JAK SI V KLIDU UŽÍT PÁLENÍ ČARODĚJNIC ANEB POZVÁNKA NA PÁTEK

0

Jako každoročně i letos se v předvečer prvního máje rozzáří stovky vater i malých ohníčků po celé naší republice. Poslední dubnový večer je totiž od nepaměti spojen s pálením filipojakubských ohňů. Měsíce duben a květen současně patří mezi tzv. „hasičské žně“. Toto období se vyznačuje častým výskytem požárů vzniklých v souvislosti se spalováním klestí, větví a vypalování trávy. Proto hasiči prosí o dodržování zásad při rozdělávání ohně, a to zvlášť 30. dubna večer.

Ty hlavní zásady najdete ZDE, jestliže chcete, aby profesionální hasiči o pálení čarodějnic ve vaší obci nebo městské části věděli dopředu, můžete se i na jejich stránkách zaregistrovat a předejít tak možnosti, kdy se oheň vymkne kontrole (formulář ZDE).

V Turnově bude tradičně velký oheň plát Na Lukách u autobusového nádraží. Akci pořádá Sbor dobrovolných hasičů Turnov letos již po patnácté. Program začíná v 17.00 hodin soutěžemi pro děti, od 19.00 hodin bude probíhat soutěž Miss čarodějnice pro děti, které přijdou v maskách, zhruba na 20.30 hodin je připraveno zapálení vatry. Občerstvení zajištěno. Další alternativní čarodějnice s rockovými kapelami budou probíhat v Nudvojovicích u Jizery.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.