ZÁVĚR ŘÍJNA PATŘÍ STŘELNICI

0

Ostatně se ani nic jiného než slavnostní otevření a navazující Festival Střelnice ve druhé polovině října na Turnovsku nekoná. Na slavnostní zahájení v pátek 24. října můžete jít sice jen s pozvánkou, jak ale vedení města vysvětluje, pozvánky byly rozdány všem zdejším spolkům a významným firmám, čímž se předejde skutečnosti, že by se v pátek v podvečer do nového kulturního domu nahrnuly davy lidí… V dalších dnech ale již může na Střelnici přijít kdokoli, bude tedy dostatek příležitostí se s novým kulturním domem seznámit.

Úterý 21. října

* Filmový seminář v Biu Ráj na téma architektura a scénografie ve filmu, přednášející Lukáš Bárta. Začátek v 17.30 hodin.

 

Středa 22. října

* Sedmilhář Josífek. Setkání a beseda se spisovatelkou Danielou Krolupeovou nejen nad její novou knížkou pro začínající čtenáře. Prodej knihy a autogramiáda. Dětské oddělení knihovny, začátek v 10.00 hodin.

* 545. koncert Turnovských hudebních večerů – TANEC OHNĚ. Harfenistka Kateřina Englichová spolu s Wihanovým kvartetem nabídne repertoár klasických tanců z oper, baletů a suit známých autorů. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin

200810192240_vakci_105_08_strelnice

FESTIVAL STŘELNICE 2008
Pátek 24. října – neděle 2. listopadu 2008

 

Pátek 24. října

* SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ

Oficiální zahájení pro zvané hosty s pozvánkou, fanfáry, ohňostroj.

Začátek v 18.00 hodin

 

Sobota 25. října

* FESTIVAL PŘÁTELSTVÍ

„Poznejme se navzájem“ – komponované zábavné odpoledne pro děti z Turnova a Jawora. Soutěže, diskotéka, neformální zábava – vede Ilona Šulcová, drobné občerstvení, pro děti vstup zdarma.

Velký sál, začátek ve 14.00 hodin

 

* PŘEHLÍDKA FILMŮ OFAS

Historické filmy 16 mm z archivu nejen pro pamětníky. Vstup zdarma.

Malý sál, začátek v 16.30 hodin

 

* JAZZOVÝ FESTIVAL

Elena Suchánková & Jocose Jazz, Pavel Ryba & Fish Men, Ondřej Pivec ORGANIC Quartet. Vstupenky v předprodeji 120 Kč, na místě 140 Kč.

Velký sál, začátek v 19.00 hodin

 

Neděle 26. října

* FILMY PRO DĚTI

Promítání dvou asi hodinových filmů s krátkou přestávkou: Impyho zázračný ostrov, Dobrodružství Toma Palečka a Malenky. Vstup zdarma.

Malý sál, začátek v 9.00 hodin

 

* FESTIVAL PŘÁTELSTVÍ

Vystoupení dětských souborů i jednotlivců z Turnova, Jawora a Niesky. Vstup zdarma.

Velký sál, začátek ve 14.00 hodin

 

* KONCERT PĚVECKÝCH SBORŮ

Tři turnovské pěvecké sbory se představí v samostatných blocích: Carmina, PSAD a Musica Fortuna. Vstup zdarma.

Velký sál, začátek v 18.00 hodin

 

* NAŠTĚKANÁ

Repríza jednoho z nejúspěšnějších turnovských divadelních představení posledních let v podání souboru Nakafráno. Vstupné 60 Kč v předprodeji, na místě 70 Kč.

Malý sál, začátek ve 20.00 hodin

 

Pondělí 27. října

* DÍLNA PRO DĚTI I RODIČE

Naučíte se jednoduché zdobení látek potiskem, vyzkoušet můžete i ozdobné dlabání dýní. Materiál i nástroje budou připraveny, potisknout ale můžete např. i vlastní tričko. Vybrané vzory a dýně budou tvořit dekoraci na sobotním karnevalu. Vstup zdarma.

Klubovna, začátek ve 13.00 hodin

 

* HUDEBNÍ TURNOV

Vystoupení místních skupin různých žánrů: Pranic, FD Band, Let´s blues, Rebel, Bodlák, Rubbish, Tixtide, Traffic-Jam, HB Trio a Experiment Elevace. Přijďte podpořit své známé a poznat třeba někoho nového! Vstup zdarma.

Malý sál, začátek ve 14.30 hodin

 

* LIVORES MORTIS

První opravdový noční rockový koncert v nové Střelnici – zahraje skupina, která je víc známá i v zahraničí než v „rodném“ Turnově. Vstupné 60 Kč.

