Prohlížíte: Komunální volby

Zápisník
 | 3 487 přečtení 0

KRAJSKÉ VOLBY 2016, DÍL ŠESTÝ: VLASTNÍ VOLBY, ON-LINE VYSÍLÁNÍ TVA

Volby do krajských zastupitelstev probíhají v pátek 7. a v neděli 8. října. V pátek mohli voliči hlasovat od 14.00 do 22.00, v sobotu od 8.00 do 14.00 hodin. V Libereckém kraji hlasování probíhá v 587 okrscích. Voliči vybírají z celkem 19 kandidátních listin, vybrat musí jednu kandidátku, na které mohou zakroužkováním udělit až čtyři preferenční hlasy. Krajské zastupitelstvo Libereckého kraje má 45 členů. Před čtyřmi lety v kraji zvítězili Starostové pro Liberecký kraj, kteří získali 22,21 % (v zastupitelstvu mají 13 mandátů), druhá skončila KSČM – 17,89 % (10 mandátů), další byla Změna pro Liberecký kraj – 16,85 % (10 mandátů), ČSSD – 13,05 % (7 mandátů) a ODS – 9,26 % (5 mandátů). Volební účast v kraji byla 38,55 %. Krajskou koalici původně tvořili Starostové se Změnou, nyní s ČSSD. Hejtmanem je Martin Půta (Starostové).

Zápisník
 | 3 246 přečtení 0

DEFINITIVNÍ TEČKA ZA ROKEM 2014: HLASUJTE V ANKETĚ O UDÁLOSTI ROKU

Každoročně přicházíme na TvA se stručným „kronikářským“ zápisem, který je ohlédnutím za nejvýznamnějšími akcemi a aktivitami v předchozím roce. Za pár let se to třeba bude někde hodit. Co patří mezi nejvýznamnější akce roku 2014 na Turnovsku? Může to fúze nemocnic, jedna z výborných výstav v muzeu, akce při zahájení turistické sezony či akce ve Šťastné zemi, vyskeřská Traktoriáda, zobousměrnění Markovy ulice, jako významné dopravní opatření, pocta Jiřímu Janu Lobkowiczovi, rozhodnutí o stavbě sportoviště v Maškovce, nová waldorfská MŠ v Daliměřicích, Ritchie Blackmore z  Deep Purple na Sychrově, Krajčo ve Šťastné zemi, Jeden den v Turnově po vzoru Jeden den v New Yorku, komunální volby a jejich výsledek či obvinění hejtmana Libereckého kraje… Anebo něco úplně jiného, náš výčet si nedělá ambice být vyčerpávající. O akci roku hlasujte v anketě.

Zápisník
 | 3 602 přečtení 0

KOMUNÁLNÍ VOLBY 2014 (DÍL XIX): OBCE MAJÍ NOVÉ STAROSTY

Přinášíme poslední díl seriálu na téma komunálních voleb 2014. I ve spádových obcích už je „dobojováno“, i tady už mají nové, či staronové starosty, i tady přemýšlejí, co nejdůležitějšího je čeká v následujícím funkčním období. Ve většině obcí zůstali dosavadní, léty praxe osvědčení starostové, někde došlo ke generační výměně, jinde došlo k malé revoluci a ve vedení usednou úplně noví lidé. Co platí pro všechny stejně, je, že už ze slibu zastupitele vyplývá, že mají pracovat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí ve prospěch obce, ve které byli občany zvoleni.

Zápisník
 | 4 538 přečtení 0

KOMUNÁLNÍ VOLBY 2014 (DÍL XVIII): USTAVUJÍCÍ ZASEDÁNÍ NOVÉHO ZASTUPITELSTVA

Výrazně obměněné a omlazené zastupitelstvo má od čtvrtka 6. listopadu Turnov. Nově zvolení zastupitelé složili slavnostní slib, ve kterém mj. slíbili, že budou pracovat ve prospěch města a jeho občanů. Z celkových 27 je nových zastupitelů hned 11, ti nejmladší jsou čerství třicátníci, nejstarší je na prahu sedmdesátky. Všichni byli postupně představeni veřejnosti, poté složili zákonem daný slib a ujali se svého mandátu, který získali díky voličům v podzimních volbách. Hned v úvodu zazněl z úst zástupců TOP 09 požadavek na doplnění programu o záležitosti kolem Vodohospodářského sdružení Turnov (VHS). Tohle téma bude podle všeho jedno z hlavních, které budou zastupitelé chtít v tomto volebním období řešit.

