STŘELNICE: TERMÍN OTEVŘENÍ 1. ZÁŘÍ 2008 STÁLE PLATÍ

0

Potvrdila to starostka města Hana Maierová na listopadové tiskové konferenci radnice. „Intenzivně pracujeme na přípravě společného projektu s německým partnerským městem Niesky, v polovině listopadu se již poněkolikáté sejdeme, navštívíme také specializovanou agenturu v Drážďanech. Termín slavnostního otevření nového kulturního domu 1. září příštího roku stále platí,“ uvedla starostka. Turnov by rád z dotace od Evropské unie ze společného projektu s partnerským městem získal peníze na vnitřní vybavení ve výši 20 milionů korun.

Podaří-li se žádost odevzdat na počátku roku 2008, může již radnice vypsat výběrová řízení na dodavatele zařízení, i když ještě nebude jasné, jestli peníze skutečně přijdou. To bychom v Turnově podle Maierové měli vědět někdy v květnu nebo v červnu, a to již dodavatelé mohou být známí a termín zahájení provozu by se tak dal stihnout. V případě, že žádost bude neúspěšná, budou zastupitelé s vedením města stát před otázkou, jestli ještě jednou nesáhnout hluboko do kapes a doplatit i vybavení kulturního domu ze svého. Přitom úspěch v dotačních titulech byl jedním z hlavních argumentů, když se před dvěma lety stavba Střelnice za peníze města schvalovala. Ani bývalému starostovi, ani současnému vedení radnice se však zatím sehnat peníze z jiných zdrojů nepodařilo a na dostavbu bude naopak letos čerpán úvěr ve výši 60 milionů korun od Českomoravské záruční a rozvojové banky.

Projekt s německým partnerským městem ale nyní opravdu vypadá velmi nadějně, peníze na vybavení by Turnov opravdu mohl získat. Jak zaznělo na tiskové konferenci, vymýšlí se také různé aktivity, které se na Střelnici budou konat. Jednak jsou to společné projekty s partnerským městem, společná setkání, hudební dílny, při otevření se počítá s festivalem partnerských měst. „Připravuje se také spolupráce v oblasti cestovního ruchu, mohou se tu konat různé konference, v příštím roce bychom mohli hostit zasedání evropské sítě geoparků, turnovské Vzdělávací centrum připravuje projekt s Hospodářskou komorou v Žitavě,“ nastínila fakt, že Střelnice tu nebude jen pro pořádání plesů, koncertů a divadelních představení starostka Hana Maierová. Podle ní bude nastartování provozu hlavně o lidech a jejich chuti novou nabídku ve městě využít. O doprovodnou náplň by se nicméně měl starat nový manažer zařízení.

Stavební část bude dokončena do konce letošního roku, ve středu 19. prosince se tu pro veřejnost koná den otevřených dveří, od ledna na Střelnici začnou fungovat kanceláře Kulturního centra Turnov, jehož pracovníci se sem vrací z azylu v domově mládeže ve Skálově ulici.

Jestli vám osud nového kulturního zařízení není lhostejný, můžete na vybavení a provoz i přispět libovolnou finanční částkou. Koná se veřejná sbírka „Podpořte svoji Střelnici“, číslo konta je 183674373/0600, hotovost můžete také složit v kanceláři Kulturního centra. Podle posledního čísla Hlasů a ohlasů Turnovska je nyní na kontě  28 700 Kč.

K tématu také viz právě probíhající anketa na serveru TvA na téma budoucnosti kina v Žižkově ulici, resp. jeho přesunu do malého sálu nové Střelnice. Jak vidno z průběžného hlasování, respondenti jsou „rozpolceni“, když převládají dva názory: Nechat jak je a promítat, resp. kino přesunout na Střelnici a budovu kina využít jinak (multifunkční knihovna?, sídlo neziskových sociálních zařízení typu Fokus?). Názor, že by město mělo budovu kina prodat, je v menšině. Zajímavé, ne?

Související články (celkem 19)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.