Malý sál, začátek ve 22.00 hodin

 

Úterý 28. října

* KELTSKÉ TRHY

Ukázky historických řemesel, keltská slavnost, prezentace oceněných i dalších regionálních produktů Českého ráje. Stánky s řemeslnými výrobky i občerstvením. K podívání i ke koupi budou dřevěné hračky, šperky i dekorace, keramika, sklo a bižuterie, foukané skleněné figurky, batikované a ručně malované oděvy, tepaná kožená galanterie, výrobky z proutí, věnce a vazby ze suchých květů a mnohé další zajímavé výrobky. Celou akci budou provázet vstupy originální keltské hudby. Vstup zdarma.

Náměstí B. J. Horáčka (před Střelnicí), začátek v 9.00 hodin

 

* SLAVNOSTNÍ VEČER k 90. výročí republiky s již tradičním předáváním ceny obce, čestného občanství a kulturním programem – pásmem připraveným Michalem Babíkem ve spolupráci s žáky a učiteli Základní školy ve Skálově ulici. Vstup zdarma.

Malý sál, začátek v 18.00 hodin

 

Středa 29. října

* VERNISÁŽ FOTOVÝSTAVY na téma Kryštof autorů Jitky Maděrové a Mariána Kábele.

Klubovny, začátek v 18.00 hodin

 

* KRYŠTOF

Koncerty jedné z českých nejznámějších a nejoblíbenějších hudebních skupin s lídrem Richardem Krajčem. Vstupenky v předprodeji za 190 Kč, na místě pak 210 Kč.

Velký sál, začátek v 19.30 hodin

 

Čtvrtek 30. října

* SUNSHINE

Koncert progresivní hudební skupiny z Tábora, která po dvou amerických a evropských turné hojně navštěvuje i tuzemské hudební festivaly. Vstupné 100 Kč v předprodeji, 120 Kč na místě.

Velký sál, začátek v 19.30 hodin

 

Neděle 2. listopadu

* KRAJANKA

Taneční a poslechové odpoledne s jednou z nejoblíbenějších českých dechovek právě pro milovníky tohoto žánru. Vstupné 60 Kč v předprodeji, na místě 70 Kč.

Velký sál, začátek v 16.30 hodin

 

IRSKÝ VÍKEND

Pátek 31. října

* JASON LEE – vernisáž výstavy obrazů irského malíře za osobní účasti umělce. Vstup zdarma. Foyer, začátek v 16.30 hodin

* IRSKÉ KRAŤASY – krátké irské filmy z DVD a beseda o irské kinematografii s Deirdre Quinlan z Irish film institute. Vstupné 30 Kč. Malý sál, začátek v 17.00 hodin

* ONE NIGHT! – multimediální projekci irských Syntheastwood (Dublin VJS) vystřídá hudební produkce DJS Radia 1 Josefa Sedloně a Dana Cooleyho. Vstupné 80 Kč na celý hudební večer. Malý sál, začátek ve 21.00 hodin

Sobota 1. listopadu

* DĚTSKÝ KARNEVAL – tentokrát s keltskou a irskou tematikou, zábavné soutěže o ceny, výuka irských tanců pro děti i rodiče, masky na téma Dušičky-Halloween. Vstup pro děti zdarma, dospělí 40 Kč. Velký sál, začátek ve 14.00 hodin.

* GARAGE – filmová projekce nového irského filmu z DVD s českými titulky. Vstupné 30 Kč. Malý sál, začátek v 17.30 hodin

* IRSKÝ BÁL – irská tradiční hudba v podání skupiny Alister. Tance předvedou a budou vyučovat taneční skupiny Irské sestry, Keltský tygr a Divokej Ir. Stylové oblečení vítáno, dobrá nálada povinná, vše ostatní vás naučíme. Čeká i tombola, následuje volná taneční zábava, dokud síly stačí. Vstupenky v předprodeji za 100 Kč, na místě 120 Kč. Velký sál, začátek ve 20.00 hodin.

Neděle 2. listopadu

* IRSKO – cestovatelský klub speciál, přednáší zkušený cestovatel a skvělý fotograf Martin Loew. Diapozitivy, originální hudba a zasvěcený slovní komentář. Vstupné 50 Kč. Malý sál, začátek v 16.00 hodin

* IRSKÉ HUDEBNÍ DUO  – irský folk – Paul Tiernan a Marja Gaynor – mladí Irové s originál irskou muzikou příjemně zakončí víkendovou akci. Vstupné 60 Kč. Malý sál, začátek v 19.00 hodin

 

DALŠÍ ŘÍJNOVÉ AKCE:

 

Sobota 25. října

* Ve Střevelné, malé obci nad Železným Brodem, proběhne slavnost zavěšení nového zvonu. Jeho zvuk zazní na obnovené zvoničce po dlouhých 66 letech. Hlavní část slavnosti se uskuteční v sobotu  v 15.00 hodin

 

Středa 29. října

* Program pro tento podzimní prázdninový den připravili ve Středisku volného času Žlutá ponorka v Husově ulici. Od 8.30 hodin probíhá šachový turnaj, v 9.00 začíná v klubovně ve II. patře den plný her a ve stejný čas mohou zájemci vyrazit na veselý výlet za podzimní přírodou (návrat asi v 15.00 hodin).

