VE ŠŤASTNÉ ZEMI ZAČÍNÁ SEZONA, KROMĚ TRADIČNÍCH AKCÍ JE TU I NABÍDKA LETU BALONEM!

0

Největší přírodní zábavní dětský areál v České republice, Šťastná země v Radvánovicích u Turnova, vznikl v roce 2004 a během své existence si získal množství stálých návštěvníků, především z řad rodin s malými dětmi. Vloni ho navštívilo zhruba 65 tisíc lidí. O víkendech se tu konají doprovodné akce, areál je oblíbeným cílem návštěvníků Českého ráje i domácích obyvatel. Velký důraz pořadatelé kladou na společnou nabídku pro rodiče a děti, při každé akci tu jsou připraveny tvůrčí dílny a zábavné hry. „Poslání areálu zůstává stále stejné, a sice dát náplň volnému času celým rodinám,“ uvedl programový manažer areálu Erik Černý.

Na ploše areálu najdete přes sto nových dřevěných atrakcí. Ty jsou vyrobené z akátového dřeva, mají charakteristický a nezaměnitelný tvar. Výrobcem těchto originálních dětských hřišť je firma Tomovy parky s.r.o., která se přímo podílí i na provozu areálu. Ve Šťastné zemi najdete dětskou trpasličí vesničku, množství dřevěných domků pro dětské hry, prolézačky, houpačky, písková rýžoviště s pravými českými granátky, pro rodiče jsou tu lavičky a místa pro odpočinek, je tu odpovídající sociální zázemí a občerstvení. Hitem areálu jsou vzduchové velkoplošné trampolíny pro děti i dospělé.

„Kromě tradičních doprovodných akcí máme pro letošní sezonu připraveno i několik novinek. Návštěvníci se budou moci projet na terénních koloběžkách po speciální trase, v areálu je nová, třetí vzduchová trampolína, pro děti jsme instalovali patnáct nových herních prvků,“ přiblížil Erik Černý. A ve Šťastné zemi mají pro letošní sezonu připravenu ještě jednu novinku – pro zájemce, kteří se dopředu objednají, bude zajištěn let balonem se startem přímo v areálu!

 

V loňském roce byla otevřena naučná stezka „Prožitkový geopark Český ráj ve Šťastné zemi“. Stezka je pojata velmi netradičně, děti a dospělé na ní čeká dobrodružství a poznání. Najdete ji v zalesněné dolní části areálu, kde je v parném létě i blahodárný stín. Naučná stezka je tvořena jednak místy pro oddech, je zde ale také umístěno 16 tabulí s informacemi o Českém ráji, přírodě a geologii, příchozí si na místě mohou vyzkoušet, jak se proplavuje písek, názorně uvidí meandrující koryto Jizery, je tu dřevěný hrad na skále i adrenalinové závěsné lávky a přechody bažinou. Stezka byla realizována v rámci projektu „Prožitkový geopark – nové cesty k dějinám země a vývoji krajiny“ ve spolupráci s Geo-Naturpark Bergstrasse-Odenwald a Muzeem Českého ráje v Turnově. Náklady na její výstavbu byly zhruba dva miliony korun, většinu peněz na ni věnovala DBU – Deutsche Bundesstiftung Umvelt (německá nadace pro životní prostředí).

 

Šťastná země je otevřena od května do září denně od 9.00 do 19.00 hodin, o prázdninách až do 20.00 hodin. Více na www.stastnazeme.cz , nově je Šťastná země i na Facebooku.

 

Z tradičních doprovodných akcí o prázdninách zůstávají oblíbená Rajčatová bitva, Slavnosti slámy – Slamák nebo třeba vojenský den, je tu ale i několik akcí nových. Ve Šťastné zemi se platí speciálním platidlem – čtyřlístky, letos to jsou dvoulístky a čtyřlístky v hodnotách 10 a 20 Kč, kterými mohou návštěvníci platit občerstvení i další doprovodné služby.

 

n201006011208_vakci_43_010_hasiciNejbližší akce (podrobný program):

Hasičské slavnosti, sobota 5. června

* Tvůrčí dílny, hasičské soutěže pro děti, rodinné soutěže o ceny: 11.00 – 17.00 hodin

* Ukázka hasičského zásahu: 15.00 – 15.30 hodin

* Hasičská vodní fontána a ohňostroj: 22.30 – 23.00 hodin (rybník Roudný)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.