NOC KOSTELŮ 2011

0

Jednou z nezapomenutelných událostí roku 2010, která zanechala dojem v každém, kdo se jí nějakým způsobem zúčastnil, se stal první celorepublikový ročník Noci kostelů. Tato akce byla nad očekávání úspěšná, což dokazují nejen statistiky – na 250 tisíc vstupů v celé České republice, ale rovněž ohlasy návštěvníků a samotných pořadatelů. V roce letošním se v celé České republice, v Rakousku a nově také na Slovensku Noc kostelů koná v pátek 27. května 2011 od 18.00 hodin.

n201105230925_vakci_86_011_prepereV našem regionu se zapojí tyto sakrální památky: kostel sv. Jakuba v Přepeřích, děkanský kostel sv. Jakuba v Mnichově Hradišti, kostel Nejsvětější Trojice s rohanskou hrobkou v Loukově a kostel Nanebevzetí Panny Marie v Solci. Na jednotlivých místech budou mít návštěvníci možnost získat razítko do poutnického pasu a ti, kdo stihnou navštívit všechny uvedené kostely, obdrží certifikát poutníka.
Z připravovaného programu si jistě vybere každý. Těšit se můžete na hudební vystoupení, zajímavé povídání o historii, komentované prohlídky objektů, zpřístupnění některých věží, program pro děti, výstavky liturgických předmětů a rouch, čajovnu a mnoho dalšího. Prostor se nalezne také pro zodpovězení různých dotazů. Chcete-li zakusit ticho a posvátnou noční atmosféru kostela, máte k tomuto jedinečnou příležitost.

 

Ing. Václav Novák, Děkanství Mnichovo Hradiště

 

Bližší informace včetně upřesněného programu naleznete v průběhu května na www.nockostelu.cz  nebo na www.dekanstvimh.cz

Sdílet

Autor článku

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.