 

PROGRAM MĚSTSKÉHO KINA V TURNOVĚ, BUDOVA V ŽIŽKOVĚ ULICI

* Středa 22., čtvrtek 23. října ve 20.00 hodin – DĚTI NOCI, premiéra nového českého filmu.Ofka (Martha Issová) propadla zvláštní letargii: zatímco většina jejích spolužáků ze střední školy pokračuje ve studiu, ona odmítá opustit šalebné pohodlí dětství, jež se však rychle začíná měnit v dusnou past. Prodává v nonstop obchůdku a potuluje se ulicemi s podivínským Ubrem (Jiří Mádl), který z popelnic fascinovaně loví odložené věci a beznadějně ji miluje.

* Pátek 24., sobota 25. a neděle 26. října v 17.30 hodin – VESMÍRNÍ OPIČÁCI – premiéra americké rodinné animované komedie. Když v NASA naposledy stáli před problémem, který byl nad jejich síly, povolali Bruce Willise. Teď je ale problém tak nebezpečný, že ho zvládne vyřešit jen opravdový hrdina. Do služby je tedy povolán vnuk prvního šimpanzího kosmonauta Ham Třetí, který by měl mít ty správné předpoklady. Jenže Ham je původem cirkusák, a tak o takovouhle slávu zrovna dvakrát nestojí..

* Pátek 24., sobota 25. října ve 20.00 hodin – FUNNY GAMES USA – premiéra britsko-amerického thrilleru.

* Středa 29. října ve 20.00 hodin – KRTEK – mexický western ve filmovém klubu.

* Čtvrtek 30. října ve 20.00 hodin – 12 – ruské drama. Nový film Nikity Michalkova se odehrává ve válkou zničené Čečně. 12 porotců bojuje s rozhodnutím o osudu čečenského teenagera, který údajně zabil svého ruského otčíma.

IRSKÝ VÍKEND

* Pátek 31. října ve 20.00 hodin – ZVEDÁ SE VÍTR – Film režiséra Kena Loache sleduje osud dvou bratrů a jejich boje za svobodu během irské občanské války. Příběh se odehrává v Irsku v letech 1919-23.

* Sobota 1. listopadu v 17.30 hodin – COMMITMENTS – Adaptace hořce humorné knihy Roddyho Doylea vypráví o mladém manažerovi, který se pokouší založit soulovou kapelu, protože má pocit, že Irové mají duši v jádru černou.

* Sobota 1. listopadu ve 20.00 hodin – ONCE – On je pouliční dublinský muzikant, ona je talentovaná pianistka z Čech… Glen Hansard a Markéta Irglová!

* Neděle 2. listopadu ve 20.00 hodin – V BRUGGÁCH – britská akční černá komedie. Po jedné fušce v Londýně jsou nájemní zabijáčci Ray (Colin Farrell) a Ken (Brendan Gleeson) pověřeni svým drsným šéfem (Ralph Fiennes), aby se schovali v Bruggách.


VÝSTAVY

* V Muzeu Českého ráje v Turnově: stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Otevřeno denně mimo pondělí od 9.00 do 16.00 hodin, o víkendu s polední přestávkou 12.00 – 13.00 hodin.

– V galerii muzea je výstava „Geopark Český ráj, řemeslné tradice a současná výroba“. Potrvá do 2. listopadu.

– Ve výstavním sále je výstava k 550. výročí založení Jednoty bratrské (potrvá do 12. října).

– Ve výstavním sále bude od 19. října do 17. listopadu probíhat výstava fotografií a dokumentů „120 let Klubu Českých turistů v Turnově“.

– Ve výstavním kabinetu muzea můžete do 31. prosince navštívit výstavu věnovanou rekonstrukci židovské synagogy v Turnově.

– Dlaskův statek v Dolánkách. Expozice seznamuje návštěvníky s domáckou výrobou. Otevřeno je denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin.

* V Galerii Safír v turnovském muzeu je výstava členů Klubu českých turistů Sokol Turnov – Fotografie z cest (výstava potrvá do 1. listopadu).

* Ve výstavním prostoru Informačního střediska na turnovském náměstí – Galerie U zlatého beránka je výstava členů Fotoklubu Safír Turnov na téma portrét (potrvá do 6. listopadu).

* V galerii Granát na náměstí Českého ráje v Turnově je výstava fotografií Jiřího Míla a Michaely Čapkové – Zélandský rok (potrvá do 6. listopadu).

* Výstavy v turnovské Městské knihovně A. Marka v Jeronýmově ulici. Živá zahrada – fotografická tematická výstava se zaměřením na krásu a pestrost zahrad, kterou připravila ZO ČSOP Křižánky (do 1. listopadu). Kde končí svět  – výstava nejlepších výtvarných a literárních prací dětí (do 31. října).

Související články (celkem 19)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.