STŘELNICE: UDĚLEJTE SI VOLNO NA KONCI ŘÍJNA

0

Od pátku 24. října po celý následující týden do začátku listopadu by měly probíhat slavnostní i méně slavnostní akce spojené s otevřením kulturního domu Střelnice. Původně bylo uváděno datum otevření na začátku září, podle starostky města Hany Maierové by měl být posun do závěru října již konečný. „Na dovybavení kulturního domu žádáme dotace z různých fondů Evropské unie, doufám, že část z nich bude úspěšná, i tak ale máme v rozpočtu na letošní rok vyčleněnu částku, která dovybavení a otevření kulturního domu umožní,“ uvedla Maierová.

Zatím poslední informací je poskytnutí dotace na úpravu prostoru před Střelnicí, kde vznikne náměstí B. J. Horáčka s komunikacemi pro pěší, zelení, mobiliářem i vodním prvkem. Liberecký kraj poskytne částku ve výši čtyři miliony korun. „Rozhodli jsme se v radě města, že na peníze z evropských fondů už čekat nebudeme a do podzimu před Střelnicí s využitím této dotace uděláme alespoň část potřebných úprav plochy tak, aby veřejnosti sloužila, a aby lidé při slavnostním otevření nechodili v blátě. Rozsah prací bude stanoven podle vítězné nabídky vzešlé z výběrového řízení. Zbytek popřípadě doděláme v příštím roce,“ řekla starostka Hana Maierová.

Do konce dubna má také vedení města dokončit první část jednání s výtvarníkem Davidem Černým a architektem Střelnice Radkem Šímou. Z něho by měla mj. vyplynout konečná částka na realizaci kontroverzního uměleckého díla – růžové housenky zvané „Kultura“, která má být zavěšena v průčelí kulturního domu. První odhady nákladů jsou ve výši tří milionů korun. „Až budeme mít k dispozici přesnou částku za umělecké dílo, budeme se bavit, co dál, doufám, že stále platí slib, který dal bývalý starosta Hejduk, a sice, že nejméně polovinu potřebné částky sežene ze sponzorských peněz,“ přiblížila Maierová. Podle ní s návrhem umístění díla přišel architekt Střelnice Šíma jako se součástí svého architektonického pojetí stavby. Radnice na další části výzdoby budovy a interiéru chce spolupracovat i s místní uměleckoprůmyslovou školou. Její studenti již předložili první návrhy výtvarného řešení zadního atria, budoucnost ukáže, zda se žáci a učitelé školy budou podílet i na další výzdobě.

Související články (celkem 19)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.