KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010, DÍL X.: DOHODA JE NA STOLE

0

Pozor – důležitá aktualizace původního textu, vydaného 21. říjnaPřidána aktualizace 22.10. v 16.00 hodinPřidána aktualizace 22.10. v 19.50 hodinPřidána aktualizace 25.10. v 8.25 hodinPřidána aktualizace 26.10. v 19.25 hodin – tiskové prohlášení TOP 09Podle dostupných informací je dohoda o budoucí koalici na turnovské radnici na spadnutí a měla by být podepsána zítra, tj. v pátek 22. října. Z výsledku voleb vyplývá a není žádným překvapením, že starostkou na příští čtyřleté volební období bude Hana Maierová (Nezávislý blok), místostarosty se mají stát Otakar Špetlík a Jaromír Pekař (oba ODS). S těmito dvěma stranami v koalici budou ještě KDU-ČSL a Věci veřejné. Koalice bude mít v zastupitelstvu těsnou většinu patnácti hlasů.

Čtyři místa v radě města mají patřit Nezávislému bloku, tři místa ODS a po jednom KDU-ČSL a Věci veřejné.

Zvolení zastupitelé v Turnově ve volebním období 2010 – 2014:

Nezávislý blok (7 mandátů): Hocke Tomáš, Hrubý Martin MUDr., Kordová Eva, Maierová Hana, PhDr. Tomášek Jiří MUDr., Tomsa Tomáš, Ing. Zikuda František.

ODS (6): Frič Jaromír Mgr., Hozdecký Aleš, Mitáček Lumír MUDr., Pekař Jaromír Ing., Sláma Tomáš Ing., Špetlík Otakar Mgr.

Turnovská koalice (4): Berndt Jan MUDr., Jarolímek Otto RNDr. CSc., Kunetka Ivan, Pokorná Martina Mgr.

ČSSD (4): Červinková Šárka, Hudec Tomáš, Kratochvíl Milan, Rezler Jiří

TOP 09 (3): Brož René, Mgr. Hodík Daniel MUDr., Soudský Petr Ing.

KDU-ČSL: Ondřej Halama

KSČM: Alena Svobodová

Věci veřejné: Karel Jiránek

Ustanovující schůze nového zastupitelstva musí být vyhlášena nejdéle 15 dnů po oficiálním zveřejnění výsledku voleb Státní volební komisí, předpokládá se, že to bude ve čtvrtek 4. listopadu.
Výsledek voleb v procentech: Nezávislý blok – 22,36 %, ODS –  19,40%, Turnovská koalice – 15,86%, ČSSD – 13,86 %, TOP 09 – 10,32 %, KDU-ČSL – 6,07%, KSČM –  6,19 %, VV – 5,95 %. Volební účast byla 45,25 %.

Aktualizace 22. října v 16.00 hodin:
Informaci o konečném podpisu koaliční dohody všemi stranami a patrně i o jmenovitém složení rady města přineseme na serveru TvA ještě dnes večer.

Aktualizace 22. října v 19.50 hodin:
Potvrzeno starostkou města: Koaliční dohoda je podepsána všemi stranami. Ve funkčním období 2010 – 2014 bude vedení města zasedat v tomto složení:
– starostka města Hana Maierová
– místostarostové Otakar Špetlík a Jaromír Pekař
– radní za Nezávislý blok (4): Hana Maierová + 3 (jména budou k dispozici v neděli večer)
– radní za ODS (3): Otakar Špetlík, Jaromír Pekař, Tomáš Sláma
– radní za KDU-ČSL: Ondřej Halama
– radní za Věci veřejné: Karel Jiránek
Úvodní zasedání nového zastupitelstva spojené s oficiální volbou vedení města se neuskuteční vzhledem k oficiálnímu oznámení výsledků voleb 4., ale nejspíš v úterý 9. listopadu (může být ještě upřesněno).

Aktualizace 25. října v 8.25 hodin:
Poslední povolební tajenka doplněna: Po uplynulém víkendu jsou známí i zbylí členové nové rady města za Nezávislý blok. Kromě Hany Maierové zde zasednou: Martin Hrubý, Eva Kordová a František Zikuda.

AKTUALIZACE 26. ŘÍJNA V 19.25 HODIN: TISKOVÁ ZPRÁVA TURNOVSKÉ TOP 09 K VÝSLEDKŮM VOLEB
* Poděkování voličům.
Výsledky komunálních voleb jsou známy. TOP 09 v Turnově získala 13 281 Vašich hlasů, což představuje 10,32 % všech odevzdaných hlasů. V praxi to znamená tři mandáty v zastupitelstvu města. Za tento výsledek Vám všem, kteří jste nás svým hlasem podpořili, velmi děkujeme. Naši zastupitelé budou odpovědně hájit zájmy a hodnoty, pro které jste nám hlasy odevzdali. Pokud bychom měli tento výsledek hodnotit, pak jej považujeme za dobrý.

* TOP 09 do koalice nevstoupí. Zmocněnci za TOP 09 se po vyhlášení výsledků oficiálně účastnili povolebního vyjednávání pouze se zástupci Nezávislého bloku a ODS. Závěrem těchto vyjednávání byla nabídka zúčastnit se vedení města prostřednictvím jednoho místa v radě města, což bylo pro TOP 09, s ohledem na výsledky voleb a poměr mandátů v zastupitelstvu města, nepřijatelné. Proto jsme do koalice nevstoupili, naši zastupitelé nebudou vázáni při hlasováních žádnou dohodou a jejich rozhodování bude zcela svobodné a odpovídající cílům, které TOP 09 má, a to jsou Nová řešení.

* Vzdání se mandátu. S ohledem na výše uvedené a skutečnost, kdy funkce vedoucího úředníka není slučitelná se zastupitelským mandátem, se náš kandidát, který byl připraven přijmout uvolněnou funkci (tj. starosta, místostarosta) – Mgr. René Brož – rozhodl vzdát mandátu. Pozici zastupitele tak převezme – Ing. Zdeněk Romany.

* Co nás v kampani překvapilo. Místní výbor se na svém zasedání zabýval informací, kdy den před volbami, tj. 14. října, ředitelka Obchodní akademie, Hotelové škola a Střední odborné školy Turnov Ing. Milena Lednejová na poradě pracovníků školy upozorňovala své podřízené na skutečnost, že jedna politická strana kandidující do městského zastupitelstva otevřeně podporuje opětovné rozdělení školy na dva subjekty s tím, že je jasné, který subjekt by v případě rozdělení zanikl, tj. Obchodní akademie a Hotelová škola. Jelikož toto rozdělení veřejně deklarovala pouze TOP 09, je cíl útoku zřejmý. Tímto jednáním, podle našeho názoru, účelově a nepřiměřeným způsobem ovlivňovala svobodnou volbu voličů.

Za místní organizaci TOP 09 Turnov: René Brož

Související články (celkem 20)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.