Zápisník
 | 3 106 přečtení 0

KOMUNÁLNÍ VOLBY 2014 (DÍL XVII): PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ KOALICE 2014 – 2018 V TURNOVĚ

Vzniklá koalice Nezávislého bloku – sdružení nezávislých kandidátů Turnov (NB) a Politického hnutí ANO Turnov (ANO) navazuje na uzavřenou koaliční smlouvu (ZDE) a vymezuje základní programový rámec. Naším cílem je otevřené a odpovědně hospodařící město Turnov, usilující o udržitelný rozvoj a vstřícný přístup ke svým obyvatelům, podnikatelskému a neziskovému sektoru. Programové prohlášení na období 2014 – 2018 není neměnný dokument. Bude aktualizován a průběžně vyhodnocován.

Zápisník
 | 4 442 přečtení 0

KOMUNÁLNÍ VOLBY 2014 (DÍL XVI): TURNOV MÁ NOVOU VLÁDU NA ROKY 2014 – 2018

Ve středu 29. října byla podepsána koaliční smlouva mezi Nezávislým blokem a hnutím ANO 2011 Turnov. Jak stojí v dohodě, podepsané všemi zastupiteli NB a ANO, zástupci obou subjektů jsou si vědomi toho, že počet jejich zastupitelů tvoří v zastupitelstvu většinu jednoho hlasu, budou proto přistupovat k rozhodování a koaliční spolupráci s nejvyšší odpovědností, včetně účasti svých členů na jednáních zastupitelstva města. Zároveň budou hledat podporu k prosazování svého programového prohlášení u všech zbývajících zastupitelů, stojících mimo koalici. V případě, že koaliční strana nebude moci z jakýchkoli důvodů podpořit usnesení zastupitelstva města (ZM), navrženého radou města (RM) všemi svými hlasy, vyvine odpovídající úsilí pro nalezení podpory pro toto usnesení mezi dalšími zastupiteli.

Zápisník
 | 5 984 přečtení 0

KOMUNÁLNÍ VOLBY 2014 (DÍL XV): KOALIČNÍ PROHLÁŠENÍ 23. ŘÍJNA 2014

Aktualizováno Zvolení zastupitelé Nezávislého bloku – sdružení nezávislých kandidátů Turnov a politického hnutí ANO Turnov se sešli 22. října na dalším kole jednání o koaliční spolupráci mezi těmito stranami v nastávajícím volebním období 2014 až 2018. Po ukončeném jednání všichni přítomní konstatovali, že jednání z pohledu budoucí spolupráce bylo úspěšné a zbývá domluvit některé drobné personální záležitosti. Z tohoto důvodu se zúčastnění shodli na tom, že v příštím týdnu podepíší koaliční smlouvu a programové prohlášení koalice. Ve vedení města by tak měl stanout jako starosta Tomáš Hocke (NB), místostarostky Petra Houšková (NB) a Jana Svobodová (ANO). Koalice by měla mít těsnou většinu 14 hlasů ze 27 zastupitelů města Turnov.

Zápisník
 | 4 993 přečtení 0

KOMUNÁLNÍ VOLBY 2014 (DÍL XIV): POVOLEBNÍ JEDNÁNÍ

Pozor, důležitá aktualizace Vyjednávání o budoucí koalici na turnovské radnici začalo prakticky okamžitě po oznámení konečných výsledků v sobotních nočních hodinách. „Od sobotního večera jsem se prakticky ještě nezastavil. Postupně jsme jednali se všemi subjekty, které byly zvoleny do zastupitelstva, a to v pořadí podle dosažených výsledků,“ uvedl za vítězný Nezávislý blok v pondělí dopoledne starosta Tomáš Hocke. Ten se ještě pozastavil nad opravdu silným mandátem, který voliči jemu samotnému i Nezávislému bloku dali. „Čekal jsem, jakou známku mně voliči za rok a půl působení na radnici vystaví. Moc chci všem poděkovat a opravdu si podpory velmi vážím,“ dodal Hocke.

Zápisník
 | 8 139 přečtení 0

KOMUNÁLNÍ VOLBY 2014 (DÍL XIII): VOLBY ON-LINE

Aktualizováno V pátek 10. a v sobotu 11. října se v České republice uskutečnily komunální volby. V Turnově se o přízeň voličů ucházelo rekordních 11 subjektů: ANO 2011, ČESKÁ PIRÁTSKÁ STRANA, ČSSD, KSČM, KDU-ČSL, NEZÁVISLÝ BLOK, ODS, STRANA SVOBODNÝCH OBČANŮ, TOP 09, TURNOV POTŘEBUJE ZMĚNU a TURNOVSKÁ KOALICE. Redakce TvA na tuto rozhodující chvíli, která ovlivní život v Turnově a okolních obcích v dalších čtyřech letech, připravila on-line přenos sestavený ze spekulací, zaručených zpráv, úvah, rozhovorů a zamyšlení. Kdokoli se může přidat i formou komentářů. Přenos potrvá až do večerních, resp. nočních hodin, kdy by měly být oznámeny výsledky voleb.

1 2 3 7