BÁSNÍCI TICHA 2019

0

Festival hudební alternativy Básníci ticha, který vznikl jako vzpomínka na Milana Hlavsu a jeho posláním bylo a stále zůstává mapovat a představovat všechny zajímavé a nové projekty nejen na alternativní hudební scéně, se letos uskuteční již poosmé. Za tu dobu si festival získal pevné místo v nabitém kalendáři letních celorepublikových akcí. Snad proto, že jeho ambicí není soupeření s komerčními festivaly, ale právě naopak – tento hudební festival je určen pro celou rodinu a diváci se na něj pravidelně vracejí. Jistě je to kvůli programu, ale do značné míry i pro jeho uvolněnou a přátelskou atmosféru, kterou oceňují „staří bardi“ stejně jako jejich vnuci…

Hudební festival. Před KC Střelnice od 15.00 hodin. Vstupné v předprodeji 270 Kč, na místě 350 Kč, studenti 135 Kč, děti do 15 let zdarma.

Program, sobota 24. srpna:
15.00 – SNAP CALL
16.45 – TOMÁŠ PALUCHA
18.30 – MAJEROVY BRZDOVÉ TABULKY
20.15 – CHIKI LIKI TU-A
22.00 – DUNAJ
23.45 – HUDBA PRAHA BAND

ÚČINKUJÍCÍ:

* SNAP CALL. Rock’n’rollová skupina z Turnova byla založena roku 2012. „Snap Call se pohybují v mixu vlivů blues rocku, hard rocku, motorkářského rock’n’rollu, jižanského rocku, a dokonce byste vystopovali názvuky dirty country.“ (Milan Slezák, Rock a Pop 8/2014). V květnu 2016 se Snap Call v rámci soutěže Radia Beat dostali do finálové trojice, z níž si AC/DC vybírali svou předkapelu na svůj koncert v Praze. Na jaře 2017 doprovázeli kapelu Wohnout na její Jarní unplugged tour. V listopadu 2017 vydala kapela singl Golddigger.

* TOMÁŠ PALUCHA. Proměnlivá kapela, složená z muzikantů kolem ústřední dvojice – Jana Tomáše a Libora Paluchy. Momentálně čítá čtyři členy, kromě původních dvou také bubeníka Regála známého z Kovadliny nebo Priessnitz a zvukového mága Tomáše Vondru z Orientu. Poslední alba Guru (2016) a novinka Čaro (2018) kapelu rázem dostaly do širokého povědomí a dočkala se bezvýhradně nadšeného přijetí kritiky.

* MAJEROVY BRZDOVÉ TABULKY. Kapela Majerovy brzdové tabulky působí na naší scéně od roku 1986. Za tu dobu vzniklo pět řadových alb, z nichž Gabréta bývá hodnocena jako jedno z nejvýznamnějších pro devadesátá léta české scény. Charakteristický zvuk kapely je dán kombinací saxofonů, klarinetu, mandocella, violoncella, bezpražcové baskytary a především nezaměnitelného altu Andrey Landovské.

* CHIKI LIKI TU-A. Prešovská alternativní formace vznikla v roce 1994 v sestavě Martin Višnovský, Marián Ivana Peter Šima. Od té doby se personální složení kapely několikrát změnilo, i přesto stihla odehrát na sedm stovek koncertů v deseti zemích. Jedním ze zlomových mezníků historie skupiny byl rok 2004, kdy po neuvěřitelném a pro kapelu zároveň nepochopitelném úspěchu písničky „Laska moja de si“ byla nominována na cenu kritiky Aurel za „Objev roku“ a „Obal roku“. V současnosti sestavu tvoří Martin Višňovský, Luboslav Petruška a Tomáš Višňovský, kteří svou alternativní, ale přesto velice zábavnou tvorbou na hranici folku, funku a punku umí vytvořit skvělou atmosféru.

* DUNAJ. Když se hudebníci Dunaje po letech sešli při natáčení filmu Dunaj vědomí, našli znovu chemii, která je dříve spojovala. Přeskočila jiskra a skupina se rozhodla obnovit činnost. A to v sestavě, která zaznamenala největší úspěch. Chybět bude pouze Jiří Kolšovský, jehož pěveckých partů se ujme zbytek kapely.

* HUDBA PRAHA BAND. Charakteristický souzvuk kytar bratří Zatloukalů, zakládajících členů skupin Jasná páka a Hudba Praha, doplněný dunivou basovou kytarou Jirky Jelínka je zárukou původního soundu kapely. Sestavu doplňují bubeník Pavel Skala, zpěvák Zdeněk Hnyk, jehož hlas můžete znát z vysílání pražského Radia 1, vokalistky Jarmila Jamajka Koblicová a Lucie Lů Jandová a saxofonista Jakub Douda.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.