TURNOVSKÁ ČSSD: VADÍ TRHY NA NÁMĚSTÍ, R35 VE MĚSTĚ, SYSTÉM LIKVIDACE ODPADŮ A PRODEJ MĚSTSKÉHO MAJETKU (PŘEDVOLEBNÍ GLOSÁŘ II)

0

Po TOP 09 představila formou tiskové besedy svůj volební program také turnovská ČSSD. V mnoha ohledech jde o úplně novou stranu, která se na zdejší komunální scéně teprve hledá. V dřívějších letech ji provázely rozpory a nízká voličská podpora, to je podle současných představitelů již překonáno a noví lidé chtějí dát straně nový impuls. „Jsme připraveni pracovat pro město, jsme nová mladá strana s novými tvářemi, nejsme nijak napojeni na současné orgány města, v tomto směru jsme nezávislí,“ uvedl lídr kandidátky Milan Kratochvíl.

Strana nemá své vlastní internetové stránky, kampaň prý mají připravenu až na dobu těsně před volbami. Z názorů vedení místní organizace zaujme například podpora místních živnostníků a podnikatelů formou zadávání veřejných zakázek. „Nelíbí se nám také, že každý pátek na náměstí prodávají své zboží trhovci bez patřičných hygienických požadavků, které musí dodržovat majitelé obchodů. Nelíbí se nám ani forma prodeje, která není důstojná centru města, takto by tržnice mohla vypadat maximálně tak na parkovišti na periferii ,“ uvedl jeden z kandidátů do zastupitelstva Tomáš Hudec.

Stručně z programu:

* Turnovská ČSSD je proti stěhování škol, základní škola u kasáren by měla zůstat, kde je, u nádraží by měl být zachován první stupeň ZŠ.

* Je třeba více kamer bezpečnostního městského systému a policie by více měla potírat vandalismus.

* Turnovská ČSSD nesouhlasí se severní variantou R35, podporuje jižní variantu – toto dokonce neváhala důrazně sdělit svým libereckým kolegům, kteří jsou v čele krajského úřadu! Pro odlehčovací komunikaci od autobusového nádraží Na Lukách do Žižkovy ulice by naopak její zastupitelé hlasovali.

* Stejně jako ostatní strany chce i ČSSD přírodní areál v Dolánkách a koupaliště v Maškově zahradě.

* Velkou kritiku sklidil současný nešťastný systém likvidace komunálních odpadů, kdy mají jednu popelnici k dispozici například dva obyvatelé domu stejně jako šest obyvatel, což je diskriminační… (Na kritice nevyladěného a nedomyšleného systému se shoduje více stran!)

* Městský majetek by se prodávat neměl, na dofinancování projektů by se měly hledat jiné zdroje.

* Turnovská ČSSD chce zachovat v Panochově nemocnici všechny stávající obory…

* Představitelé strany se před volbami nechtějí vyhraňovat s kým po volbách uzavřou či neuzavřou případnou koalici, záleží na voličích, počtu mandátů (strana má ambice získat 2-4 mandáty) a průniku programů.

Související články (celkem 20)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.