NOC KOSTELŮ 2011

0

Jednou z nezapomenutelných událostí roku 2010, která zanechala dojem v každém, kdo se jí nějakým způsobem zúčastnil, se stal první celorepublikový ročník Noci kostelů. Tato akce byla nad očekávání úspěšná, což dokazují nejen statistiky – na 250 tisíc vstupů v celé České republice, ale rovněž ohlasy návštěvníků a samotných pořadatelů. V roce letošním se v celé České republice, v Rakousku a nově také na Slovensku Noc kostelů koná v pátek 27. května 2011 od 18.00 hodin.

n201105230925_vakci_86_011_prepereV našem regionu se zapojí tyto sakrální památky: kostel sv. Jakuba v Přepeřích, děkanský kostel sv. Jakuba v Mnichově Hradišti, kostel Nejsvětější Trojice s rohanskou hrobkou v Loukově a kostel Nanebevzetí Panny Marie v Solci. Na jednotlivých místech budou mít návštěvníci možnost získat razítko do poutnického pasu a ti, kdo stihnou navštívit všechny uvedené kostely, obdrží certifikát poutníka.
Z připravovaného programu si jistě vybere každý. Těšit se můžete na hudební vystoupení, zajímavé povídání o historii, komentované prohlídky objektů, zpřístupnění některých věží, program pro děti, výstavky liturgických předmětů a rouch, čajovnu a mnoho dalšího. Prostor se nalezne také pro zodpovězení různých dotazů. Chcete-li zakusit ticho a posvátnou noční atmosféru kostela, máte k tomuto jedinečnou příležitost.

 

Ing. Václav Novák, Děkanství Mnichovo Hradiště

 

Bližší informace včetně upřesněného programu naleznete v průběhu května na www.nockostelu.cz  nebo na www.dekanstvimh.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.