perlové ulice na Výšince (u kotelny) na nová místa, a sice do Budovcovy ulice a na Koňský trh.

Vytříděné oděvy a textilní materiály se recyklují a dále používají jako surovina pro výrobu čisticích materiálů. Byla obnovena spolupráce s Diakonií Broumov, která nepoškozené ošacení vhodné pro další nošení využije jako pomoc pro sociálně slabé a potřebné v krizových situacích. Proto prosíme občany, aby i nadále dodržovali pravidla pro odkládání textilu dle pokynů uvedených na kontejnerech. Použitý textil zde odkládejte pouze zabalený do zavázaných igelitových pytlů nebo tašek. Vhazováním volného textilu dochází k jeho znehodnocení a zvyšuje se podíl dále nezpracovatelného odpadu, textil neodkládejte ani mimo kontejner.

Ing. Zuzana Sedláková, odbor životního prostředí MěÚ Turnov

Současné rozmístění kontejnerů na textil:
COOP Discount (Zahradní ulice), Bezručova (čp. 361), Hasičárna (Hruborohozecká u čp. 388), Mašov (U školy čp. 56), Billa (Nádražní), Výšinka (Diamantová u čp. 1909), Žižkova ulice (u penzionu pro důchodce), Zborovská ulice (u MŠ, čp. 914), Patočkovo sídliště (Brigádnická ulice čp. 1655), Budovcova ulice, Koňský trh, sběrný dvůr Vesecko.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.