PŘEDVOLEBNÍ KAMPAŇ KOMUNÁLNÍCH VOLEB ZAČÍNÁ, OTAKAR ŠPETLÍK OFICIÁLNĚ OZNÁMIL KANDIDATURU NA STAROSTU TURNOVA

0

„Dovolte mi, abych využil této příležitosti a oznámil, že jako lídr kandidátky ODS pro letošní podzimní komunální volby budu kandidovat na starostu města,“ uvedl v sobotu 12. června při oficiálních oslavách 140. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Turnově Otakar Špetlík, bývalý ředitel Obchodní akademie a Hotelové školy, v současné době krajský odborný koordinátor komunitního plánování sociálních služeb. Jeho mateřská strana významnou částkou v nedávné době právě zdejším hasičům přispěla na zlepšení zázemí sboru. Špetlík potom také jako člen zastupitelstva města předal ceny vítězům okrskové hasičské soutěže.

Inu, je to tak, předvolební kampaň pomalu začíná. Letošní komunální volby v Turnově slibují být nejpestřejší a tím i patrně nejzajímavější v celé polistopadové éře. Parlamentní volby předznamenaly úspěch nových stran, svezou se s ním i turnovské Věci veřejné, resp. TOP 09? Kandidátky ještě nejsou známé, přesto je zde dost informací pro první orientační předvolební souhrn.

Kandidát na starostu z ODS, strany, která v Turnově dosud „sbírala“ nejvíc hlasů, je již znám. Ostatní strany a volební subjekty zatím oficiální prohlášení neučinily. Dá se proto jen předpokládat, že tradičně silná bude kandidátka Nezávislého bloku v čele se současnou starostkou města Hanou Maierovou. TOP 09 zatím nemá komunální kandidátku uzavřenu, Věci veřejné asi jako lídra nasadí Otakara Grunda (nebo Karla Bártu?), Turnovská koalice, která je volným sdružením Strany zelených, US-DEU a Konzervativců, patrně přijde jako s lídrem s Ottou Jarolímkem. Volba pro město nejspíš s Břetislavem Jansou. KSČM asi vsadí na osvědčený tandem Beran – Svobodová. Uspěje na kandidátce KDU-ČSL současný radní Ondřej Halama? Do „hry“ o křesla radních, starosty a místostarostů jistě bude chtít hovořit i ČSSD a některá z dalších uskupení. Také předpokládejme, že se v následujících měsících na turnovské komunální scéně dočkáme i nějakého překvapení…

Související články (celkem 20)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.